Praca na produkcji – zatrudnienie na chwilę czy na dłużej?

Rynek pracy, Czytelnia

Branża produkcyjna to środowisko pracy dla wielu osób z różnorodnym wykształceniem i rozmaitymi kwalifikacjami. Sektor ten charakteryzuje się coraz częściej dużą stabilnością zatrudnienia i oferuje szerokie możliwości w zakresie rozwoju kariery. Wiele firm z tego obszaru prowadzi rekrutację zarówno na stanowiska produkcyjne, jak i administracyjne. Poszukiwani są także kandydaci posiadający ściśle określone kwalifikacje techniczne i inżynieryjne. A wszystko to w myśl zasady, że kiedy pracownik chce się rozwijać, a pracodawca zapewnia mu ku temu warunki, razem są w stanie sprawiać, że firma osiąga planowane wyniki z usatysfakcjonowaną załogą na swoim pokładzie.

Stabilne zatrudnienie

Sektor produkcyjny w ostatnich latach przeszedł intensywne przemiany. Duże zakłady prowadzą przemyślane i intensywne procesy rekrutacyjne pozwalające znaleźć osoby, które zostaną z nimi na lata. Jednak aby zatrzymać pracownika w swoich szeregach, trzeba zapewnić mu jak najlepsze warunki. W tej branży to właśnie pracownicy stanowią najwyższą wartość, dlatego pracodawcy gwarantują zarówno odpowiednie wdrożenie na początku współpracy oraz stałą możliwość rozwoju swojej ścieżki zawodowej. Dzięki temu osoby wiążące się z takimi firmami mają zagwarantowaną pracę w oparciu o długoterminową umowę i jasno zarysowaną ścieżkę kariery.

Możliwości rozwoju

Ze względu na złożoną strukturę i różnorodność stanowisk, praca w branży produkcyjnej daje realną szansę na rozwój ścieżki zawodowej. Pracownicy w tego typu firmach mogą poszerzać swoje kompetencje w ramach wewnętrznych i zewnętrznych szkoleń, a to przekłada się na możliwość wykorzystywania nowych kwalifikacji w ramach wykonywania obowiązków służbowych i następnie – na szansę awansowania na wyższe stanowiska. Co ważne, awans w tym przypadku nie zamyka się na jednym szczeblu struktury. Jej złożoność pozwala pracodawcy awansować pracownika, który wraz z rozwojem swoich kwalifikacji może zajmować coraz wyższe stanowiska i osiągać coraz większą niezależność w wykonywaniu powierzonych mu zadań. Branża produkcyjna stanowi zatem znakomite miejsce dla osób, które chcą się realizować zawodowo i którym zależy, aby związać się z pracodawcą na wiele lat.

Nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie

Firmy coraz częściej proponują swoim pracownikom pakiet benefitów pozapłacowych, który stanowi atrakcyjny dodatek do comiesięcznej pensji. Nie inaczej jest w przypadku branży produkcyjnej. Zakłady z tego sektora gwarantują swojej załodze wynagrodzenie dostosowane do poziomu umiejętności i doświadczenia oraz zapewniają dodatki, zarówno płacowe, jak i pozapłacowe. Wśród tych pierwszych można wyróżnić np. premie za osiągnięcia czy cykliczne podwyżki dostosowane do poziomu rozwoju pracowników, natomiast wśród dodatków pozapłacowych prym wiodą m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie finansowane przez pracodawcę, karnety sportowe czy usługi telefoniczne na preferencyjnych warunkach. Takie benefity zapewniają przede wszystkim duże firmy w większych miastach. Jako dobry przykład może posłużyć stolica Wielkopolski. Praca na produkcji w Poznaniu, w takiej firmie jak np. Bridgestone, to szansa nie tylko na stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę bez pośredników, atrakcyjne wynagrodzenie i bogaty pakiet benefitów pozapłacowych, ale także na budowanie swojej ścieżki kariery w strukturach organizacji dbającej o rozwój każdego członka zespołu.

Obecna sytuacja na rynku pracy sprawiła, że stabilne zatrudnienie stało się niezwykle istotną wartością, której poszukują kandydaci. Trend ten jest silnie widoczny także w branży produkcyjnej, która rośnie w siłę nie tylko w zakresie realizacji planów, ale także w obszarze dbania o pracowników i oferowania im możliwości rozwoju.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.