Mentoring, czyli wymierne korzyści dla obu stron

W czasach, w których brakuje rąk do pracy, działania służące zatrzymaniu pracowników zyskują na znaczeniu. Wpisuje się w to rozwój kompetencji, czego – obok wzrostu płac – oczekują sami zatrudnieni. A jedną z atrakcyjniejszych jego form jest mentoring.

Czytaj więcej

Transformacja kariery — jak edukacja może zmienić Twoje życie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak edukacja może wpłynąć na twoją przyszłość? Czy wiesz, jak studia mogą pomóc ci odkryć i rozwijać twoje talenty? Czy wiesz, jakie możliwości czekają na ciebie po ukończeniu studiów? W tym artykule pokażemy ci, jak edukacja może być kluczem do twojej transformacji kariery i życia.

Czytaj więcej

Programy Mentoringowe metodą wsparcia rozwoju talentów i budowania relacji

Każdy manager, właściciel firmy czy przedstawiciel zespołu HR wie jak trudno jest znaleźć i utrzymać doświadczonych pracowników. Szczególnie w ostatnich latach konkurencyjność na rynku pracodawców istotnie wzrosła. Firmy prześcigają się w wymyślaniu kolejnych benefitów pracowniczych. Sytuacji nie poprawia też rozpowszechnienie pracy zdalnej lub hybrydowej, które umożliwia pracodawcom szukanie zatrudnienia poza swoim miejscem zamieszkania.

Czytaj więcej

Kiedy i dlaczego warto korzystać ze szkoleń dla firm?

Szkolenia dla firm to doskonały sposób na podnoszenie kompetencji oraz  zdobywanie i poszerzanie wiedzy. To z kolei zwiększa wartość pracownika, umożliwia zdobycie awansu, a z drugiej strony często przekłada się na bardziej efektywną pracę. Wyższe kwalifikacje są istotne zarówno z perspektywy pracownika, pracodawcy, jak i klienta. Kiedy przydają się szkolenia dla firm? Dlaczego warto z nich korzystać?

 

Czytaj więcej

Boisz się przemawiać publicznie? Marnujesz swój potencjał

Choć wystąpienia publiczne, tuż obok śmierci, węży, czy wojen, znajdują się w ścisłej czołówce rzeczy, które napawają nas grozą, okazuje się, że strach ten można pokonać. Firmy na rynku coraz częściej dostrzegają potrzebę i potencjał w uczeniu swoich pracowników efektywnej komunikacji i przemawiania na forum.

Czytaj więcej

Rób swoje w swoim tempie, ale… nie wolniej

Branża rozwojowa jest branżą, która mocno odczuwa wszelkie kryzysy, załamania rynku czy teraz tę, niecodzienną sytuację. Dlatego też możemy zaobserwować bardzo różne zachowania biznesowe – jedni odkrywają siłę Internetu (nie zawsze z dobrym skutkiem), inny działają, jakby nic się nie działo. Część z nas szuka nowych modeli biznesowych, część obserwuje co się dzieje. Pewnie wielu z nas martwi się o przyszłość.

Czytaj więcej

Niełatwy sen w czasach pandemii

Wiele osób doświadcza w tym trudnym okresie pędzącego umysłu („racing mind”) To naturalne, że myśli tego typu pojawią się w trudnym czasie jakim jest epidemia koronawirusa. Co możemy zrobić?

Czytaj więcej

Zaplanuj karierę w 2020 roku

Marzysz o awansie lub nowym miejscu pracy? Jeśli Twoim priorytetem w Nowym Roku jest rozwój kariery to już dziś warto rozpocząć starania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dotrzeć do wyznaczonego celu.

Czytaj więcej

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.