Kobieta ma na drugie sukces

HR, CzytelniaZ okazji Święta Kobiet przygotowaliśmy małe podsumowanie dotyczące Polek w kontekście HR czyli pracy, rozwoju zawodowego i sami zobaczcie czego jeszcze. Zebraliśmy najważniejsze informacje z obecnego i poprzedniego roku. Zapraszamy na krótkie zestawienie.


Polki chcą się rozwijać zawodowo

Rozwój zawodowy nie jest domeną mężczyzn – wynika z raportu Pracuj.pl „Wygoda kontra rozwój”. Kobiety ponadto wykazują dużą aktywność na rynku pracy. Częściej niż mężczyźni przeglądają oferty pracy. Większy jest też odsetek kobiet, które biorą udział w szkoleniu lub kursie podnoszącym kwalifikacje zawodowe w porównaniu do takich deklaracji złożonych przez mężczyzn.

Kobiety na …stanowiska

Kobietom w pracy ciężko jest przebić się przez przysłowiowy szklany sufit. Na szczęście, przybywa coraz więcej młodych i energicznych kobiet, których nie powstrzymuje to przed próbą walki o wysokie stanowiska - wspomniała Weronika Sierant, HR Manager w firmie Smart MBC. Według raportu Pwc ponad 80% obecnych menedżerek chciałoby objąć jeszcze wyższe stanowiska, a ponad 70% potwierdza, że liczba kobiet na pozycjach kierowniczych zwiększa się.

Bez kompleksów

Nowe, wchodzące na rynek pracy pokolenie kobiet w dużej mierze pozbawione jest kompleksów, które towarzyszyły jeszcze naszym mamom. Są świetnie wykształcone, mają duże kompetencje, nie boją się konkurować z mężczyznami i są gotowe ciężko pracować na to, by osiągnąć sukces.
Aż 35,1%. jednoosobowych firm w Polsce jest prowadzona przez kobiety. 26,2% kobiet zasiada w zarządzie firm małych, a 23,3% średniej. Badania Instytutu Badań i Analiz OSB oraz portalu Firmy.net potwierdzają, że firmy kierowane przez płeć piękną są bardziej stabilne. Kobiety w biznesie prezentują także większy optymizm odnośnie przyszłości niż mężczyźni.

Drogie Panie nic dodać nic ująć! Oby tak dalej. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Pań, które dzisiaj świętują swój Dzień!

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.