"Ochrona sygnalistów. Praktyczna analiza przepisów ustawy." Pod red. dr hab. Krzysztof Walczak, prof. UW

19 czerwca br. prezydent podpisał ustawę o ochronie sygnalistów, która nakłada na pracodawców szereg obowiązków. Na wprowadzenie nowych regulacji firmy mają zaledwie 3 miesiące. Kogo dotyczy ustawa? Jak wdrożyć przepisy o ochronie sygnalistów? Co grozi za brak implementacji odpowiednich procedur? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań zawiera książka „Ochrona sygnalistów. Praktyczna analiza przepisów ustawy”, która ukaże się na początku sierpnia br. nakładem Wydawnictwa C.H.Beck. Poradnik daje konkretne rozwiązania opracowane przez prawników-praktyków oraz gotowe (edytowalne) wzory wymaganych dokumentów i procedur.

Czytaj więcej

"Sześć typów osobowości zawodowych", Patrick Lencioni

Patrick Lencioni, bestsellerowy autor „New York Timesa,” stworzył prawdziwie przełomowy model, który na zawsze zmieni sposób naszego myślenia o pracy i zespołach. Umożliwia on taki dobór pracowników i podział zadań między nimi, aby jako zespół wzajemnie się uzupełniali, osiągali wyznaczone cele, a jednocześnie odczuwali autentyczną satysfakcję z pracy.

Czytaj więcej

"Toksyczne miejsce pracy", Kim Scott

Jeśli w twojej firmie prawie nie ma toksyczności – uprzedzenia są minimalne, nie zdarzają się stronniczość, mobbing, dyskryminacja, przemoc słowna… Jeśli szef jest sprawiedliwy, współpracownicy pełni szacunku, a atmosfera przyjemna… To nie czytaj nowej książki Kim Scott Toksycznie miejsce pracy. Bo już nie musisz wiedzieć, jak tworzyć firmę, w której wszystkie strony skupiają się po prostu na wykonywaniu swoich zadań, a środowisko pracy jest wolne od uprzedzeń, tyrani, dyskryminacji czy przemocy psychicznej. Scott daje nie tylko rady osobom, które doświadczają w firmie niewłaściwych zachowań, lecz także zbiera narzędzia dla liderów i członków zespołów, w jaki sposób zapobiegać przypadkom niesprawiedliwości w miejscu pracy i co zrobić, gdy – pomimo starań – już do tego dojdzie.

Czytaj więcej

Naomi Shragai „Człowiek, który pomylił swoją pracę z życiem. Jak pozbyć się bagażu emocjonalnego w pracy.”

Naomi Shragai „Człowiek, który pomylił swoją pracę z życiem. Jak pozbyć się bagażu emocjonalnego w pracy.”

Pracujesz po godzinach, żeby pokazać że jesteś niezastąpiony ?

Kiedy oddajesz projekt, czujesz, jakby od jego oceny zależało całe twoje życie?

Wydaje ci się, że twoje zawodowe sukcesy to tylko wynik szczęśliwego trafu?

Brzmi znajomo?

Czytaj więcej

Motywacje lidera - Dlaczego tak wielu szefów rezygnuje z wykonywania swoich najważniej-szych obowiązków? Patrick Lencioni

Patrick Lencioni, autor bestsellerów „New York Timesa”, napisał kilkanaście książek, w których radzi liderom, jak budować zespoły i przewodzić organizacjom. Tym razem postanowił zająć się czymś innym. Chce spróbować pomóc liderom zrozumieć, dlaczego w ogóle objęli rolę przywódczą i co mogą zrobić, by dobrze się w niej realizować.

Czytaj więcej

Siła koncentracji, Brian Solis

Brian Solis, analityk cyfrowy i jeden z czołowych futurologów, w swojej codziennej pracy skupia się głównie na oswajaniu przełomowych innowacji, aby pomóc liderom zrozumieć trendy w rozwoju technologii, rynków i człowieka, inicjować zmiany i napędzać szeroko pojęty wzrost.

Czytaj więcej

Safi Bahcall - Odlotowe pomysły

W jaki sposób liderzy mogą wyłapywać z pozoru szalone koncepcje i tworzyć na ich bazie nowatorskie strategie, produkty lub usługi? To najczęściej polecana książka roku 2019 wśród dyrektorów generalnych i przedsiębiorców (według Agencji Bloomberga).

Czytaj więcej

Mark Miller Przyciąganie talentów Jak znaleźć, zatrudnić i zatrzymać najlepszych

Dzisiejszy rynek pracy sprawia, że proces poszukiwania odpowiednich kandydatów jest jak bitwa o talenty. Czy tradycyjne metody rekrutacji to już przeżytek? Jak sprawić, żeby nie odeszli najlepsi? Książka Przyciąganie talentów pokazuje, jak werbować ludzi, których pragnie mieć u siebie każda organizacja. Dzięki jej lekturze liderzy zespołów i działy HR zyskają możliwość łatwiejszego identyfikowania, pozyskiwania i rozwijania idealnych pracowników przyszłości. 

Czytaj więcej

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.