Elżbieta Krokosz: Ty też to masz! Odkryj swoje talenty i zacznij robić w życiu to, co lubisz i potrafisz najlepiej

Dobra Książka HR

Elżbieta Krokosz: Ty też to masz!
Odkryj swoje talenty i zacznij robić w życiu to, co lubisz i potrafisz najlepiej

Przeciętny człowiek dwie trzecie swojego życia spędza w pracy. Badania pokazują, że aż 87% osób jest średnio zaangażowanych lub w ogóle niezaangażowanych
w swoją pracę. O tym, jak dołączyć do 13% szczęśliwców lubiących to co robią, jest książka Elżbiety Krokosz pt. „Ty też to masz!”.

„Moją misją jest sprawienie, żebyśmy się lepiej bawili w swojej pracy. Aby tak się stało, musimy odkryć swoje talenty i nauczyć się nimi zarządzać. Talent często jest rozumiany jako ponadprzeciętna umiejętność, która wyróżnia nas spośród innych. Według mojej definicji, talent to dar, z którym przychodzimy na świat i którego wykorzystanie daje nam poczucie szczęścia, a dzięki jego wykorzystaniu powodujemy, że świat staje się lepszy” – wyjaśnia, autorka książki Elżbieta Krokosz oraz master coach z 20-letnim doświadczeniem.

Odkrycie swoich talentów jest procesem

W książce „Ty też to masz!” autorka przeprowadza przez proces, który prowadzi do odnalezienia siebie i swojego zawodowego talentu.

Elżbieta Krokosz przez ponad 20 lat pracowała z wieloma Polakami i obcokrajowcami, ucząc ich zarządzania własnym talentem – poznania siebie, swoich wartości, rozumienia swojego powołania oraz znajdowania własnego miejsca i zawodu, który pozwoli działać z pasją.

„Moi podopieczni mówią do swoich szefów: „Ja mam talent, ty mi płacisz za jego rozwijanie.” To sytuacja win-win i gwarancja silnej pozycji firmy na rynku pracy. Bo każdy szef chce mieć w zespole entuzjastów!” – wyjaśnia Elżbieta Krokosz.

„Ela, ty chyba nie myślisz, że można w korporacji pracować z pasją?”

„Często słyszę pytanie. Czy ja nie myślę, że to możliwe? Ja się bardziej zastanawiam, jak można myśleć, że to nie jest możliwe, i godzić się na taki scenariusz!” – odpowiada Elżbieta Krokosz i dodaje – „W książce krok po kroku pokazuję, jak odkryć własną drogę bez względu czy to będzie własna firma czy praca na etacie. Szczerze wierzę, że każdy z nas zasługuje na to, aby pracować z pasją – aby żyć prawdziwie i odważnie”.

Co znajdziesz w książce:

  • Dlaczego musisz odnaleźć to, co chcesz robić w życiu?
  • Dlaczego niektórzy nie odkrywają swojej pasji i drogi?
  • Odkrywanie swojej drogi zacznij od obalenia swoich przekonań
  • Jak odkryć to, co da ci radość w pracy i na czym polega twój potencjał?
  • Co jest dla mnie ważne i jaki ma to związek z moją pracą?
  • Jak odkryć misję życiową i wizję, która będzie definiować twój cel pracy?
  • Jak złożyć wszystkie przemyślenia w plan?
  • Skąd wziąć odwagę, aby podążyć określoną drogą?
  • Jak przebić się ze swoim talentem w firmie? HR od kuchni
  • Podsumowanie - twoja prawdziwa marka osobista

O autorce:

Elżbieta Krokosz – Master Coach, Trener, ICF ACC. Od ponad dwudziestu lat profesjonalnie zajmuje się rozwojem ludzi. Mówca i autorka podcastów rozwojowych, prekursorka self coachingu.

Swoje doświadczenie zdobywała pracując
i ucząc się w Polsce i zagranicą m.in. Irlandii, Austrii, USA, Belgii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rumuni, Łotwie, Hiszpanii.

Została pierwszym polskim Learning & Development Managerem w Irlandii,
w największym irlandzkim banku, wdrażając strategię rozwoju ludzi dla 8500 pracowników.

Pracowała jako Talent Consultant w Wiedniu dla OMV Austria, budując programy rozwojowe dla globalnych talentów tej największej austriackiej firmy paliwowej.

Rozwijała ludzi w największych międzynarodowych organizacjach takich jak: Molson Coors, Avon, Procter & Gamble, Atos, Fortum, Mars, Wrigley , Play, BP Polska, Carlsberg Shared Services, Żywiec Zdrój, Hewlett Packard, UBS.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.