Motywacja i zaangażowanie pracowników to jedne z najważniejszych czynników wpływających na produktywność zespołu, stopień realizacji planu produkcyjnego oraz poziom jakości wytwarzanych produktów. O skutecznych sposobach budowania angażującej atmosfery w zespołach produkcyjnych mówił Prelegent Forum People In Production (8-9 maja 2024 r., Warszawa).
Czytaj więcejWielopokoleniowe szanse przyszłości. Szacunek dla różnorodności drogą do sukcesu.
Choć w przedsiębiorstwach od zawsze funkcjonowali przedstawiciele różnych generacji, transformacja cyfrowa uwypukliła różnice między poszczególnymi pokoleniami. Odmienne nastawienie do nowych technologii, inne oczekiwania względem pracodawcy, inne wizje ścieżek rozwoju zawodowego, różne pomysły na życie to tylko niektóre z kwestii, rozważanych przez dzisiejszych pracodawców stawiających na różnorodność. Zdaniem ekspertów to jedyna droga do sukcesu i zachowania talentów w firmie.
Czytaj więcejJesień w biurze – jakie warunki pracy sprzyjają zachowaniu dobrego samopoczucia?
Jesień. Wielu powie, że to ich ulubiona pora roku. Nie brakuje jednak i takich, którzy mają w tej kwestii zupełnie odmienne zdanie. Mnóstwo osób pracujących wraz z nadejściem jesieni traci motywację do działania lub cierpi z powodu złego samopoczucia. Czy można przygotować swoich pracowników na nadejście zimnych i ciemnych miesięcy? Jak to zrobić?
Czytaj więcejIT Project Manager, osoba do zadań specjalnych
Project Manager (PM) jest niejako filarem w swojej firmie, a może raczej pomostem dla zespołu, klienta i zarządu. Koordynuje oczekiwania z działaniami, pilnuje terminów, rozwiązuje problemy. Brzmi jak duże wyzwanie i dokładnie tym jest.
Czytaj więcejJuż niedługo rusza XXII Forum Praktyki Gospodarczej
Chcesz wiedzieć, jak kryzys przekuć w szansę? A może szukasz pomysłów na to, jak zachować równowagę psychiczną w ciągle zmieniającym się świecie? W znalezieniu odpowiedzi pomogą Monika Czaplicka oraz Magdalena Hajkiewicz-Mielniczuk, które wystąpią podczas Forum Praktyki Gospodarczej. Zapisy na wydarzenie już ruszyły!
Czytaj więcej
Home office – jak stworzyć w domu funkcjonalne biuro
Niezależnie od tego, czy jesteś freelancerem, czy pracujesz zdalnie dla firmy – jeśli home office ma się udać, musisz wygospodarować odpowiednie miejsce. Praca z łóżka lub kanapy może wydawać się kusząca, jednak na dłuższą metę nie jest to komfortowe rozwiązanie. Jak urządzić biuro w swoim mieszkaniu?
Czytaj więcejNowa Nadzieja – Podsumowanie XIX Edycji Kursu Na Hr. Quo Vadis HR? Wojna, Pandemia, Migracje, Prawo
Pond 600 uczestników, dyskusje na czacie, 7 panelistów, 4 przedstawicieli świata nauki, biznesu i samorządu biorących udział w debacie oraz występy gości specjalnych.
Czytaj więcejWzmacnianie wzajemnych relacji pracownik - pracodawca
Zarządzający przedsiębiorstwami dostrzegli, że, przy zmieniających się warunkach, jak przemodelowanie trybu pracy, rozwój aspiracji pracowników oraz różnych oczekiwań ze strony pracodawców, zachodzi potrzeba przywrócenia podejścia do kwestii zatrudnienia.
Czytaj więcejKompetencje niezbędne w pracy na produkcji
Aby wiedzieć, jakie kompetencje są kluczowe w pracy na produkcji, warto odpowiedzieć na pytanie, jak ta praca wygląda i czym się charakteryzuje oraz czego wymaga się w niej od kandydatów. Motywacji, skrupulatności, zaangażowania, a może jeszcze innych, specjalistycznych umiejętności? Odpowiadamy na wszystkie te kwestie!
Czytaj więcejDlaczego pracownicy nie chcą pracować dla niektórych firm
Jak zatem nie trafić do grona pracodawców, którzy słyszeć będą najczęściej – „Dziękuję, ale nie chcę dla Was pracować!”?
Czytaj więcejPonad połowa Polaków nie pracowała z szefem w pierwszych dniach pracy, a co czwarty nie znał nowych obowiązków
Katalog błędów popełnianych przez pracodawców w procesie onboardingu
Czytaj więcejPułapki wynagradzania – dane ilościowe vs. jakościowe
Z punktu widzenia pracodawcy wynagrodzenia to głównie pieniądze, czyli łatwe i proste do policzenia dane. Na co dzień mamy poczucie, że tak jak dobrze rozumiemy zasady rozliczeń finansowych, równie dobrze rozumiemy czynniki decydujące o zachowaniach odbiorców tych pieniędzy. Nic bardziej mylnego. Po stronie odbiorcy płac mamy do czynienia ze złożonym zespołem zmiennych psychologicznych, które są bardzo trudne, a często niemożliwe, do mierzenia.
Czytaj więcejPandemiczny onboarding – czy błyskawiczne wprowadzanie pracowników w struktury organizacji sprawdza się w praktyce?
Jak wprowadzić nowego pracownika w życie organizacji, gdy zaburzone jest jej dotychczasowe, normalne funkcjonowanie, niemal każdy proces ulega transformacji, a praca odbywa się zdalnie?
Czytaj więcejEvent dla 100 osób — jaką salę wynająć?
Organizacja eventu wiąże się z szeregiem formalności i kalkulacji. Dotyczy to również wyboru odpowiedniej przestrzeni. Sprawdź, co warto wiedzieć przy wynajmie sali konferencyjnej, aby nasz event okazał się sukcesem.
Czytaj więcejKampanie reklamowe AD + HR wsparciem przy rekrutacji specjalistów
Instytut Rozwoju Kapitału Ludzkiego stworzył innowacyjne narzędzie, które umożliwia masowe i precyzyjne pozyskanie kandydatów do procesów rekrutacyjnych
Czytaj więcejNaucz się, wykorzystaj, zapomnij! Fast reset skills, czyli szybkie resetowanie umiejętności
Czym dokładnie jest fast reset skills i kogo, oraz w jakim stopniu, dotyczy to zagadnienie?
Czytaj więcejPowrót pracowników do biura po pandemii. Jak powinien wyglądać i jak zadbać o zespół w nowej rzeczywistości? Podręcznik (nie tylko) dla HR
Kolejne obostrzenia są odwoływane i zdaje się, że życie wraca do normalności. A pracownicy do firm. Nie będzie to jednak powrót do starego „porządku”, ponieważ korona-kryzys raz na zawsze zmienił pewne aspekty naszego życia. Dotyczy to również sposobu organizacji naszej pracy zawodowej.
Czytaj więcejLuka płacowa to nie mit - jak z nią walczyć?
Według raportu Global Gender Gap Report 2020 opublikowanego przez World Economic Forum, świat potrzebuje 257 lat, by osiągnąć ekonomiczną równość płci i załatać tzw. lukę płacową.
Czytaj więcejZmiana goni zmianę - czy pracownicy są gotowi na takie tempo?
Od wiosny 2020 roku słowo „zmiana” króluje na ustach wielu. Zmianą nazwano wszystko to, co przyniosła pandemia COVID-19, szczególnie w obszarze życia zawodowego.
Czytaj więcejZ potencjałem, ale bez przewrotów w świecie HR-u. Jak koronawirus zmienił (i nadal zmienia) nasze podejście do zarządzania kadrami?
Truizmem staje się powiedzenie, że pandemia koronawirusa zmieniła podejście HR-owców do zarządzania kadrami. Rzeczywistość jest nieco mniej przewrotowa-na rynku pojawiło się kilka branżowych mitów.
Czytaj więcejJak wytrwać w noworocznych postanowieniach?
Czy pracodawcy mogą wesprzeć pracowników w osiągnięciu noworocznych celów? Choć odpowiedź może wydawać się nieoczywista – jest twierdząca. Dbanie o sylwetkę, zdrowie i edukację to najczęstsze wyzwania stawiane sobie przez Polaków. Wsparcie we wszystkich tych dziedzinach może zaoferować pracodawca w formie pakietu świadczeń pozapłacowych.
Czytaj więcejBrak koncentracji i stan połowicznej uwagi - nowe wyzwania w czasach cyfryzacji
Widzimy na rynku dwa wielkie trendy rozwoju: cyfryzacja i robotyzacja. Tym zmianom towarzyszy, wymuszone przez sytuację, przestawianie się firm na pracę zdalną. W takich kierunkach idą dzisiaj firmy i biznesy wspierane przez technologie, ale wiele naszych umiejętności i metod organizacji pracy pozostaje w tyle.
Czytaj więcejZnamy laureatów 5. edycji programu Best Quality Employer!
Certyfikacja Krajowa po raz piąty nagrodziła liderów w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Wśród laureatów się znalazły się przedsiębiorstwa z różnych branż. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, nie odbyła się tradycyjna gala wręczenia statuetek.
Czytaj więcejTrendy 2021 w IT - kalendarz adwentowy od No Fluff Jobs
Trendy 2021 w IT - kalendarz adwentowy od No Fluff Jobs
Czytaj więcej„Zielone” firmy przyciągają młode pokolenie pracowników - jak dbałość o środowisko daje przewagę na rynku pracy
Dlaczego “zielone” organizacje przyciągają młodych, ambitnych pracowników? Jakie są wyniki wielu przeprowadzonych badań? Dlaczego tak ważne jest, aby firmy i ich pracownicy wdrażali zasady zrównoważonego rozwoju?
Czytaj więcejOchrona zdrowia i rozwój umiejętności najważniejszymi benefitami w czasie pandemii
Jakie benefity w trakcie pandemii są najbardziej pożądane przez pracowników? Wyniki badania ManpowerGroup i HRlink.
Czytaj więcejWyzwanie dla rodzica pracującego: pogodzić home office z opieką nad dziećmi
Wielu rodziców przeszło na tryb pracy zdalnej, co stanowiło dla nich nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, gdy jednocześnie musieli pogodzić obowiązki zawodowe z opieką nad dziećmi. Dla większości było to sytuacją dotychczas nieznaną, tym więcej stresu wzbudzała myśl o takim rozwiązaniu.
Czytaj więcejBraki kadrowe i zastępstwa. Jak efektywnie zarządzać absencjami
Jak zapewnić ciągłość i prawidłowe działanie przedsiębiorstwa w obliczu zmian kadrowych – absencji czy rotacji? To temat szczególnie ważny jesienią i zimą, czyli w sezonie grypowym. W tym roku dodatkowo należy spodziewać się trudności wynikających z pandemii koronawirusa.
Czytaj więcejOtwórz się na nowe, czyli co nam daje praca w innym kraju?
Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach nieznanych to jeden z elementów składających się na kompetencję międzykulturową. Bez niej trudno byłoby odnaleźć się w nowej pracy, tym bardziej za granicą. Zderzenie kultur może wzbudzać lęk, ale praca w międzynarodowym środowisku przede wszystkim stanowi ogromną szansę na rozwój zawodowy i osobisty.
Czytaj więcejWyzwania dla organizacji w czasach pandemii - case study DO OK
Czas pandemii dla nas jak i dla wielu innych firm był trudnym i wymagającym okresem. O tym jak efektywnie sobie radzić w takiej sytuacji opowiedziała Katarzyna Pająk-Head of People DO OK
Czytaj więcejMillennials - to brzmi dumnie!
Pracodawcy oraz specjaliści związani z działami Human Resources borykają się z wyzwaniem efektywnego zarządzania ludźmi. W wielu przypadkach sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje na hasło: Millennials.
Czytaj więcejCzy Twoi pracownicy potrzebują psychologa?
To co już jest standardem w krajach zachodnich, powoli dociera również do Polski. Pomoc psychologiczna dla pracowników, do niedawna postrzegana jako dodatkowy pakiet zdrowotny, dzisiaj wpisywana jest w politykę odpowiedzialnego zarządzania kapitałem ludzkim.
Czytaj więcej
Polskie premiery książkowe dla menedżerów i HR-owców, których nie możesz przegapić w 2020 roku!
Szacuje się, że co miesiąc na polski rynek trafia 40 tysięcy nowych tytułów książkowych. Jak zatem wybrać najlepsze tytuły z tej klęski urodzaju? Poniżej lista książek z zakresu HR i zarządzania, które będą miały polską premierę w 2020 roku.
Czytaj więcejZmartwienia współczesnych pracowników, czyli co powoduje u zatrudnionych największy stres?
W ostatnich dziesięcioleciach dynamicznego rozwoju biznesu stres stał się stałym elementem zawodowej codzienności wielu zatrudnionych. Tempo zmian i rozwój technologii, w ciągu ostatniej dekady, sprawiły jednak, że liczba czynników wywołujących go u pracowników znacząco się rozbudowała, a część z aktualnych jeszcze kilka lat temu, została zastąpiona przez nowe, przystające do współczesnego rynku pracy.
Czytaj więcej
Jak zapanować nad epidemią zwolnień lekarskich (nie tylko w sezonie grypowym)?
Epidemia 4L w firmach – jak sobie z nią radzić w sezonie grypowym i nie tylko!
Czytaj więcejJak przezwyciężyć wypalenie zawodowe?
Jak przezwyciężyć wypalenie zawodowe? Poznajmy przyczyny i sposoby przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu
Czytaj więcej6 rzeczy, które musisz wiedzieć o rotacji
Rotacja – czy to zawsze kłopot dla firmy? Czym jest i jakie są przyczyny jej powstawania. Oto 6 rzeczy, które musisz wiedzieć na jej temat.
Czytaj więcejJak motywować pracowników za pomocą nagród?
Jak działają dodatkowe motywatory?
Czytaj więcejJak często i dlaczego Polacy zmieniają pracę?
Zmienność jest jedyną pewną współczesnego świata
Czytaj więcejKompetencje miękkie poszukiwane przez pracodawców
Kompetencje miękkie są ważniejsze niż twarde?
Czytaj więcejRotacja pracowników- droższa niż podwyżki
Niektórzy pracodawcy wciąż nie zauważają, z jak dużymi kosztami wiąże się rotacja pracowników
Czytaj więcejJak rekrutacja i rynek HR zmienią się w ciągu najbliższych 10 lat
Technologie zaczynają dominować w nowych obszarach życia
Czytaj więcejRekrutacyjna broń obosieczna
Magdalena Biegusiewicz: Jeśli oczekujemy, dajmy coś od siebie
Czytaj więcejOnboarding, czyli jak przyjąć pracownika w firmie, by został na dłużej?
Cztery bardzo ważne „C”
Czytaj więcejGdzie szukać motywacji do pracy?
Najlepszym motorem motywacyjnym jest praca
Czytaj więcejEfektywne budowanie kultury organizacyjnej
To złożony, wieloetapowy proces
Czytaj więcejRaport: Polacy chcą więcej cyfrowej swobody w miejscu pracy
Ponad 75% wybiera pracę ze względu na dostęp do technologii
Czytaj więcejJak nagradzać pracowników bez dużego budżetu?
Czy to w ogóle możliwe?
Czytaj więcejCzym najczęściej kierują się pracodawcy, oceniając pracowników?
Co powinna uwzględniać prawidłowa ocena?
Czytaj więcejJak mierzyć absencję chorobową?
Pracodawcy, szykujcie się: nadchodzi „Generacja C”
Candidate Experience krok po kroku
Proces rekrutacyjny to istotny element budowania wizerunku każdej marki
Czytaj więcejChief Happiness Officer, kto to taki?
CHO, czyli dtrektor ds. szczęścia pracowników
Czytaj więcejPrzygotuj się na zmiany w doświadczeniach pracowników
Koncepcja 25–40–15 uległa zmianie
Czytaj więcejDlaczego Polacy mobbingują w pracy?
Jak skutecznie eliminować takie zachowania w organizacji?
Czytaj więcejBenefity szyte na miarę pomagają zatrzymać w firmie talenty
Aleksandra Paszkiewicz: Jak zatrzymać pracowników w firmie?
Czytaj więcejW poszukiwaniu ukrytych talentów u pracowników
dr Anna Dolot: Czasami w organizacji pojawia się potrzeba realizacji nietypowego projektu
Czytaj więcejGorący trend – analityczna strona HR
To kopalnia wiedzy i rozwiązań
Czytaj więcejRaport: Firmy z sektora MŚP motywują przede wszystkim pieniędzmi.
Świadczenia pozapłacowe daleko w tyle!
Czytaj więcejKadr nie da się już oddzielić od technologii
SAP: Technologiczny HR w praktyce
Czytaj więcejSztuka rekrutacji w czasach Social Media
To sztuka budowania relacji
Czytaj więcejChatboty w HR. Jak wdrożyć AI w ramach rekrutacji i zarządzania zespołem?
Nowa strona rekrutacji
Czytaj więcejKomunikacja wewnętrzna – wyzwanie w 2019 roku
Jaka jest komunikacja marek w 2019 roku?
Czytaj więcejSuper Women po polsku
Kobieta Super Rakieta, Kobieta Sztafeta, Kobieta Prawie Żyleta- sprawdź którą z nich jeteś!
Czytaj więcejNierówna pozycja kobiet i mężczyzn na rynku pracy zaczyna się już na etapie rekrutacji
Stawianie na diversity management opłaca się nie tylko biznesowo
Czytaj więcejCzy poprawa komfortu pracy pracownika to główne wyzwanie dla firm na 2019 rok?
Pokolenie X niedoceniane przez rekruterów
Dlaczego warto zatrudnić pracownika po czterdziestym piątym roku życia?
Czytaj więcejStorytelling: Kupcie ode mnie te p…one buty i inne opowieści
Piotr Bucki: Jak historie sprzedają, zjednują i manipulują
Czytaj więcejZrobione! Naucz się kończyć to, co zacząłeś.
Recenzja najnowszej książki Jona Acuffa, wydanej przez MTbiznes.
Czytaj więcejWyzwania HR w rozwoju sił sprzedaży
Sprzedaż to koło napędowe każdej organizacji
Czytaj więcejJak rok 2018 w HR podsumowują eksperci?
Wyzwania, coraz więcej wyzwań
Czytaj więcejKto tworzy twoją firmę? Istota dobierania osób do organizacji
Czym kierujesz się przy doborze pracowników?
Czytaj więcejDział HR we współpracy z inżynierami
Cenne wskazówki dla Działów HR
Czytaj więcejOd kucharza do Szefa Kuchni
Jak łączyć ideę programu rozwojowego z elementami peer mentoringu i CSR.
Czytaj więcejOdkryj swój talent!
Ludzka strona biznesu.
Kiedy praca jest źródłem satysfakcji?
Czytaj więcejCSR w praktyce. Kolejne 300 tys. kilometrów na liczniku akcji Postaw na Ruch.
Przekonaj sie jak pracownicy Kompanii Piwowarskiej trenują i pomagają.
Czytaj więcejW kraju tulipanów i wiatraków
Barbara Bartczak: przygotowanie i poznanie partnera handlowego, to klucz do biznesowego sukcesu.
Czytaj więcejBariery wykorzystania analityki w sektorze MŚP
SAS: wiedza i kompetencje mają ogromne znaczenie przy realizacji projektów analitycznych
Czytaj więcejRekrutacja bliżej technologi AI
Krzysztof Sobczak: inwestycje w technologie HRtech
Czytaj więcejInformacja zwrotna to uniwersytet motywacji
Julita Drąg: prawidłowy feedback
Czytaj więcejRekrutacja w czasach digital
Ewa Zmysłowska: transformacja cyfrowa w obszarze HR
Czytaj więcejNajbardziej nieprawdopodobne zachcianki programistów
informacja prasowa Kodilla
Czytaj więcejZmiany budzą lęk. Jak przekonać zespół do nowości?
informacja prasowa Monster Polska
Czytaj więcejOtoczenie organizacyjne – nowoczesny obóz pracy, czy najlepszy pracodawca na świecie?
Senso.Lab: o otoczeniu organizacyjnym
Czytaj więcejPraca zdalna: dlaczego warto z punktu widzenia HR?
Zuzanna Przybyła: Misja- szczęśliwy pracownik
Czytaj więcejFirma przyjazna rodzinie- mrzonka, czy nadchodzący standard?
Marta Malinowska: Pracownicy cenią firmy stawiające na work-life balance
Czytaj więcejLojalność w cenie. Jak sprawdzić czy pracownik będzie lojalny?
MonsterPolska.pl: Jedną z ważniejszych cech, jakie musi posiadać pracownik, jest lojalność.
Czytaj więcej5 problemów, które blokują rozwój branży IT
Rekrutacja pochłania miliony, a wynagrodzenia wciąż rosną
Czytaj więcejJak przygotować się do spotkania biznesowego z Koreańczykiem?
Barbara Bartczak: Kultura koreańska kryje bardzo dużo niuansów
Home office dla KAM-ów?
Home office zyskuje na popularności
Czytaj więcejRóżnica pokoleń w miejscu pracy – szansa na rozwój i duże wyzwanie dla pracodawcy
Mieszanka wybuchowa? Niekoniecznie
Czytaj więcejNowoczesna firma 4.0
Świadomie zarządza wpływem społecznym
Czytaj więcejJak zdobyć ambasadorów zmiany?
Anna Sarnacka-Smith: Zmian są potrzebne, aby organizacje się rozwijały
Czytaj więcejW jaki sposób obcokrajowcy szukają pracy w Polsce
Przepis na „gwarancję sukcesu w rekrutacji” nie istnieje
Rekrutacja IT - narzędzia, dzięki którym znajdziesz najlepszych kandydatów
Biznes potrzebuje specjalistów od doświadczeń klienta
Polaków do zmiany pracy motywują pieniądze
Nie opłaca sie pomijać kobiety w biznesie
Czego Twój szef nigdy nie powinien usłyszeć, jeśli myślisz o podwyżce lub awansie
Siła woli, czy siła nawyku?
Katarzyna Faczyńska: Mierz siły na zamiary
Czytaj więcejJak budować silną więź organizacyjną w oparciu o fakty?
Piotr Jurczak: Ciekawe wnioski z badań
Czytaj więcejMagazyn HRPolska.pl online_ w lutym także audio
online Magazyn HRPolska.pl już 15 stycznia!
Candidate Experience: opowieść o uczciwości
Anna Piekut: Jak prowadzić proces rekrutacyjny w myśl zasady win-win?
Czytaj więcejJak doceniać pracowników, aby czuli się docenieni?
Anna Sarnacka- Smith: Tego też warto się nauczyć!
Czytaj więcejDobrowolna rotacja to ukryte ogromne koszty
Konrad Dębkowski: Pracodawcy często nie mają świadomości strat
Czytaj więcej3 twarze HR Business Partnera
Agnieszka Bednarska: O nowej roli i budowaniu współpracy HRBP z klientem zewnętrznym i wewnętrznym
Czytaj więcejJak nie tracić kandydatów do pracy? Zadbaj o Candidate Experience
Maciej Klebański: Tylko tyle i aż tyle
Czytaj więcejTalent management w SSC
Katarzyna Saska-Grzybowska: Budowanie przewagi konkurencyjnej SSC
Czytaj więcejJak przeżyć na rynku rekrutacji, który jest zmienny, dynamiczny i… zaskakujący?
Rekrutacja w liczbach_ Podsumowanie
Czytaj więcejJak polują headhunterzy?
Nie obawiajmy się rozmowy z „łowcą głów”
Czytaj więcejŚpieszmy się kochać guru biznesu, tak szybko... znikają
dr Mirosław Tarasiewicz: Koncepcje biznesowe są praktycznie nieweryfikowalne w sposób empiryczny
Czytaj więcejMiędzykulturowa jazda bez trzymanki_cz.7
Irek Zyzański: Na wyboistej drodze współpracy polsko – malezyjskiej
Czytaj więcejNa rozwoju zyskują wszyscy
Anna Dolot: Co znaczy prawdziwy zespół?
Czytaj więcejJaśniepan Kandydat?
Sylwia Przybyszewska: Jak to jest z tą roszczeniową postawą w rekrutacji?
Czytaj więcejParadoks przywództwa i Efekt Pigmaliona
Jak prognozować rotację i rozpoznawać jej przyczyny?
Piotr Jurczak: Wnioski z badania
Czytaj więcejFundamenty władzy a przywództwo
Robert Zych: Na jakich fundamentach powinien oprzeć swoje przywództwo lider?
Czytaj więcejPracownicy zostają dla szefa – o roli team leadera w SSC
Paweł Chabros: Jak wygląda rola team leaderów w organizacji? Jakie kompetencje powinni posiadać?
Kłótnia – Oh Yeah!
Vesna Lorenc: Kłótnia nie jest celem, jest skutkiem
Czytaj więcej„W poszukiwaniu straconego czasu” – rzecz o motywacji
Nadia Kirova: Postanowienia wciąż te same… i dalej nic
Czytaj więcejDopasowane możliwości awansu, czyli o korzyściach poziomej ścieżki kariery
Dominika Dutkiewicz: Wspinanie się po szczeblach kariery to nie jedyna droga awansu
Czytaj więcejRola benchmarkingu w zarządzaniu personelem
Piotr Jurczak: Porównuj porównywalne
Czytaj więcejHistoria HR w Polsce
Czyli coś czego HR Menedżer nie może przegapić
Czytaj więcejRekrutacja 5.0, czyli nowy trend w pozyskiwaniu talentów IT
To przyszłość pozyskiwania talentów nie tylko w branży IT
Czytaj więcejEventowy onboarding
Małgorzata Machynia: Uatrakcyjnia proces, przyspiesza utożsamianie z marką
Czytaj więcejJak motywować Millenialsów?
Anna Sarnacka: Stwórz strategię współpracy
Czytaj więcejSpecjalizacja w zawodzie rekrutera w 2017 roku
Katarzyna Marciniak- Chwastek: Trendy w rekrutacji stanowisk sprzedażowych
Czytaj więcejHR oparty na faktach czy HR oparty na intuicji?
Kazimierz Sedlak: Co uprawiamy?
Czytaj więcejMiędzykulturowa jazda bez trzymanki_ cz.6
Irek Zyzański: Angielski jaki jest, każdy słyszy
Czytaj więcejPokoleniowy zawrót głowy
Magdalena Siwińska: Jak tworzyć zgrany zespół w świecie różnorodnych pokoleń?
Czytaj więcejRozbudzić motywację
Sławomir Jarmuż: Metoda sześciu kroków
Przychodzi pracownik do szefa...
Krzysztof Manthey: Zrozumienie to inwestycja
Czytaj więcejZa co kocham pracę w HR?
A Ty, za co kochasz swoją pracę?
Czytaj więcejMapa teorii motywacji- rozszerzony model poznawczy F. Rheinberga
Diana Malinowska: Jak zrozumieć oczekiwania pracownika?
Czytaj więcejKultura organizacyjna – jak to robić i dlaczego warto?
Patrycja Szczecińska: Kultura się opłaca
Czytaj więcejMiędzykulturowa jazda bez trzymanki_ cz.5
Irek Zyzański: Konflikty zmorą HR-owców
Czytaj więcejJak wykorzystywać media społecznościowe do employer brandingu i rekrutacji?
Izabela Wołyniec- Sobczak: Employer branding i rekrutacja najlepiej się sprawdzają na dwóch platformach społecznościowych
Czytaj więcejJak dyscyplinować pracowników?
Tomasz Pachoł: czyli na dywaniku u szefa
Czytaj więcejCompetence Game – virtual assessment
Patrycja Szczecińska: Czy można skutecznie podnieść efektywność rekrutacji?
Czytaj więcejTurkusowe organizacje a wartości Gravesa
Marek Szopa: Turkusowe organizacje praktykują niespotykaną samodzielność pracowników
Czytaj więcejOd rekrutera do kandydata słów kilka
Agnieszka Krobicka: Czego pracodawca oczekuje od kandydata do pracy?
Czytaj więcejSpotkanie Śląskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia HR Business Partner
Zapraszamy na relację z wydarzenia
Czytaj więcejMiędzykulturowa jazda bez trzymanki_cz.4
Irek Zyzański: Czas nie wszędzie jest taki sam
Czytaj więcejCo zrobić, gdy wynagrodzenie pracownika jest zbyt wysokie?
Jagoda Zygiert: Warto budować system płac w oparciu o dane rynkowe
Czytaj więcejHR-owy apetyt na wyzwanie
Magdalena Biegusiewicz: Wyzwanie to drugie imię HR-owca, a w IT także pierwsze
Czytaj więcejPrzywiązanie do organizacji
Piotr Jurczak: Efektywna alternatywa dla podwyżek
Czytaj więcejMixerHR 2016_relacja z wydarzenia
Mix różnorodności form tematów, doświadczeń oraz wiedzy. Cel - rozwój!
Czytaj więcejTrening aktorski w pracy?
Waldemar Dziwniel: Ćwiczenia, które mogą się przydać
Czytaj więcejMiędzykulturowa jazda bez trzymanki_cz.3
Irek Zyzański: Utracona twarz menedżera
Czytaj więcejWspółczesne niewolnictwo- zmora XXI wieku
Paweł Cholewka: Niewolnik naszych czasów nosi Rolexa
Czytaj więcejBadanie opinii pracownika (nie)prawdę Ci powie!
Piotr Jurczak: Jak zachęcić pracowników do szczerych odpowiedzi
Czytaj więcejTraktujmy się jak dorośli- tylko tyle i aż tyle!
Marta Zwolińska: Zmiana w firmie nie musi boleć
Czytaj więcejWolontariat narzędziem do zdobywania nowych kompetencji
Edyta Sander: Na przykładzie Poland Business Run
Czytaj więcejJak zostać świadomym przywódcą?
Anna Grygorcewicz: Być menedżerem, który skutecznie dzieli się wiedzą z mądrymi ludźmi wzrastającymi na liderów
Czytaj więcejMiędzykulturowa jazda bez trzymanki_cz.2
Irek Zyzański: Przełożony - kolega czy hierarcha?
Czytaj więcejBudzenie „śpiących rycerzy” – nowe wyzwanie dla HR
Paweł Fortuna: Uwaga na niezamierzony wpływ
Czytaj więcejMiędzykulturowa jazda bez trzymanki_cz.1
Wdrożenie jak maraton
Szymon Knobloch: Czyli jak dotrzeć do mety z systemem dla HR
Czytaj więcejFinansowanie imprez integracyjnych i sportowych
Agnieszka Samborska: Zakładowy Fundusz Świadczen Socjalnych bez tajemnic
Czytaj więcejUczciwość w cenie. Przełomowa metoda w rekrutacji
Amir Liberman: Jak zminimalizować ryzyko kadrowe?
Czytaj więcejZmiana nie musi boleć. Jak być fair w procesie przejmowania pracowników
Karolina Hudowicz: bez falstartu
Czytaj więcejUnikalne miejsce pracy?
Marta Wirecka: Zapomnij o gadżetach, skup się na kulturze.
Czytaj więcejWewnętrzny employer branding
Piotr Jurczak: Grunt pod dobrą markę pracodawcy
Czytaj więcejRaport: Pracownik tymczasowy w 2015 roku
Rynek Agencji Zatrudnienia w Polsce w 2015 roku
Czytaj więcejKONFERENCJA FAIR HR 2016 Dobre praktyki współpracy i zatrudniania
Relacja z konferencji 17 marca 2016
Czytaj więcejNowy wymiar komunikacji
Zuzanna Mikołajczyk: Już tylko online?
Czytaj więcejKobieta ma na drugie sukces
Nie mamy już kompleksów!
Czytaj więcejGestalt w organizacjach
Alternatywa dla programów szkoleniowych i coachingowych
Czytaj więcejKiedy pracownik odchodzi z firmy...
Zadaj mu 4 ważne pytania, nie pożałujesz
Czytaj więcej8 najważniejszych HR trendów 2015 roku
Krzysztof Pilarczyk, Michał Wasilewski: Czym zaskoczył ostatni rok?
Czytaj więcejJak zrobić z doświadczonego przełożonego prawdziwego lidera
Bartosz Misiurek: Tylko niewielka część osób rodzi się z cechami przywódczymi
Czytaj więcejJak budować lojalność pracowników?
Grzegorz Spólnik: Przykład kanadyjskich gigantów produkcyjnych
Czytaj więcejAngażuj i motywuj pracowników nie tylko od Święta
Arkadiusz Cybulski: Kryzys motywacji trwa
Czytaj więcejStrategia na Nowy Rok
Anna Dolot: Kilka prostych etapów na dobry początek roku
Czytaj więcejNiech moc ubioru będzie z Wami!
Tatiana Szczęch: Sweter z reniferkiem czy biała koszula?
Czytaj więcejRekruterskie dywagacje nie tylko od Święta
Agnieszka Miozga: Rekrutacja to zwykła rozmowa człowieka z człowiekiem
Czytaj więcejWigilia multikulti?
Paweł Cholewka: Miejsce pracy powinno być neutralne
Czytaj więcejŚwiąteczne zarządzanie w rytmie slow
Anna Zaroda- Dąbrowska: Bądź slow liderem
Czytaj więcejOcena okresowa pracowników
Katarzyna Meysztowicz: Mapowanie i optymalizacja procesu
Czytaj więcejGranice monitoringu. Prawne granice kontroli działań pracownika
Lucyna Brayshaw: Jak daleko sięga prawo pracodawcy w tym zakresie?
Czytaj więcejSurvival HR – pułapki rekrutacji
Paweł Cholewka: Jak rekrutować zgodnie z prawem?
Czytaj więcejRekruterze dbaj o relacje z kandydatem!
Proces rekrutacyjny wymaga ciągłego doskonalenia
Czytaj więcejLiderzy zasługują na rozwój "szyty na miarę"
Jakub Pasieka, Krzysztof Wiśniak: Akademia FLM
Czytaj więcejCzy e-społeczność wspiera HR?
Teresa Olszewska: Trzy razy „tak”
Czytaj więcejCzym nas kuszą AC/DC’iarze?
Anna Helmich-Zgoda, Cezary Radomski: Jak wybrać dostawcę usługi AC/DC?
Czytaj więcejWspieraj rozwój studentów. Praktycznie!
Marta Wirecka: Autorski Program Praktyk Future Processing
Czytaj więcejPoinformowany kandydat to zadowolony kandydat!
Informacja zwrotna jest ważna
Czytaj więcejEmployer branding. Co zrobić, żeby się udało?
Zyta Machnicka: Firma bez strategii EB może być tylko "be"...
Czytaj więcejSkoczek i bumerang- pracownicy podwyższonego ryzyka
Paweł Cholewka: Duże doświadczenie pracownika cenniejsze od ślepej lojalności
Czytaj więcejLean HR jako koncepcja zarządzania pracownikami
Bartosz Misiurek, Maciej Misiurek: Rzecz o utraconej kreatywności pracowników
Czytaj więcejMixer HR 2015 - relacja z wydarzenia
Dlaczego firmy podejmują działania employer brandingowe?
Julita Dąbrowska: Employer Value Proposition wzmacnia więź między pracodawcą i pracownikami
Czytaj więcejPolscy menedżerowie oczami pracowników
Piotr Jurczak: Ocena poziomu kompetencji
Czytaj więcejCzy ocena okresowa musi boleć?
Mariusz Urbański: Cele, konsekwencje, emocje …
Czytaj więcejUpał kosztowny dla pracodawców
Na ile wydajnie pracujemy w wysokiej temperaturze?
Czytaj więcejZlustrować kandydata do pracy
Michał Lewandowski: Nowa moda czy wyższa konieczność?
Czytaj więcejMobbing w polskich firmach
Piotr Jurczak: Najnowsze wyniki badania firmy Sedlak & Sedlak
Czytaj więcejAngażując pracownika zyskasz podwójnie
Hubert Kifner: Jak zbudować silną markę przedsiębiorstwa?
Czytaj więcejOrganizacja w trampkach
Beata Adamczyk-Nowak: Ludzie tak pracują, jak żyją
Czytaj więcej7 grzechów głównych polskiego rekrutera
Sprawdźcie co mają na sumieniu!
Czytaj więcejLean Management czyli o optymalizacji procesów HR
Katarzyna Meysztowicz: Wyzwanie na poziomie zarządzania zmianą
Czytaj więcej"Overqualified". Za dobry do pracy!
Paweł Cholewka: Dyskryminacja kandydatów wysoko wykwalifikowanych
Czytaj więcej30-ta konferencja Wyzwania HR
Wyzwania HR w Sopocie- relacja z wydarzenia
Czytaj więcejTwardo o motywacji do pracy
Anna Dolot: Co powoduje, że ludziom chce się pracować?
Czytaj więcejKonferencja "HR jako partner w biznesie"
Relacja z wydarzenia 21 maja Gliwice
Czytaj więcejWyzwania HR w Rzeszowie czyli co HR-owi daje skrzydła
Nowe technologie zmieniają oblicze HR
Efektywne działania wymagają skutecznych narzędzi, jakich?
Czytaj więcejCzy można zrekrutować prezydenta?
Jakie kompetencje powinni mieć kandydaci na Prezydenta RP, gdyby wybierać ich w drodze rekrutacji?
Czytaj więcejCV w oku rekrutera
5 pierwszych sekund w badaniu eyetrackingowym rekruterów
Czytaj więcejPracowniku, pozwól sobie pomóc!
Piotr Jurczak: Jak przeciwdziałać mobbingowi w miejscu pracy?
Czytaj więcejKurs na zarządzanie różnorodnością
Anna Zaroda- Dąbrowska: Diversity- poważne wyzwanie?
Czytaj więcejPo drugie: talent to diament!
Relacja z Wyzwań HR w Katowicach
Czytaj więcejZatrudnienie tymczasowe w firmie produkcyjnej
Mariusz Urbański: Wady i zalety współpracy z agencjami pracy tymczasowej
Czytaj więcejSzafa HR- owca: Przeliteruj swoją sylwetkę
Tatiana Szczęch: W ręce Pań oddajemy narzędzie, które ułatwi kreowanie pożądanego wizerunku
Czytaj więcejKompetencja to takie „chciejstwo”
Anna Dolot: Oprócz wiedzy i doświadczenia liczą się efekty
Czytaj więcejMolestowanie - winny jest sprawca, nigdy ofiara cz.2/2
Paweł Cholewka: O bezwględnych granicach, których przekraczać nie wolno ciąg dalszy
Czytaj więcejMolestowanie - winny jest sprawca, nigdy ofiara cz.1/2
Paweł Cholewka: Wszystko, co HRowiec wiedzieć powinien
Czytaj więcejNie samą rekrutacją żyje rekruter
Wyniki pracy ma obowiązek raportować już co 5-ty rekruter
Czytaj więcejJak motywować?
Anna Węgrzyn: Człowiek to skomplikowany twór wymagający indywidualnego podejścia...
Czytaj więcejKról czy królowa? O damskim i męskim stylu zarządzania
Paweł Cholewka: Kto jest lepszym szefem- kobieta czy mężczyzna?
Czytaj więcejSystematycznie o zmianie wynagrodzeń
O rewolucji często dokonywanej cudzymi rękami. Gdzie właściwie te ręce sięgają?
Czytaj więcejJaka praca taka płaca…
Co warto wziąć pod uwagę tworząc systemy wynagrodzeń?
Czytaj więcejBiel w szafie HR- owca
Tatiana Szczęch: Mniej znaczy więcej w ubiorze
Czytaj więcejKtóre branże dają szansę na zatrudnienie?
Programiści i Inżynierowie nadal poszukiwani
Czytaj więcejPo co komu employer branding?
Anna Węgrzyn: Cudowne lekarstwo na niedobór talentów...
Czytaj więcejCzy menedżer musi być przywódcą?
Open Space Technology w praktyce
Sylwia Myszka: 300 na Start! Spotkanie liderów
Czytaj więcejOnboarding czyli nowy pracownik na pokładzie firmy
Marcin Fijoł: Proces adaptacji jest jednym z bardziej zaniedbywanych procesów HR
Czytaj więcejCzerń w szafie HR- owca
Tatiana Szczęch: Kolor bardzo serio
Czytaj więcejZłota piątka pracy z pokoleniem Y
Instrukcja obsługi młodego pokolenia pracowników
Czytaj więcejJak odzyskać swoje biurko?
Zabałaganione biurko oznaką zabałaganionego umysłu?
Czytaj więcejPostanowienia noworoczne menedżerów
Jak sprawić, by cele założone na 2015 rok udało się zrealizować?
Czytaj więcejNietypowe upominki dla pracowników?
Przejażdżka Porsche, lot balonem, kurs sushi- oryginalna forma motywowania pracowników
Czytaj więcejInformacja zwrotna budująca motywację autonomiczną
Magdalena Kaczmarek: Jak motywować pracowników
Czytaj więcejFestiwal Przedsiębiorczości Wyższa Szkoła Bankowa relacja z wydarzenia
Chorzowska WSB pokazała różne oblicza przedsiębiorczości
Czytaj więcejAplikacje mobilne pomocne dla osób niepełnosprawnych
W walce z wykluczeniem zawodowym
Czytaj więcejJak oceniamy w Polsce?
Swoimi doświadczeniami dzieli się firma SENSE consulting
Czytaj więcejBranża IT nadal króluje
Kogo poszukiwali pracodawcy w październiku?
Czytaj więcejZwiększyć siłę pensji
Piotr Czauderna: O premiach i innych dodatkach
Czytaj więcejNa krawędzi
Kultura organizacyjna a zarządzanie ryzykiem
Czytaj więcejSzarość w szafie HR- owca
Tatiana Szczęch: W szarości inteligentnie czy monotematycznie jak zawsze?
Czytaj więcej4 grzechy zarządzania w korporacji
Badania dowodzą, że błędów w zarządzaniu firmą nie unikają nawet najbardziej doświadczeni menedżerowie
Czytaj więcejRówny i równiejszy
Paweł Cholewka: O dyskryminacji, mobbingu i molestowaniu
Czytaj więcejKonferencja "HR W POLSCE" relacja z wydarzenia
9 października 2014 odbyła się w Gliwicach konferencja inaugurująca portal HR Polska
Czytaj więcejIntranet medium społecznościowym organizacji?
Marcin Fijoł: O komunikacji wewnętrznej na wyższym poziomie
Czytaj więcejCzerwień w szafie HR- owca
Tatiana Szczęch: Czerwień jak chili – dodaje smaku i charakteru, w nadmiarze szkodzi
Czytaj więcejPorzuć sterowanie przez nagradzanie
Magdalena Kaczmarek: Jak nie nagradzać pracowników czekoladkami
Czytaj więcejZostaw co stałe, rozwijaj co zmienne, czyli czego nie warto badać w Development Centre?
Anna Helmich-Zgoda, Cezary Radomski: Kiedy ocenianie ludzi ma sens?
Czytaj więcejW Biblioteczce HR- owca: Książka dla skutecznych szefów
Publikujemy wybrane fragmenty
Czytaj więcejMózg nie przetwarza słowa „NIE” – prawda, czy fałsz?
Magdalena Kaczmarek: Czy można kontrolować umysł?
Czytaj więcejMenedżer elastyczny jogin
Magdalena Kaczmarek: Jak rozwijać pracowników na różnych etapach ich motywacji do pracy?
Czytaj więcejH jak HEADHUNTER
Ewelina Tyc: W słowniczku językoznawcy: HEADHUNTER
Czytaj więcejSiła współpracy pokoleń, czyli zarządzanie wiekiem
Agnieszka Wiśniak: Baby Boomersi i pokolenie X kontra pokolenie Y i C w pracy
Czytaj więcejHR Generalista i HR Biznes Partner - co ich łączy?
O filmowych odwołaniach i nie tylko
Czytaj więcejŻeby im się chciało tak jak im się nie chce!
Magdalena Kaczmarek: Jak nagradzać pracowników i tworzyć motywujące środowisko pracy?
Czytaj więcejZamiast kompleksów – kompleksowe działanie!
Roman Warkocz: O strategicznej roli działów HR
Czytaj więcejRekruter czy taki straszny jak go malują?
Spawdź czy Rekruter to też człowiek... Z przymrużeniem oka dla wszystkich, którym zdarzyło się uczestniczyć w stresującyh rozmowach kwalifikacyjnych.
Czytaj więcej