Polskie premiery książkowe dla menedżerów i HR-owców, których nie możesz przegapić w 2020 roku!

HR, Czytelnia

Polskie premiery książkowe dla menedżerów i HR-owców, których nie możesz przegapić w 2020 roku!

Szacuje się, że co miesiąc na polski rynek trafia 40 tysięcy nowych tytułów książkowych. W zeszłym roku w całym kraju sprzedano 91 milionów książek (wg Nielsen Book Research). Jak zatem wybrać najlepsze tytuły z tej klęski urodzaju? Poniżej lista książek z zakresu HR i zarządzania, które będą miały polską premierę w 2020 roku. Poznajcie 5 tytułów wartych przeczytania. Ich kolejność wg planowanych miesięcy premier.

Mark Miller

Talent Magnet: How to Attract and Keep the Best People

Polski tytuł: Przyciąganie talentów. Jak znaleźć, zatrudnić i zatrzymać najlepszych 

Premiera: 28 lutego 2020

Czy tradycyjne metody rekrutacji to już przeżytek? Jak sprawić, żeby nie odeszli najlepsi? Ta książka pokazuje, jak werbować ludzi, których pragnie mieć u siebie każda organizacja. Co ważne, książka jest efektem szeroko zakrojonych badań różnych grup zatrudnionych. Daleko jej jednak do trudnej pozycji naukowej. Wnioski są przekazane w formie krótkich historyjek ilustrujących problemy grupy bohaterów. Efekt? Lekka forma i dużo praktycznej wiedzy. Dzięki tej książce liderzy zespołów i działy HR zyskają możliwość łatwiejszego identyfikowania, pozyskiwania i rozwijania idealnych pracowników. Brzmi nieźle, prawda?

 

 

Tony Schwartz, Jean Gomes, Catherine McCarthy

The Way We're Working Isn't Working: The Four Forgotten Needs That Energize Great Performance

Polski tytuł: Taka praca nie ma sensu, czyli jak zarządzać swoją energią

Planowana premiera: 20 marca 2020

Cały czas się śpieszymy i pracujemy coraz więcej godzin, by nadążyć za wymaganiami i nie pozostać w tyle. Jak możemy to zmienić? Zacząć zarządzać sobą i swoją energią w pracy, bo długie godziny i przeciążanie się bynajmniej nie stanowią recepty na sukces, a wręcz nieuchronnie prowadzą do wypalenia się i permanentnego przemęczenia. Książka Schwartza reprezentuje nurt określany jako the science of high performance (nauka osiągania znakomitych wyników), będący połączeniem psychologii, medycyny i teorii organizacji. Była na listach bestsellerowych książek biznesowych „New York Timesa” oraz „Wall Street Journal”. W Polsce jej aktywnym propagatorem jest Jakub B. Bączek, trener mentalny naszej reprezentacji siatkarzy (olimpijczyków).

 

Marcus Buckingham, Ashley Goodall

Nine Lies About Work: A Freethinking Leader’s Guide to the Real World

Polski tytuł: Dziewięć kłamstw o pracy. Niekonwencjonalny poradnik dla krytycznie myślącego lidera

Planowana premiera: 27 marca 2020

Marcus Buckingham (ten od badań Instytutu Gallupa, może czytaliście też jego wcześniejsze książki, np. Po pierwsze, złam wszelkie zasady czy Wykorzystaj swoje silne strony) i Ashley Goodall kwestionują założenia leżące u podstaw współczesnych praktyk menedżerskich, wśród których jest wiele pochodzących jeszcze z czasów Druckera. Bezwzględnie rozprawiają się z mitami, zniekształceniami i błędami myślowymi w metodach pracy i zarządzania (ogólnie przyjętych za słuszne), które prowadzą nieuchronnie tylko do dysfunkcji i frustracji. W zamian uczą krytycznego i nieszablonowego podejścia do tego, w jaki sposób pracujemy, i pokazują, jak moglibyśmy robić to inaczej.

 

 

Kursat Ozenc, Margaret Hagan

Rituals for Work: 50 Ways to Create Engagement, Shared Purpose, and a Culture that Can Adapt to Change

Roboczy polski tytuł: Kreatywne rytuały przydatne w pracy. 50 sposobów na zbudowanie kultury innowacyjności, współpracy i zaangażowania

Planowana premiera: 8 maja 2020


Kursat Ozenc i Margaret Hagan, wykładowcy renomowanej Stanford d.school, stworzyli dość nieszablonowy podręcznik, który zawiera pięćdziesiąt wspomagających kreatywność (i kreatywnych!) rytuałów i sposobów na zmotywowanie zarówno siebie, jak i innych do bardziej wydajnej pracy.
W książce jest niewiele teorii, za to znajdziemy w niej mnóstwo rysunków, wizualizacji i przedstawionych w formie grafik case studies. Jeśli chcecie zbudować w swoim zespole czy firmie  kulturę, w której pielęgnuje się zaangażowanie, innowacyjność i współdzielenie celów, to ta książka daje odpowiedzi, jak to zrobić.

 

Safi Bahcall

Loonshots: How to Nurture the Crazy Ideas That Win Wars, Cure Diseases, and Transform Industries

Roboczy polski tytuł: brak

Planowana premiera: październik 2020

Tytułowy Loonshot to lekceważony projekt jakiegoś produktu czy usługi, w który nikt nie wierzy (oczywiście oprócz pomysłodawcy). Safi Bahcall, fizyk i przedsiębiorca, udowadnia, że tymczasem to właśnie tego rodzaju wariackie idee pozwalają zdobywać biznesowe i naukowe szczyty. Na konkretnych przykładach i wciągających opowieściach (w książce pojawia się m.in. Mikołaj Kopernik!) Bahcall pokazuje, jak zastosowanie na gruncie zawodowym teorii przemian fazowych i narzędzi z nią związanych może pomóc nam wszystkim odblokować nasz potencjał do tworzenia i pielęgnowania szalonych pomysłów, które odniosą sukces.

 

 

Życzymy inspirującej lektury!

 

Drukuj artykuł
Artykuł przygotowany przez MT Biznes Sp. z o.o.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.