„Zarządzanie. Nowe otwarcie”, prof. Andrzej K. Koźmiński, prof. Dariusz Jemielniak, prof. Dominika Latusek-Jurczak oraz dr Anna Pikos

Dobra Książka HR

„Zarządzanie. Nowe otwarcie” to nowy podręcznik dla studentów, ale też absolwentów studiów wyższych, przedsiębiorców i menedżerów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu zarządzania. Podręcznik ma swoją premierę w roku 30-lecia Akademii Leona Koźmińskiego i został przygotowany przez autorów od lat łączących wykładanie przedmiotu zarządzanie z rozwijaniem jego teorii – prof. Andrzeja K. Koźmińskiego, prof. Dariusza Jemielniaka, prof. Dominikę Latusek-Jurczak oraz dr Annę Pikos.

Ostatnie 30 lat to niezwykle intensywny czas w historii Polski, a równolegle rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego. Fundamentem zmian były przede wszystkim przemiany polityczne oraz zliberalizowanie gospodarki. Sukces gospodarczy to także zasługa samych Polaków, którzy od lat 90. inwestują w siebie, studiują, zakładają firmy. Od 30 lat swoje kompetencje menedżerskie rozwijają w Akademii Leona Koźmińskiego, dzięki czemu historia Polski w ostatnich trzech dekadach przeplata się z historią uczelni. Czerpiąc z lat doświadczeń, ale też z myślą o przyszłości zarządzania, powstał nowy podręcznik tego obszaru, opracowany przez prof. Andrzeja K. Koźmińskiego, prof. Dariusza Jemielniaka, prof. Dominikę Latusek-Jurczak oraz dr Annę Pikos.

Nowe otwarcie

„Zarządzanie. Nowe otwarcie” to podręcznik skierowany jest przede wszystkim do studentów, niezależnie od kierunków studiów, ale też absolwentów studiów wyższych, przedsiębiorców i menedżerów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z zarządzania. Został skonsultowany przez autorów z wieloma wykładowcami z całej Polski, dzięki czemu odpowiada na konkretne potrzeby – zarówno studentów, jak i kadry akademickiej.

Podręcznik pozwala zrozumieć, co znaczy być menedżerem w dynamicznie zmieniających się współczesnych organizacjach – podkreśla prof. Dominika Latusek-Jurczak, Kierownik Katedry Zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego i współautorka podręcznika

Jedną z cech wyróżniających podręcznik jest jego osadzenie zarówno w praktyce, jak i w teorii. Przykłady i studia przypadków ilustrują omawiane teorie, odnosząc je do rzeczywistego świata biznesowego. Przykłady pochodzą z polskich i międzynarodowych firm. Podręcznik powstał zarówno z myślą o studentach wszystkich kierunków i poziomów, jak i absolwentach, przedsiębiorcach oraz menedżerach. W dużej mierze autorzy odnoszą się do wyzwań, z którymi mierzą się współcześni menedżerowie.

Przygotowane przez nas trzynaście rozdziałów przedstawia naprawdę szerokie spektrum zagadnień związanych z nowoczesnym zarządzaniem, takich jak transformacja cyfrowa, innowacje, przywództwo, różnorodność czy zrównoważony rozwój – podkreśla dr Anna Pikos z Katedry Zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego, współautorka podręcznika.

 

Wydanie drukowane podręcznika dostępne jest w przedsprzedaży w sklepie internetowym www.poltext.pl.

Drukuj artykuł
Autorami książki są prof. Andrzej K. Koźmiński, prof. Dariusz Jemielniak, prof. Dominika Latusek-Jurczak oraz dr Anna Pikos

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.