Leadershift. Przemiana przywództwa - John C. Maxwell

Dobra Książka HR

Chcąc osiągnąć doskonałość w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, liderzy muszą być zwinni i zdolni do adaptacji – kluczem jest nauczenie się, jak dokonywać przemian przywództwa. Ekspert w dziedzinie przywództwa, John C. Maxwell, w swojej najnowszej książce pt. Leadershift. Przemiana przywództwa, pokazuje, jak nieustannie się zmieniać na najlepsze i dokonywać transformacji zarządzania sobą, ludźmi i firmą. Jego praktyczne rady dotyczące kompetencji lidera przyszłości pozwolą ci wprowadzić niezbędne zmiany w zarządzaniu, zanim jeszcze staną się konieczne.

Dlaczego każdemu liderowi potrzebna jest przemiana?

Przyszłość wydaje się nadchodzić do nas szybciej niż kiedykolwiek. I nie będzie zwalniać. Technologia, media społecznościowe i szybkość zmian nigdy nie pozwolą, by tak się stało. W jaki sposób przywódca może zrobić coś więcej niż tylko wytrzymać i przetrwać w takim otoczeniu? Kluczem jest nauczenie się, jak nieustannie dokonywać przemian w przywództwie.

Jeśli chcemy iść naprzód, musimy poruszać się szybciej. I jako przywódcy musimy widzieć więcej niż inni i musimy widzieć przed innymi. Musimy się zmieniać, na nowo odczytywać swoją sytuację i znów się zmieniać. I kontynuować zmianę. Musimy być elastyczni i radzić sobie z niepewnością bez tracenia z oczu tego, na czym przede wszystkim należy się skupiać. Nie możemy być wciąż tacy sami, nie możemy tak samo myśleć i działać, jeśli liczymy na sukces w świecie, który nie pozostaje taki sam. Chcąc osiągnąć doskonałość w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, liderzy muszą być zwinni i zdolni do adaptacji.

Wczorajsze najlepsze jest fundamentem jutrzejszego doskonalenia.

W książce Leadershift. Przemiana przywództwa John C. Maxwell, pokazuje, jak przyśpieszyć swoją karierę dzięki umiejętności elastycznego dopasowania się do nowych warunków. Czym jest przemiana przywódcza? To umiejętność i wola zmiany przywództwa, która w pozytywny sposób wpłynie na wzmocnienie wzrostu organizacji i osobistego.

Szkicując plan zmiany, autor dzieli się historiami własnych przemian, których dokonał w swojej długiej i pełnej sukcesów karierze. Wskazuje 11 metamorfoz przywódczych, które zmienią nieodwracalnie twój sposób myślenia, działania i przewodzenia. Są to m.in.:

  • przemiana rozwoju osobistego – od celów do wzrostu – pozwalająca   przejść od myślenia krótkoterminowego do długoterminowego nastawienia;
  • przemiana skutku – od lidera wyszkolonego do lidera transformacyjnego – tworząca przywódcę, którego działania inspirują innych ludzi do zmian i rozwoju;
  • przemiana udoskonalająca – od jednolitości do różnorodności zespołu – pozwalająca budować efektywny zespół oparty na różnych punktach widzenia, zdolnościach i doświadczeniach jego członków;
  • przemiana reprodukcyjna – od wspinania się po drabinie do budowania drabiny – ucząca, jak stać się mentorem i jak pomóc nowym liderom wykorzystywać swój potencjał.

Zawarte w tej książce wskazówki dotyczące kompetencji lidera przyszłości są nie tylko innowacyjne, ale też perfekcyjnie dopasowane w czasie. Pozwolą ci wprowadzić niezbędne zmiany w zarządzaniu, zanim jeszcze staną się one konieczne.

 

***

To książka o zmianie i wznoszeniu się na jeszcze większe wyżyny wzrostu osobistego i korporacyjnego. Myślę, że dla lidera nie ma nic ważniejszego od aspirowania do wielkości, a jedynym sposobem jej osiągnięcia jest nieustanne dokonywanie przemian – na lepsze.

Ed Bastian, dyrektor generalny Delta Air Lines

 

John Maxwell przez całe lata wywiera olbrzymi wpływ na świat przez swoje przesłanie budowania siły, wzrostu i przywództwa. W niniejszej książce uczy nas, jak nieustannie się zmieniać na najlepsze, aby wywierać wpływ na innych i dokonywać transformacji życia ludzi przez wiele następnych dziesięcioleci.

Trent Shelton, pisarz i mówca motywacyjny

 

***

John C. Maxwell zajmuje pierwszą pozycję na liście bestsellerowych autorów „New York Timesa”. Jest pisarzem, coachem i mówcą, który sprzedał ponad 30 milionów egzemplarzy książek w pięćdziesięciu językach. Został uznany przez American Management Association (Amerykańskie Stowarzyszenie Zarządzania) za numer 1 wśród liderów biznesu, a przez czasopisma „Business Insider” i „Inc.” za najbardziej wpływowego na świecie eksperta w dziedzinie przywództwa. Jego organizacje John Maxwell Company, John Maxwell Team, EQUIP i John Maxwell Leadership Foundation wyszkoliły miliony liderów wszystkich narodowości.

http://www.mtbiznes.pl/b2689-leadershift-przemiana-przywodztwa.htm

Drukuj artykuł
Patronem medialnym książki jest Portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.