Autoprezentacja

to najprościej mówiąc zaprezentowanie, przedstawienie siebie innym. Sposób, w który każdy człowiek komunikuje poprzez zachowania, wypowiedzi i sygnały niewerbalne kim jest lub jak chciałby być postrzegany. Jeszcze inni wskazują, że jest to proces kontrolowania sposobu, w jaki siebie wyrażamy. Jest to podstawowy element w kontaktach międzyludzkich. Autoprezentacja z pewnością jest sztuką, której warto się uczyć i doskonalić, aby móc wywierać pierwsze dobre wrażenie i mieć wpływ na to jak postrzegają nas inni.

HR Biblioteczka

Bibliografia

Autoprezentacja czyli Jak się sprzedać pracodawcy / Grażyna Królik. - Katowice : Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego, 2012.
Autopromocja : pokaż, na co cię stać - szefowi, podwładnym i klientom / Jessica Kleiman, Meryl Weinsaft Cooper ; [tł. Marta Czub]. - Gliwice : Wydawnictwo Helion, cop. 2012.
Daj się polubić w 90 sekund/Nicholas Boothman; [tł. Marcin Dorosz]. Gliwice : "Helion", cop. 2010.
Jak się rozwijać, by rozwinąć skrzydła? czyli Jak zastosować techniki PR na rynku pracy / Iwona Burzyńska. - Warszawa : Difin, cop. 2010.
Jak się sprzedać : skuteczne techniki prezentacji, przekonywania i przekazu swoich idei / Arch Lustberg ; przekł. Tomasz Golenia. - Warszawa : MT Biznes, 2012.
Potęga osobistego uroku : jak zjednywać sobie ludzi / Brian Tracy & Ron Arden ; przekł. Katarzyna Dumińska. - Warszawa : MT Biznes, 2013.

Wykorzystujemy pliki cookies.