Kiedy i dlaczego warto korzystać ze szkoleń dla firm?

Rozwój, Czytelnia

 

Szkolenia dla firm to doskonały sposób na podnoszenie kompetencji oraz  zdobywanie i poszerzanie wiedzy. To z kolei zwiększa wartość pracownika, umożliwia zdobycie awansu, a z drugiej strony często przekłada się na bardziej efektywną pracę. Wyższe kwalifikacje są istotne zarówno z perspektywy pracownika, pracodawcy, jak i klienta. Kiedy przydają się szkolenia dla firm? Dlaczego warto z nich korzystać?

Szkolenia dla firm są sposobem na podniesienie jakości pracy, a tym samym dostarczanych usług i produktów. Nie sposób przecenić korzyści, jakie płyną z ciągłego doskonalenia zawodowego. Wybór szkoleń jest tak szeroki, że każda osoba, która chce się dokształcać znajdzie odpowiedni dla siebie zakres tematów.

Szkolenia dla pracowników

Wykwalifikowany pracownik to wartość każdej organizacji. Warto pamiętać, że to on pracuje na sukces firmy, dba o satysfakcję klientów i kontrahentów. Nabywanie nowych umiejętności działa motywująco, podnosi samoocenę i prowadzi do większego zaangażowania w powierzone zadania. Przełożeni umożliwiający swoim podwładnym podnoszenie kwalifikacji, doceniający chęci samorozwoju, są lepiej postrzegani przez pracowników i budują swój pozytywny wizerunek jako pracodawcy.

Wiedza nie tylko dla kierowników i managerów

Zdobywanie wiedzy, poszerzanie horyzontów to droga dla każdego, kto chce osiągnąć więcej w karierze zawodowej, zmienić branżę, stanowisko, awansować lub lepiej zarabiać. Możliwości jest wiele, jednak często trudno się zdecydować, którą drogę wybrać, jakie umiejętności będą najbardziej pożądane. Ciekawym rozwiązaniem jest subskrypcja akredytowanych szkoleń z zarządzania projektami - Inprogress Plus, która zapewnia udział w wielu kursach przez określony czas dwa miesiące lub pół roku. Jest to innowacyjna inicjatywa w świecie szkoleń akredytowanych. 

Korzystając z oferty, uczestnicy otrzymują możliwość udziału w kursach (realizowanych w języku polskim, online – w czasie rzeczywistym) dostępnych w terminarzu szkoleń otwartych Inprogress. To wygodne rozwiązanie, ponieważ daje szansę na pogłębianie wiedzy w dowolnym miejscu i w takim zakresie czy o takiej tematyce, jakie odpowiadają zainteresowanym. Dodatkowo eksperci przygotowali ścieżki rozwojowe, które pomogą w realizowaniu zamierzonych celów lub wskażą krok po kroku w których kursach warto brać udział. Zajęcia przygotowują do międzynarodowej certyfikacji egzaminów, a jednocześnie pomagają zdobywać kompetencje miękkie. Z oferty mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Szkolenia dla firm skierowane są dla pracowników różnych szczebli i są sposobem na realizację planów zawodowych.

Szkolenia dla firm z zarządzania projektami 

Jednym z popularnych i efektywnych rodzajów szkoleń dla firm są kursy z zarządzania projektami, które uczą planowania i realizacji, a następnie kontroli poszczególnych działań. Prowadzący pokazują, jak analizować przyczyny niepowodzeń i zapobiegać im w przyszłości. Tego rodzaju wiedza jest szczególnie potrzebna osobom odpowiedzialnym za prowadzenie projektu. Efektem pracy nad projektem jest m.in. satysfakcja klienta, spełnienie jego oczekiwań i potrzeb. To, w jakim stopniu uda się osiągnąć zamierzony cel, w dużej mierze zależy od tego, jak przebiegał cały proces, w jaki sposób podzielono zadania, jak wykorzystano potencjał i kwalifikacje zespołu. Tego typu wiedzę i umiejętności można uzyskać właśnie podczas akredytowanych szkoleń z zakresu zarządzania projektami.

Drukuj artykuł
Artykuł przygotowany przez INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.