Kompetencje niezbędne w pracy na produkcji

Aby wiedzieć, jakie kompetencje są kluczowe w pracy na produkcji, warto odpowiedzieć na pytanie, jak ta praca wygląda i czym się charakteryzuje oraz czego wymaga się w niej od kandydatów. Motywacji, skrupulatności, zaangażowania, a może jeszcze innych, specjalistycznych umiejętności? Odpowiadamy na wszystkie te kwestie!

Czytaj więcej

Pułapki wynagradzania – dane ilościowe vs. jakościowe

Z punktu widzenia pracodawcy wynagrodzenia to głównie pieniądze, czyli łatwe i proste do policzenia dane. Na co dzień mamy poczucie, że tak jak dobrze rozumiemy zasady rozliczeń finansowych, równie dobrze rozumiemy czynniki decydujące o zachowaniach odbiorców tych pieniędzy. Nic bardziej mylnego. Po stronie odbiorcy płac mamy do czynienia ze złożonym zespołem zmiennych psychologicznych, które są bardzo trudne, a często niemożliwe, do mierzenia.

Czytaj więcej

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Czy pracodawcy mogą wesprzeć pracowników w osiągnięciu noworocznych celów?  Choć odpowiedź może wydawać się nieoczywista – jest twierdząca.  Dbanie o sylwetkę, zdrowie i edukację  to najczęstsze wyzwania stawiane sobie przez Polaków. Wsparcie we wszystkich tych dziedzinach może zaoferować pracodawca w formie pakietu świadczeń pozapłacowych.

Czytaj więcej

Znamy laureatów 5. edycji programu Best Quality Employer!

Certyfikacja Krajowa po raz piąty nagrodziła liderów w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Wśród laureatów się znalazły się przedsiębiorstwa z różnych branż. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, nie odbyła się tradycyjna gala wręczenia statuetek.

Czytaj więcej

Otwórz się na nowe, czyli co nam daje praca w innym kraju?

Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach nieznanych to jeden z elementów składających się  na kompetencję międzykulturową. Bez niej trudno byłoby odnaleźć się w nowej pracy, tym bardziej za granicą. Zderzenie kultur może wzbudzać lęk, ale praca w międzynarodowym środowisku przede wszystkim stanowi ogromną szansę na rozwój zawodowy i osobisty.

Czytaj więcej

Millennials - to brzmi dumnie!

Pracodawcy oraz specjaliści związani z działami Human Resources borykają się z wyzwaniem efektywnego zarządzania ludźmi. W wielu przypadkach sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje na hasło: Millennials.

Czytaj więcej

Czy Twoi pracownicy potrzebują psychologa?

To co już jest standardem w krajach zachodnich, powoli dociera również do Polski. Pomoc psychologiczna dla pracowników, do niedawna postrzegana jako dodatkowy pakiet zdrowotny, dzisiaj wpisywana jest w politykę odpowiedzialnego zarządzania kapitałem ludzkim. 

 

Czytaj więcej

Zmartwienia współczesnych pracowników, czyli co powoduje u zatrudnionych największy stres?

W ostatnich dziesięcioleciach dynamicznego rozwoju biznesu stres stał się stałym elementem zawodowej codzienności wielu zatrudnionych. Tempo zmian i rozwój technologii, w ciągu ostatniej dekady, sprawiły jednak, że liczba czynników wywołujących go u pracowników znacząco się rozbudowała, a część z aktualnych jeszcze kilka lat temu, została zastąpiona przez nowe, przystające do współczesnego rynku pracy. 

 

Czytaj więcej

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.