Sieć EURES – pewna i bezpieczna - łączy pracodawców z kandydatami do pracy w całej Europie. Dołącz do tego grona, rekrutuj razem z EURES specjalistów do Twojej firmy i promuj swoją działalność wśród szerokiego grona potencjalnych pracowników z różnych krajów Europy. Zrób to w kilku prostych krokach.
Czytaj więcejDlaczego warto pracować jako rekruter IT?
Lubisz pracować z ludźmi, masz też podstawową wiedzę z zakresu IT? Jeżeli szukasz perspektywicznego zawodu lub chcesz się przebranżowić, rozważ pracę jako rekruter IT. Jakie wyzwania czekają na osoby zatrudnione na tym stanowisku? Poznaj zalety pracy w tej branży.
Czytaj więcejRotacja pracowników fizycznych
Rotacja to duży problem przedsiębiorstw. Pewien jej poziom jest wskazany, ponieważ pozwala na dopływ osób, które mogą wnieść nowe umiejętności czy wiedzę. Wśród pracowników fizycznych - przy prostych pracach magazynowych, produkcyjnych - można ją wyraźnie zaobserwować. Są pracodawcy, którzy nadal nie traktują tego zjawiska jak uciekających pieniędzy, gdyż zwyczajnie jej nie mierzą. A może warto?
Czytaj więcejPraca na produkcji – zatrudnienie na chwilę czy na dłużej?
Branża produkcyjna to środowisko pracy dla wielu osób z różnorodnym wykształceniem i rozmaitymi kwalifikacjami. Sektor ten charakteryzuje się coraz częściej dużą stabilnością zatrudnienia i oferuje szerokie możliwości w zakresie rozwoju kariery. Wiele firm z tego obszaru prowadzi rekrutację zarówno na stanowiska produkcyjne, jak i administracyjne. Poszukiwani są także kandydaci posiadający ściśle określone kwalifikacje techniczne i inżynieryjne.
Czytaj więcejCzym zajmuje się Java Developer i co powinien umieć?
Java Developer to jeden z najpopularniejszych zawodów w branży IT
Czytaj więcejNie-trudny pierwszy krok Staż – czyli weryfikacja teorii w praktyce
Już okres studiów, ale też pierwsze chwile tuż po zakończeniu edukacji są momentami, w których warto podjąć pierwszy krok na swojej ścieżce zawodowej – czyli udać się na staż.
Czytaj więcejRanking 10 najciekawszych polskich start-upów, których rozwój warto śledzić
Polskie start-upy podbijają świat! Poznaj najciekawsze firmy technologiczne, które tworzą innowacyjne rozwiązania i aplikacje, ułatwiające życie zwykłym obywatelom.
Czytaj więcejGiggersi gorzej traktowani przez pracodawców?
Gig economy, czyli model pracy oparty na współpracy projektowej i kontraktowej, w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność, zwłaszcza wśród osób wkraczających na rynek pracy. Jak wynika z badania ADP, według etatowych pracowników duża część pracodawców wciąż jednak dyskryminuje giggersów.
Czytaj więcejKobieca twarz pandemii. Praca, rozwój i życie w świecie COVID-19 z perspektywy kobiet
Jakie działania, w obecnej, trudnej dla zatrudnionych kobiet sytuacji mogą podjąć pracodawcy, by skutecznie wesprzeć je w codziennych zmaganiach i zapewnić dalszy rozwój?
Czytaj więcejCzym są umiejętności miękkie? 5 przykładów, które możesz wpisać w CV
Nasze kompetencje, czyli właśnie umiejętności mają ogromne znaczenie, jakimi pracownikami jesteśmy lub będziemy. Jeszcze do niedawna w większości ofert pracy można było dostrzec, że dla pracodawców kluczowe są tzw. kompetencje twarde, jednak tendencja ta szybko ulega zmianie. Dostrzeżono, że to właśnie umiejętności miękkie zdecydowanie trudniej wyćwiczyć czy wyuczyć, a mogą mieć one kluczowe znaczenie dla sprawowanego stanowiska i przyczyniają się do osiągnięcia sukcesu zawodowego.
Czytaj więcejBuduj świadomie swoją karierę. Nie dryfuj.
Inwestuj w siebie już teraz. Buduj swoją karierę świadomie i odpowiedzialnie. Czyli jak?
Czytaj więcejStaż – za karę czy w nagrodę?
Liceum ekonomiczne, studia z rachunkowości, a może kurs księgowości – bez względu na to, jak przebiegała Twoja edukacja z zakresu finansów, przyszedł moment na sprawdzenie swojej wiedzy w praktyce. Czasem staż wymuszony jest ścieżką kształcenia, czasem to chęć zdobycia cennego doświadczenia. Jak wygląda rekrutacja na staż i co zrobić, aby w pełni wykorzystać ten czas na rozwój?
Czytaj więcejProgramiści lubią kawę, seriale na Netflixie i styl casual! Aż 95 proc. wierzy, że będzie zarabiać więcej
Międzynarodowy Dzień Programisty obchodziliśmy 12 września. Z tej okazji No Fluff Jobs przygotował nietypowy zestaw informacji na temat branży IT: „Programista po Godzinach”. Nietypowy, bo możemy się z niego dowiedzieć, co osoby na co dzień pracujące w branży IT i kodujące, nerdzi (i nie nerdzi) sądzą o sobie, co jedzą, co piją, jak lubią się ubierać i jak spędzają wolny czas.
Czytaj więcejMiejsce migranta w polskiej gospodarce po pandemii COVID-19
Dla wielu cudzoziemców pracujących w Polsce utrata pracy oznacza również anulowanie podstawy do legalnego pobytu. W jaki sposób pandemia wpłynęła na postrzeganie migrantów w Polsce?
Czytaj więcejGig economy jako odpowiedź na rewolucję w zatrudnieniu?
Rynek pracownika czy pracodawcy? Żadne z tych określeń nie odzwierciedla obecnej sytuacji na rynku. Coraz więcej pracowników oczekuje od firmy większej elastyczności i niezależności
Czytaj więcejPandemia przyspiesza zmiany na rynku IT
Międzynarodowe firmy doceniły możliwości, jakie daje upowszechnienie pracy zdalnej. Wpływa to na szybszy rozwój rynku kontraktowania specjalistów IT z innych państw czy kontynentów. Zyskać na tym może Polska.
Czytaj więcejPraca kobiet a koronawirus - Raport Fundacji Sukces Pisany Szminką
Pandemia koronawirusa mocno odbija się na sytuacji zawodowej Polek. Co piąta ankietowana przez Fundację Sukces Pisany Szminką boi się, że straci pracę. Prawie 12 proc. już ją straciło, a 10 proc. nie wie, czy nie nastąpi to w najbliższej przyszłości.
Czytaj więcejRynek pracy wróci do elastycznych form zatrudnienia
Covid-19 dotkliwie dotknął polską i światową gospodarkę. Niemal każde przedsiębiorstwo musi się teraz zmierzyć z kryzysem finansowym i odbudową pozycji. Niepewne czasy powodują, że firmy zaczynają szukać bardziej elastycznych form zatrudnienia. Wiele wskazuje na to, że zamiast ponownie zatrudniać na etaty sięgną po pracowników tymczasowych.
Czytaj więcejKto się boi o pracę mniej niż inni? Programiści na liście „bezpiecznych” zawodów BCC
Czy widmo kryzysu gospodarczego ominie zieloną wyspę, jaką na rynku pracy jest branża IT? Z najnowszych danych wynika, że aż jedna trzecia firm z tego sektora nie odczuwa żadnych utrudnień, a niektóre mają się nawet lepiej niż przed pandemią. Nie boją się też zatrudniać programistów z mniejszym doświadczeniem.
Czytaj więcej7 na 10 polskich firm nie może znaleźć rąk do pracy
Wykwalifikowani pracownicy fizyczni jak elektrycy, spawacze i mechanicy to profesje najtrudniejsze do zrekrutowania w Polsce. Czołówkę zawodów najbardziej dotkniętych niedoborem pracowników zamykają kierowcy oraz operatorzy produkcji i maszyn. Trudności w znalezieniu pracowników deklaruje aż 70% firm
Czytaj więcejKorporacja czy startup – co wybrać?
Wydawać by się mogło, że ustrukturyzowane i pełne sztywnych zasad korporacje odchodzą powoli do lamusa, a ich miejsce w rankingu najbardziej pożądanych pracodawców zajmują startupy. Czy aby na pewno?
Czytaj więcejCi, którym roboty zabiorą pracę, będą zarabiać więcej - prognoza na 2025 rok
Do 2025 roku znacząco zmniejszy się lub praktycznie zniknie zapotrzebowanie na przedstawicieli kilku popularnych zawodów. Prognoza przebranżowienia z uwzględnieniem kluczowych kompetencji.
Czytaj więcejDlaczego Polacy nadal chętnie wyjeżdżają do pracy w Holandii?
Polacy nadal chętnie wyjeżdżają do pracy za granicę. Kierunkiem cieszącym się nieustającą popularnością jest Holandia, a według badań aż 84% Polaków jest zadowolonych z pracy w tym kraju
Czytaj więcejPlusy i minusy relokacji
Niezależnie od przyczyn relokacja rzadko stanowi decyzję łatwą i bezkonfliktową wewnętrznie. Jaki wpływ może mieć na karierę zawodową i dlaczego nie powinno się od razu odrzucać propozycji pracy daleko od domu?
Czytaj więcejNowe stanowiska, nowe kompetencje - jak AI wpłynie na rynek pracy
AI nie zastąpi ludzi. Da im za to nowe możliwości i nowe stanowiska pracy. Szybki rozwój technologii nie idzie jednak w parze z jej szybkim wdrożeniem i akceptacją społeczną.
Czytaj więcejData scientist - człowiek od AI potrzebny od zaraz
Artificial Intelligence (AI) to gorący temat, który rozbudza wyobraźnię. AI ciekawi, ale może budzić też lęk przed nieznanym – robotami, które mają szansę w przyszłości zawładnąć światem.Przyglądamy się kim tak naprawdę jest data scientist, czym się zajmuje i jak można nim zostać.
Czytaj więcejKampania Włącz się!Osoby z niepełnosprawnością w zawodach przyszłości
Rynek pracy ulega ciągłym zmianom, dzięki Internetowi rozwijają się nowe zawody, co daje osobom z niepełnosprawnością szansę na aktywność zawodową.
Czytaj więcejPolscy milenialsi nie mają złudzeń co do wyzwań przemysłu 4.0
Dla prawie 60% przedstawicieli pokolenia Y w Polsce priorytetem są wysokie zarobki i dostatnie życie
Czytaj więcejTytani pracy… czyli kto spędził weekend w biurze?
12 sierpnia Dzień Pracoholików
Czytaj więcejFOBO – jak uchronić pokolenie Y przez wypaleniem zawodowym?
Programista na wakacje
W Polsce brakuje 50 tys. programistów
Czytaj więcejPolacy a stres w pracy i w życiu
W pracy zestresowany jest co trzeci Polak. Wyniki badań
Czytaj więcejZmagania z rynkiem kandydata, nadzieje na Azję i brexit
Raport Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia
Czytaj więcejPonad 90% Polaków odrzuca plany emigracji zarobkowej
Rekordowo niska stopa bezrobocia i coraz lepsze warunki zatrudnienia
Czytaj więcejPięć największych problemów polskiego rynku pracy
Z jakich powodów polscy przedsiębiorcy powinni mieć się na baczności?
Czytaj więcejPsy do biur!
Program stworzony przez Nestle Purina.
Czytaj więcejPracodawco, zobacz czego pragną pracownicy
Artakcyjne miejsce pracy, czyli jakie?
Czytaj więcej25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na świecie 2018
5 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie zostało wyłonionych spośród ponad 7 tysięcy firm.
Czytaj więcejBiuro nadal ważne dla pracowników.
Przyjazne miejsca pracy i atrakcyjna lokalizacja ułatwiają rekrutację.
Czytaj więcejIndustry 4.0 - praca nowych możliwości?
Jakie kompetencje posiada inżynier przemysłu 4.0?
Czytaj więcejCzas zachorowań na grypę.
(nie) jawne wynagrodzenie
Czy zarobki w Polsce będą jawne?
Czytaj więcejCiekawe badanie praca.pl
Przeprowadzka za pracą – jak bardzo Polacy są gotowi?
Czytaj więcejZatrudnię pracownika ze Wschodu- dobre praktyki branży transportowej
brakuje 100 tysięcy kierowców zawodowych w Polsce
Czytaj więcejWewnętrzna siła, czyli jak pozyskać specjalistów
Quercus: sposób na wewnetrzną rekrutację
Czytaj więcejNajlepszy zawód dla dziecka?
dr Anna Dolot: Preferencje rodziców względem kariery dzieci
Czytaj więcejJak być atrakcyjnym dla inżyniera z pokolenia Z?
Firma musi być nowoczesna i otwarta na młode pokolenie
Czytaj więcejDress code- indywidualizm i wygoda
Czy istnieje rozwiązanie uniwersalne?
Czytaj więcejZawody przyszłości
Anna Mikulska: W ciągu dwóch najbliższych dekad zniknie nawet 40% zawodów
Czytaj więcejJak budować dobre relacje w zespole - Franczyza a team building
Tolerancja, możliwości swobodnego wyrażania myśli i poglądów to klucz do sukcesu
Czytaj więcejPracownicy odchodzą od szefa
Satysfakcja z pracy okazuje się kluczowa
Czytaj więcejSpodnie czy szpilki? – rola kobiet w „męskich” zawodach
Podajemy wyniki badań
Czytaj więcejSektor R&D potrzebuje inżynierów od zaraz
Jaka jest kondycja polskiego sektora B+R?
Czytaj więcejOutsourcing – rozwiązanie dla małych i dużych
Tomasz Dudek: W którą stronę zmierza?
Czytaj więcejTalenty w sieci
Joanna Bilecka: Jak je wyłowić w organizacji?
Czytaj więcejDobry pracodawca, czyli jaki?
Patrycja Liniewicz: Co dla pracowników zyskuje na znaczeniu?
Czytaj więcejJak zatrzymać czas?
Magdalena Dobranowska: Świat pędzi, my razem z nim...
Czytaj więcejZmieniasz branżę i chcesz zostać programistą – czy to działa?
Czy 2- miesięczne kursy wystarczą?
Czytaj więcej10 sposobów by zadbać o pracownika
Jak budować swój wizerunek?
Piotr Pytel: Naturalność jest w cenie
Czytaj więcejWynagrodzenia magistrów inżynierów w 2016 roku
Karolina Jurczak: Gdzie zarabiają najlepiej?
Czytaj więcejCV w social mediach
Personal Branding w Internecie
Czytaj więcejEpidemia wśród pracowników korporacji: wypalenie zawodowe
Młodzi Polacy wypaleni już na starcie
Czytaj więcejProgramy aktywizacji pracowników w sytuacjach zagrożenia zdrowia
Małgorzata Machynia: Jak wykorzystać przekroczone normy?
Czytaj więcejKontrola Państwowej Inspekcji Pracy w przedsiębiorstwie
Maciej Dokurno: Uprawnienia kontrolerów i przedsiębiorców
Czytaj więcejKandydat, nasz Pan?
Michał Szafraniec: My – rekruterzy - wiemy jak jest: wolny rynek
Czytaj więcejExit interview- dobre wyjście ma znaczenie
Anna Piekut: Jedyny moment, kiedy poznasz prawdziwe opinie
Mam tę pracę! I co dalej?
Magdalena Biegusiewicz: Jak poradzić sobie z obawą jak to będzie, czy dam radę?
Czytaj więcejKontrola pracownika na obecność środków odurzających
Edyta Jagiełło, Natalia Łokińska: Wykonywanie obowiązków pracowniczych pod wpływem środków odurzających to ciężkie naruszenie
Czytaj więcejPracownicy chcą dążyć do wspólnego celu
Pieniądze to nie wszystko
Czytaj więcejJak podnieść efektywność pracy zdalnej?
Jarosław Pazgrat: Kilka praktycznych wskazówek
Czytaj więcejJak nadać sens spotkaniom firmowym?
Bartosz Liberski: Pracownicy często narzekają, że to strata czasu
Czytaj więcejNaszpikowani kompetencjami
Beata Kaczor: Pracownik szkolić się musi, bo inaczej firma „go udusi"
Czytaj więcejDlaczego warto odwiedzić targi pracy?
Magdalena Szewczyk: Wiele możliwości w jednym miejscu
Czytaj więcejCo zrobić z absencją pracowniczą?
Paweł Pyzik: Zmora Hrowców
Czytaj więcejCzy boimy się pytać o podwyżkę?
Jak i kiedy to robimy?
Czytaj więcejJak firmy wynagradzają za innowacyjność?
Maria Hajec: Samo zgłaszanie pomysłów nie wystarczy
Czytaj więcejCyberochroniarz potrzebny od zaraz
Zawód przyszłości?
Czytaj więcejStrategie rozwoju w praktyce
Paulina Bednarz: Zespół to kopalnia pomysłów i wiedzy
Czytaj więcejNadużycia pracownicze pod lupą
Na podstawie badań przeprowadzonych przez IBBC Group
Czytaj więcejPolska oazą pracy
Anna Węgrzyn: Rynek pracownika? Już wkrótce poprawa warunków pracy
Czytaj więcejStarcie pokoleń w miejscu pracy. Jak temu zaradzić?
Wynagrodzenia osób w pierwszym roku pracy w 2015 roku
Artur Szeremeta: Sprawdź, gdzie zarobisz najwięcej
Czytaj więcejPracownicy z Ukrainy dźwigają polską gospodarkę
Po co nam wartości?
Paulina Bednarz: Kodeks etyczny podstawą każdej działalności
Czytaj więcejKobieca strona IT
Åsa Bredin: W tej branży wcale nie jesteśmy słabszą płcią
Czytaj więcejRanking szczęścia w pracy: Polska daleko za liderami
Za miedzą trawa zawsze zielona?
Czytaj więcejPracownik pilnie poszukiwany
Sytuacja na rynku pracy w II kwartale 2016 roku
Czytaj więcejJak skutecznie odpocząć od pracy?
Zaplanuj wakacje bez stresów
Czytaj więcejPortale społecznościowe pomagają znaleźć pracę
Anna Moryc: Pamiętaj o profilu zawodowym
Czytaj więcejFeedback uwarunkowany kulturowo
Michalina Konkel: Kontekst ważny dla każdego kierownika
Czytaj więcejCiekawy zawód: Data scientist
Specjaliści pilnie poszukiwani
Czytaj więcejRynek pracy (nie)zmienny?
Wyniki "Regionalnego Barometru Rynku Pracy"
Czytaj więcejSpołecznie odpowiedzialni za pokolenia X i Y
Nowa inicjatywa- wolontariat kompetencji
Czytaj więcej„Szukasz motywacji? Masz ją na wyciągnięcie ręki”
Prosta aplikacja do wyznaczania i osiągania celów
Czytaj więcejPolska oazą pracy
Anna Węgrzyn: Rynek pracownika poprawia warunki pracy
Czytaj więcejNiepełnosprawność wciąż problemem na rynku pracy?
Stereotypy królują, a bariery rosną
Czytaj więcejO dobrej i złej kontroli
Krzysztof Manthey: Nie kontroluj swoich pracowników- mądrze nimi zarządzaj
Czytaj więcej