Ranking 10 najciekawszych polskich start-upów, których rozwój warto śledzić

Rynek pracy, Czytelnia

Polskie start-upy podbijają świat! Poznaj najciekawsze firmy technologiczne, które tworzą innowacyjne rozwiązania i aplikacje, ułatwiające życie zwykłym obywatelom. Przed Tobą ranking 3 najbardziej perspektywicznych podmiotów, z których korzystają najbardziej prestiżowe i znane firmy w kraju i na świecie, takie jak Intel, Uber czy InPost. 

Zowie - automatyzacja procesu obsługi klienta

Jeśli chodzi o polskie startupy 2021 warte wzmianki jest na pewno Zowie. To rozwiązanie dedykowane firmom, którym zależy na automatyzowaniu procesu obsługi klienta. Sprawdza się w przypadku dużych podmiotów, które dziennie otrzymują setki zapytań, nierzadko na ten sam temat. Zowie działa w oparciu o chatbot wykorzystujący sztuczną inteligencję. Dzięki temu jest w stanie być kompatybilnym z 56 językami. Bez problemu integruje się z różnymi systemami obsługi klienta, zapewniają duży stopień automatyzacji działań na linii klient – pracownik.

KP Labs - oprogramowanie wspierające przedsięwzięcia kosmiczne

KP Labs to śląska inicjatywa, opierająca się na tworzeniu projektów z zakresu dostarczania oprogramowania branży związanej z kosmosem i realizacji misji kosmicznych. W swoim działaniu wykorzystuje symulacje, testy, automatyzacje misji, uczenie maszynowe i obliczenia o wysokim poziomie skomplikowania. Wśród najbardziej spektakularnych projektów jest hiperspektralny satelita do obserwacji Ziemi, który będzie w sposób automatyczny przetwarzał obrazy.

 

Brand24 - narzędzie wspierające marketing

Utworzony w 2010 roku start up jest odpowiedzialny za stworzenie jednego z najbardziej rozpoznawalnych narzędzi do monitorowania Internetu i mediów społecznościowych. Stworzone przez zespół narzędzie pozwala gromadzić wzmianki na temat konkretnych słów kluczowych i wykorzystywać je w działaniach marketingowych. Za sprawą udostępnionego rozwiązania możliwe jest obserwowanie przez właścicieli marek opinii, informacji i recenzji na temat świadczonych przez nich usług i oferowanych produktów, a także budowanie pozytywnego wizerunku wśród odbiorców oraz prowadzenie badań rynkowych w oparciu o udostępnione dane. Z Brand24 korzysta już Intel czy Uber.

Praca w start-upie – z jakimi zaletami się wiąże?

Praca w startupie niewątpliwie nie ma nic wspólnego (lub ma niewiele) z codzienną rutyną i powtarzalnością obowiązków. Oferty pracy czekają przede wszystkim na umysły kreatywne. Team, który tworzą starannie dobrane osoby, ma przed sobą liczne wyzwania. Nie bez znaczenia są również obowiązki osób odpowiedzialnych za poszukiwanie finansowego wsparcia dla startupu. Tylko dobrze zaplanowane działania i odpowiednie osoby na odpowiednich miejscach mogą złożyć się na prawdziwy sukces przedsięwzięcia. Zadania mają dynamiczny charakter, a zakres obowiązków bywa zmienny. Startup to realny wpływ na rzeczywistość i funkcjonowanie całych społeczeństw poprzez dostarczanie im rozwiązań ułatwiających życie. Niektóre podmioty reprezentują poszczególne dziedziny nauki, czerpiąc z osiągnięć fizyki, astronomii, matematyki, informatyki, inżynierii i nowych technologii. Pracownicy korporacji, zatrudniani przez duże firmy, rzadko kiedy mogą uczestniczyć w tak fascynujących i angażujących działaniach, a następnie patrzeć, jak opracowane przez nich systemy, aplikacje i inne rozwiązania zmieniają świat zwykłych ludzi. Zatrudnienie w startupach może wiązać się z pracą projektową przez określony czas. Jeżeli marzysz o pracy w startupie, powinieneś przygotować czym prędzej CV i zaaplikować na stanowisko, które wydaje Ci się atrakcyjne.

 

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.