Szukaj i zatrudniaj pracowników z Europy

Sieć EURES – pewna i bezpieczna - łączy pracodawców z kandydatami do pracy w całej Europie. Dołącz do tego grona,  rekrutuj razem z EURES specjalistów do Twojej firmy i promuj swoją działalność wśród szerokiego grona potencjalnych pracowników z różnych krajów Europy. Zrób to w kilku prostych krokach.

Czytaj więcej

Dlaczego warto pracować jako rekruter IT?

Lubisz pracować z ludźmi, masz też podstawową wiedzę z zakresu IT? Jeżeli szukasz perspektywicznego zawodu lub chcesz się przebranżowić, rozważ pracę jako rekruter IT. Jakie wyzwania czekają na osoby zatrudnione na tym stanowisku? Poznaj zalety pracy w tej branży.

Czytaj więcej

Rotacja pracowników fizycznych

Rotacja to duży problem przedsiębiorstw. Pewien jej poziom jest wskazany, ponieważ pozwala na dopływ osób, które mogą wnieść nowe umiejętności czy wiedzę. Wśród pracowników fizycznych - przy prostych pracach magazynowych, produkcyjnych - można ją wyraźnie zaobserwować. Są pracodawcy, którzy nadal nie traktują tego zjawiska jak uciekających pieniędzy, gdyż zwyczajnie jej nie mierzą. A może warto?

Czytaj więcej

Praca na produkcji – zatrudnienie na chwilę czy na dłużej?

Branża produkcyjna to środowisko pracy dla wielu osób z różnorodnym wykształceniem i rozmaitymi kwalifikacjami. Sektor ten charakteryzuje się coraz częściej dużą stabilnością zatrudnienia i oferuje szerokie możliwości w zakresie rozwoju kariery. Wiele firm z tego obszaru prowadzi rekrutację zarówno na stanowiska produkcyjne, jak i administracyjne. Poszukiwani są także kandydaci posiadający ściśle określone kwalifikacje techniczne i inżynieryjne. 

Czytaj więcej

Giggersi gorzej traktowani przez pracodawców?

Gig economy, czyli model pracy oparty na współpracy projektowej i kontraktowej, w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność, zwłaszcza wśród osób wkraczających na rynek pracy. Jak wynika z badania ADP, według etatowych pracowników duża część pracodawców wciąż jednak dyskryminuje giggersów. 

Czytaj więcej

Czym są umiejętności miękkie? 5 przykładów, które możesz wpisać w CV

Nasze kompetencje, czyli właśnie umiejętności mają ogromne znaczenie, jakimi pracownikami jesteśmy lub będziemy. Jeszcze do niedawna w większości ofert pracy można było dostrzec, że dla pracodawców kluczowe są tzw. kompetencje twarde, jednak tendencja ta szybko ulega zmianie. Dostrzeżono, że to właśnie umiejętności miękkie zdecydowanie trudniej wyćwiczyć czy wyuczyć, a mogą mieć one kluczowe znaczenie dla sprawowanego stanowiska i przyczyniają się do osiągnięcia sukcesu zawodowego.

Czytaj więcej

Staż – za karę czy w nagrodę?

Liceum ekonomiczne, studia z rachunkowości, a może kurs księgowości – bez względu na to, jak przebiegała Twoja edukacja z zakresu finansów, przyszedł moment na sprawdzenie swojej wiedzy w praktyce. Czasem staż wymuszony jest ścieżką kształcenia, czasem to chęć zdobycia cennego doświadczenia. Jak wygląda rekrutacja na staż i co zrobić, aby w pełni wykorzystać ten czas na rozwój?

Czytaj więcej

Programiści lubią kawę, seriale na Netflixie i styl casual! Aż 95 proc. wierzy, że będzie zarabiać więcej

Międzynarodowy Dzień Programisty obchodziliśmy 12 września. Z tej okazji No Fluff Jobs przygotował nietypowy zestaw informacji na temat branży IT: „Programista po Godzinach”. Nietypowy, bo możemy się z niego dowiedzieć, co osoby na co dzień pracujące w branży IT i kodujące, nerdzi (i nie nerdzi) sądzą o sobie, co jedzą, co piją, jak lubią się ubierać i jak spędzają wolny czas.

Czytaj więcej

Pandemia przyspiesza zmiany na rynku IT

Międzynarodowe firmy doceniły możliwości, jakie daje upowszechnienie pracy zdalnej. Wpływa to na szybszy rozwój rynku kontraktowania specjalistów IT z innych państw czy kontynentów. Zyskać na tym może Polska.

Czytaj więcej

Rynek pracy wróci do elastycznych form zatrudnienia

Covid-19 dotkliwie dotknął polską i światową gospodarkę. Niemal każde przedsiębiorstwo musi się teraz zmierzyć z kryzysem finansowym i odbudową pozycji. Niepewne czasy powodują, że firmy zaczynają szukać bardziej elastycznych form zatrudnienia. Wiele wskazuje na to, że zamiast ponownie zatrudniać na etaty sięgną po pracowników tymczasowych.

Czytaj więcej

7 na 10 polskich firm nie może znaleźć rąk do pracy

Wykwalifikowani pracownicy fizyczni jak elektrycy, spawacze i mechanicy to profesje najtrudniejsze do zrekrutowania w Polsce. Czołówkę zawodów najbardziej dotkniętych niedoborem pracowników zamykają kierowcy oraz operatorzy produkcji i maszyn. Trudności w znalezieniu pracowników deklaruje aż 70% firm

Czytaj więcej

Korporacja czy startup – co wybrać?

Wydawać by się mogło, że ustrukturyzowane i pełne sztywnych zasad korporacje odchodzą powoli do lamusa, a ich miejsce w rankingu najbardziej pożądanych pracodawców zajmują startupy. Czy aby na pewno?

Czytaj więcej

Plusy i minusy relokacji

Niezależnie od przyczyn relokacja rzadko stanowi decyzję łatwą i bezkonfliktową wewnętrznie. Jaki wpływ może mieć na karierę zawodową i dlaczego nie powinno się od razu odrzucać propozycji pracy daleko od domu?

Czytaj więcej

Data scientist - człowiek od AI potrzebny od zaraz

Artificial Intelligence (AI) to gorący temat, który rozbudza wyobraźnię. AI ciekawi, ale może budzić też lęk przed nieznanym – robotami, które mają szansę w przyszłości zawładnąć światem.Przyglądamy się kim tak naprawdę jest data scientist, czym się zajmuje i jak można nim zostać.

Czytaj więcej

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.