Szukaj i zatrudniaj pracowników z Europy

Rynek pracy, Czytelnia

Ponad milion CV kandydatów poszukujących pracy, w tym na polskim rynku pracy. Blisko 4 miliony ofert od pracodawców ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Sieć EURES – pewna i bezpieczna - łączy pracodawców z kandydatami do pracy w całej Europie. Dołącz do tego grona,  rekrutuj razem z EURES specjalistów do Twojej firmy i promuj swoją działalność wśród szerokiego grona potencjalnych pracowników z różnych krajów Europy. Zrób to w kilku prostych krokach.

Sieć EURES została powołana w 1993 r. przez Komisje Europejską i działa we wszystkich państwach Unii Europejskiej oraz w krajach EFTA (Islandia, Liechtenstein, Norwegia i Szwajcaria). Jej celem jest ułatwianie swobodnego przepływu pracowników oraz równy dostęp do europejskiego rynku pracy.  Usługi EURES są bezpłatne i powszechnie dostępne, można z nich korzystać również online.

Szukaj pracowników z całej Europy

Pracodawcy coraz częściej poszukują kadry za granicą, ponieważ daje to większą możliwość znalezienia specjalistów. Dzięki doświadczeniu zawodowemu i wykształceniu wzbogacają firmy oraz wspierają ich rozwój. Mogą także pomóc w nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych w kraju, z którego pochodzą. I co ważne, łatwo adaptują się do nowych warunków życia i pracy.

Rekrutuj razem z EURES

Na Europejskim Portalu Mobilności Zawodowej EURES www.eures.europa.eu pracodawcy mają dostęp do ogólnoeuropejskiej bazy CV. Można tam znaleźć kandydatów do pracy z 31 państw Europy. W chwili obecnej, w ramach projektu pilotażowego EU Talent Pool, na portalu EURES mogą rejestrować swoje CV również obywatele Ukrainy, którzy z powodu wojny opuścili swój kraj i posiadają ochronę czasową w Polsce lub w UE. Aby przeglądać profile kandydatów, wystarczy założyć bezpłatne konto.

Jak założyć konto użytkownika EURES? Najpierw utwórz konto EU Login z uwierzytelnianiem dwuetapowym. Następnie zarejestruj się w EURES jako pracodawca. Jak założyć konto pracodawcy EURES krok po kroku – wszystkiego dowiesz się tutaj

Rejestracja na portalu umożliwia wyszukiwanie CV odpowiadające Twoim wymaganiom, przeglądanie profili kandydatów, zapisywanie oraz ich organizowanie, ułatwiając w ten sposób proces rekrutacji.

Zgłoś ofertę pracy elektronicznie

Na portalu EURES masz możliwość zamieszczenia swojej oferty pracy. Potrzebne jest tylko konto na portalu praca.gov.pl, przez które samodzielnie dodasz ofertę do najbliższego powiatowego urzędu pracy. Aby to zrobić:

  1. wejdź na stronę gov.pl i zaloguj się na swoje konto lub zarejestruj konto (za pomocą podpisu elektronicznego albo opcji dostępnych na stronie login.gov.pl),
  2. wybierz opcję „Zgłoszenie oferty pracy, stażu i praktyk”, a później „Zgłoszenie oferty pracy” oraz powiatowy urząd pracy, do którego ma ona zostać skierowana,
  3. wypełnij formularz, tzn. wprowadź wymagane dane oraz złóż stosowne oświadczenia.

Twoja oferta pojawi się w Centralnej Bazie Ofert Pracy oraz na portalu EURES.

Umieszczenie oferty w Centralnej Bazie Ofert Pracy to same korzyści:

  • Nie ponosisz żadnych kosztów związanych z umieszczeniem oferty.
  • Twoja oferta będzie dostępna dla każdego zainteresowanego – aby z niej skorzystać wystarczy dostęp do Internetu.
  • Oferty w CBOP można przeglądać w języku polskim, można także wybrać opcję automatycznego tłumaczenia na język angielski, ukraiński, rosyjski oraz białoruski.

Za prowadzenie CBOP odpowiada Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, co zwiększa zaufanie odbiorcy do zamieszczanych w niej ofert.

Europejskie Dni Pracy Online

Pracodawcy mają możliwość wzięcia udziału w wirtualnych targach pracy organizowanych na europejskiej platformie pn. Europejskie Dni Pracy Online -  www.europeanjobdays.eu gdzie mogą zamieścić oferty pracy, mają bezpośredni dostęp do kandydatów posiadających poszukiwane kwalifikacje zawodowe oraz mogą przeprowadzać wstępne rozmowy kwalifikacyjne.

Aby korzystać z portalu jako pracodawca, należy zarejestrować konto Wystawcy. Rejestracja odbywa się w j. angielskim.

Zobacz, jak zarejestrować konto Wystawcy

Sprawdź najbliższe wydarzenia: Europejskie Dni Pracy Online

Dlaczego warto?

  • Usługi sieci EURES są świadczone przez Publiczne Służby Zatrudnienia. W Polsce są to wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy oraz Centra Edukacji i Pracy Młodzieży OHP. Lista doradców EURES w Twoim regionie jak również za granicą dostępna jest
  • Oferty pracodawców zamieszczone na portalu EURES są dostępne dla wszystkich osób zainteresowanych podjęciem pracy za granicą. To doskonałe narzędzie promocji firmy, które pomaga docierać do potencjalnych pracowników.
  • Korzystając z portalu EURES możesz wyszukiwać terminy najbliższych międzynarodowych targów pracy, Europejskich Dni Pracy oraz innych wydarzeń organizowanych przez EURES, związanych z rekrutacją pracowników
  • Masz dostęp do informacji i statystyk dotyczących krajowych i regionalnych rynków pracy w UE i EFTA m.in. informacje o zawodach nadwyżkowych i deficytowych.

Skontaktuj się z doradcami EURES z WUP w Gdańsku

Doradcy EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku udzielają informacji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:00. Można się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty e-mail oraz telefonicznie.

Gdańsk:

tel. 58 32 64 867, email: wup@wup.gdansk.pl (w temacie wiadomości proszę wpisać: EURES)

Słupsk:

tel. 59 84 68 300, email: wup.slupsk@wup.gdansk.pl (w temacie wiadomości proszę wpisać: EURES)

 

Zachęcamy również do korzystania z informacji zawartych na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku: wupgdansk.praca.gov.pl/eures, krajowej stronie EURES eures.praca.gov.pl oraz na  międzynarodowej stronie EURES eures.europa.eu.

Logo Facebook  @EURESjobs

Logo Twitter @EURESJob

Logo Instargram @EURESjobs

Logo Linkedin @EURES

 

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.