Coaching

Dobra Książka HR

COACHING Jenny Rogers

Zupełnie nowe – rozszerzone – wydanie bestsellera!

Niewiele innych zajęć wpływa na rozwój wewnętrzny w takim stopniu jak coaching. Co więcej, w coachingu nigdy nie osiąga się kresu możliwości.

Jenny Rogers

 

 

 

  • Czym jest coaching?
  • Czym różni się on od psychoterapii, poradnictwa psychologicznego czy mentoringu?
  • W jaki sposób budować zaufanie podczas sesji?
  • Jak ustalać realne cele?
  • Jak stać się skutecznym coachem?

Nowe wydanie uwzględnia najnowsze odkrycia neurobiologii i ich praktyczne zastosowania w pracy coacha. Autorka oprócz teorii, podstawowych zasad i technik coachingowych, omawia także zagadnienia praktyczne: budowanie zaufania między coachem a klientem, ustalanie celów, stawianie wyzwań czy pracę z osobą, która doświadczyła traumy. Porusza takie kwestie jak etyka pracy, coaching przez telefon czy udzielanie informacji i rad na sposób coachingowy.

To książka dla praktyków, obfitująca w cenne wskazówki poparte wieloma studiami przypadku i przykładami rozwiązywania różnych, nierzadko skomplikowanych, problemów. Zawiera liczne scenariusze i wytyczne pomocne w codziennej pracy coacha. Napisana w przystępny sposób, stanowi znakomity przewodnik po praktyce coachingowej – niecenione źródło wiedzy i inspiracji zarówno dla coacha początkującego, jak i doświadczonego, chcącego udoskonalić swój warsztat. To najbardziej obszerne i wyczerpujące wprowadzenie do tematyki coachingu.

Książkę „Coaching” Jenny Rogers śmiało można polecić osobom, które zdobywają doświadczenie w zakresie coachingu. Coachowie powinni brać przykład z postawy Jenny, którą widać na kartach tej książki, a którą

cechują ciągły rozwój w roli coacha i niezwykła uważność na to, by rozumieć proces coachingu i odpowiadać na potrzeby klienta skutecznie, a jednocześnie profesjonalnie. Choć autorka nie używa ścisłych kategorii naukowych (i nie jest też psychoterapeutą), to z niezwykłą intuicją i wyczuciem pisze o tym, gdzie leżą granice pracy coacha i co bywa w niej szczególnie trudne. Dla każdego coacha zbierającego doświadczenie oraz pragnącego być bardziej świadomym procesu coachingu czy wzbogacić swój sposób pracy będzie to cenna lektura. 


dr hab. Mirosława Huflejt-Łukasik 

akredytowany coach i superwizor IC, założycielka Szkoły Coachingu i Pracy z Grupami MLC

 

więcj na stronie Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.