Intranet

wewnętrzna sieć firmowa z dostępem tylko dla pracowników. Intranet, w odróżnieniu od Internetu, zawiera szeroki wachlarz informacji dotyczących firmy, działań oraz usług opartych na wewnętrznym systemie IT, dostępnych tylko do wiadomości wąskiej grupy osób (z reguły dotyczy on pracowników danej organizacji).
Zalety korzystania z Intranetu:

  • Zwiększenie produktywności – Intranet pozwala użytkownikom na zlokalizowanie i przeglądanie informacji w szybszy sposób, jak również stwarza możliwość korzystania z firmowych aplikacji zgodnie z ich przeznaczeniem. Za pomocą przeglądarki internetowej, użytkownicy Intranetu mają dostęp do wewnętrznych baz danych firmy, i mogą z nich korzystać w każdej chwili i – w zależności od poziomu dostępu – z różnych stanowisk pracy, zwiększając tym samym szybkość i dokładność pozyskiwania informacji, jak również pewność, że dana informacja pochodzi ze sprawdzonego źródła.
  • Zaoszczędzenie czasu – Intranet pozwala na rozpowszechnianie informacji wewnątrz firmy w uporządkowany sposób, a co za tym idzie, stwarza możliwość oszczędniejszego gospodarowania czasem. Pracownicy bowiem mogą odnosić się do ważnych informacji według własnego uznania, aniżeli rozpraszać się przez przypadkowe wiadomości mailowe.
  • Polepszenie komunikacji wewnętrznej – Intranet może służyć jako potężne narzędzie komunikacji wewnątrz danej organizacji.
  • Przechowywanie informacji – Intranet ułatwia dostęp oraz przechowywanie zbiorowych informacji wewnętrznych firmy za pomocą technologii Web. Za przykład mogą posłużyć: instrukcje indywidualne skierowane do pracowników, dokumenty kadrowe, standardy biznesowe, nowe projekty, a nawet szkolenia. 

HR Biblioteczka

Bibliografia

Wykorzystujemy pliki cookies.