Jesteśmy zmęczeni zmianami Wyniki ogólnopolskiego badania „Presja zmian a emocje i zdrowie psychiczne w środowisku pracy”

Ponad połowa osób w środowisku pracy (52%) czuje się przeciążona emocjonalnie, a 48% przyznaje, że czuje się zmęczona ciągłymi zmianami w miejscu pracy. To jedne z wniosków płynących z ogólnopolskiego badania „Presja zmian a emocje i zdrowie psychiczne w środowisku pracy”, zrealizowanego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Bliżej Siebie” przez Grupę ArteMis, pomysłodawcę kampanii.

Czytaj więcej

People In Production – wyzwania Managerów Produkcji

Budowanie i utrzymywanie motywacji pracowników, zarządzanie różnorodnymi zespołami produkcyjnymi czy zaspokajanie indywidualnych wymagań wobec wynagrodzeń przy jednoczesnym zadaniu utrzymania ciągłości na produkcji – to tylko część wyzwań, z jakimi mierzy się sektor produkcyjny, w którym sercem każdej fabryki są właśnie ludzie. Podczas Forum PEOPLE IN PRODUCTION (8-9 maja 2024 r. w Warszawie) dyrektorzy i managerowie produkcji czołowych firm produkcyjnych w Polsce podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie skutecznego zarządzania swoimi zespołami.

Czytaj więcej

Top Employers 2024: 80 firm wyróżnionych za najwyższe standardy pracy

Podczas uroczystego wydarzenia Top Employers 2024, 80 firm zostało wyróżnionych za osiągnięcia w kształtowaniu niezwykłych warunków pracy. To wyjątkowe spotkanie było nie tylko okazją do nagradzania najlepszych pracodawców w kraju, ale także stanowiło płaszczyznę do dyskusji na temat przyszłości zarządzania zasobami ludzkimi.  Z danych Top Employers Institute wynika, że 95% certyfikowanych firm jednomyślnie uznaje wellbeing za kluczowy imperatyw biznesowy. Wyróżnione przedsiębiorstwa podkreślają także duże znaczenie sztucznej inteligencji w kształtowaniu miejsca pracy.

Czytaj więcej

Jakie artykuły spożywcze musimy zapewnić pracownikom?

W dynamicznym środowisku biznesowym dbanie o dobre samopoczucie pracowników stało się priorytetem wielu przedsiębiorstw. Jednym z istotnych aspektów tej troski jest dostarczanie odpowiednich artykułów spożywczych w miejscu pracy. W niniejszym artykule przeczytasz kiedy pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom posiłki i jakie produkty są kluczowe dla zaspokojenia ich codziennych potrzeb, wspierając ich zdrowie i energię w godzinach pracy.

Czytaj więcej

Odwaga liderek

Pod koniec 2022 roku kobiety stanowiły zaledwie 15,5 proc. członków zarządów i rad nadzorczych spółek giełdowych w Polsce. To o 0,7 punktów procentowych mniej niż rok wcześniej. Aż 74,2 proc. spółek spoza największych indeksów GPW w ogóle nie ma kobiet w zarządzie, a 46,9 proc. w radzie nadzorczej – dowiadujemy się z raportu „Kobiety w spółkach giełdowych. Indeks Fundacji Liderek Biznesu”. Czy kobiety mają odwagę, by przebić w końcu szklany sufit i pokazać, jak dobrymi mogą być liderkami? Czy odwagi można się nauczyć? Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów (GFKM) bada kobiecą odwagę i wspiera kobiety w jej budowaniu.

Czytaj więcej

Raport Future of Work 2024: sztuczna inteligencja zwiększa produktywność pracowników o 30%

Według danych zawartych w najnowszym raporcie Talent Alpha „The World of Work AI-ed” ponad 90% wiodących dostawców usług, a także jedna trzecia wszystkich pracowników już korzysta z rozwiązań sztucznej inteligencji (ang. Artificial Intelligence – AI). Dzięki temu część firm doświadczyła dużego wzrostu produktywności. AI to jednak także ogromne wyzwania, które mogą doprowadzić do najczarniejszych scenariuszy. Liderami zmian, na których leży odpowiedzialność za przyszłość rynku pracy są menadżerowie w firmach wdrażających sztuczną inteligencję. Raport dostarcza im wiedzę, wskazuje dobre rozwiązania i narzędzia, a także opisuje wyzwania. Daje również konkretne wskazówki, jakie kroki warto podjąć, by przygotować siebie i swoich pracowników do nowej rzeczywistości.

Czytaj więcej

Nie ma wyrównania 500+ do kwoty 800 zł od sierpnia i nie ma takiego wniosku. To fake news!

W ostatnim czasie w internecie pojawiły się fałszywe doniesienia dotyczące rzekomego wyrównania  świadczenia wychowawczego z kwoty 500 zł do 800 zł za okres od sierpnia 2023 r. do końca tego roku. Pojawił się nawet fałszywy dokument wniosku. - Wyrównanie świadczenia 500+ do kwoty 800 zł za okres od sierpnia 2023 r. do grudnia 2023 r.  to fałszywa informacja, która krąży w internecie – wskazuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj więcej

Nie ma wyrównania 500+ do kwoty 800 zł od sierpnia i nie ma takiego wniosku. To fake news!

W ostatnim czasie w internecie pojawiły się fałszywe doniesienia dotyczące rzekomego wyrównania  świadczenia wychowawczego z kwoty 500 zł do 800 zł za okres od sierpnia 2023 r. do końca tego roku. Pojawił się nawet fałszywy dokument wniosku. - Wyrównanie świadczenia 500+ do kwoty 800 zł za okres od sierpnia 2023 r. do grudnia 2023 r.  to fałszywa informacja, która krąży w internecie – wskazuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj więcej

Idealny, świąteczny upominek dla Pracownika

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły okres – wyjątkowa atmosfera, podsumowanie tego co udało nam się zrealizować oraz czas na „ładowanie baterii” w oczekiwaniu na wyzwania, które niesie za sobą Nowy Rok. To idealny moment na docenienie codziennej pracy i zaangażowania Pracowników. Jak to zrobić?

Czytaj więcej

Startuje 2. edycja konkursu dla firm CSR Poland Awards!

Coraz więcej firm planując swoje działania, skupia się nie tylko na celach biznesowych, ale także zaangażowaniu społecznym. Realizowane projekty mogą mieć pozytywny wpływ na dobrostan pracowników, lokalnej społeczności czy otoczenie firmy. Najważniejsze jednak, by były dostosowane do prawdziwych potrzeb, a realizacja pozwoliła osiągnąć założone cele. Jak polski biznes poradził sobie z inicjatywami z zakresu CSR w 2023 roku? O tym przekonamy się już wkrótce dzięki konkursowi CSR POLAND AWARDS 2024. Zgłoszenia firm przyjmowane będą do 2 lutego 2024 r.

Czytaj więcej

Jedna trzecia Polaków obawia się wykorzystania przekazanych danych do trenowania AI. Prawie co dziesiąty doświadczył naruszenia prywatności danych online.

Ponad ¾ Polaków jest świadoma zagrożeń online w trakcie lekcji zdalnych. Jednak mniej niż połowa deklaruje, że wie, jak zachować się w sytuacji niebezpieczeństwa dotyczącego danych lub prywatności. Ponad połowa wskazań w pytaniu wielokrotnego wyboru pokazuje, że kluczowe do poprawy obecnej sytuacji są silniejsze zabezpieczenia oraz regularne szkolenia. Z kolei 8 proc. badanych doświadczyło naruszenia prywatności podczas zajęć online.

Czytaj więcej

V FORUM HR CHALLENGE POLAND, 5-6 marca 2024 r., Warszawa

Jak zoptymalizować koszty HR przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości zarządzania kompetencjami w organizacji? Jak skutecznie zatrzymać utalentowanych pracowników nie narażając finansów firmy? Dlaczego troska o dobrostan psychiczny pracowników powinna stać się priorytetem działań HR w najbliższych latach? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w gronie ponad 350 uczestników podczas V Forum HR CHALLENGE POLAND organizowanego 5-6 marca 2024 r. w Warszawie przez brave conferences. Forum rozpocznie wizja przyszłości CEO nt. wyzwań HR i rynku pracy na najbliższe 3 lata, którą zaprezentuje gość specjalny: Marcin Barański, General Manager, Board Member Vox Capital Group.

Czytaj więcej

Jaki model tabletu Apple sprawdzi się w pracy HR

Tablety funkcjonalnie mieszczą się między smartfonami a laptopami. Obecnie na rynku królują iPady od Apple, które dostępne są od 2010 roku. Aktualnie w ofercie firmy znajduje się pięć modeli, każdy przystosowany do innych potrzeb. W tym tekście podpowiemy, który iPad wybrać do pracy w HR.

Czytaj więcej

Benefity - nowe rozdanie - czego oczekują pracownicy

Zmiany pokoleniowe oraz większa świadomość znaczenia work-life balance i dbałości o pracowniczy dobrostan skłaniają pracodawców do przeglądu, a coraz częściej również do zmiany oferowanych pracownikom benefitów. Na dodatek niektóre bonusy, np. prywatna opieka medyczna czy karta sportowa, straciły walor dodatkowej korzyści i traktowane są przez zatrudnionych i kandydatów do pracy jako standard. Wśród dyskutowanych i pożądanych benefitów pojawiają się nowe propozycje: dodatkowe dni płatnego urlopu, 4-dniowy tydzień pracy i urlop menstruacyjny.

Czytaj więcej

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką podsumowuje tegoroczną edycję Bizneswoman Roku

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką podsumowuje tegoroczną edycję Bizneswoman Roku, największego i najstarszego w Polsce konkursu, w którym od 14 lat nagradzane są polskie przedsiębiorczynie, a także liderki i liderzy firm, działających na rzecz równości, różnorodności i włączania. Z badań wynika, że mimo że połowa polskich firm zna pojęcie różnorodności, zaledwie 3 proc. stworzyło strategię zarządzania nią w swoim przedsiębiorstwie.

Czytaj więcej

Różnorodność w organizacji – co drugi badany zwróci na nią uwagę, wybierając miejsce pracy

Wraz ze zmianami społecznymi w naszym kraju, z roku na rok rośnie znaczenie różnorodności w firmach. Już co drugi kandydat do pracy będzie analizował aspekty związane z DEI[1] (ang. Diversity, Equity, Inclusion), wybierając potencjalne miejsce zatrudnienia. Najważniejszym elementem różnorodności dla 35% Polaków jest równość płci – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Wedel. Niestety, nie wszystkie organizacje odpowiadają na tę potrzebę – co trzeci pracownik nie dostrzega w swoim miejscu pracy żadnego przejawu różnorodności, a 6 na 10 firm w ocenie pracowników nie jest przystosowana do zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Czytaj więcej

Analiza danych Premier League z ostatnich 20 lat pokazuje, że drużyny bardziej zróżnicowane międzynarodowo osiągają lepsze rezultaty.

Globalna firma HR Deel wspólnie z doświadczonym statystykiem piłkarskim, Jonnym Blainem, przeanalizowała wyniki Premier League od początku XXI wieku. Celem było ocenienie, w jakim stopniu międzynarodowa różnorodność, gole i osiągnięcia zespołu idą ze sobą w parze. Badania dowodzą, że zatrudnianie talentów z różnych krajów jest receptą na sukces – zarówno w sporcie, jak i biznesie.

Czytaj więcej

Rynek IT reaguje na niestabilną sytuację na świecie

Spowolnienie gospodarcze oraz niepewna sytuacja geopolityczna powodują, że firmy technologiczne poszukują nowych źródeł przychodów oraz decydują się na restrukturyzację zatrudnienia w celu redukcji kosztów. Taką decyzję podjęło również Sabre Corporation.

Czytaj więcej

Typowe błędy managerów, czyli jak (nie)zarządzać zespołem? 

Rola managera w firmie jest kluczowa dla efektywności organizacji i zadowolenia pracowników. Menedżerowie są odpowiedzialni za zarządzanie zespołami i osiąganie wyznaczonych celów. Niestety, wiele firm zaniedbuje szkolenia menedżerskie, co prowadzi do popełniania błędów w efektywnym team managemencie.

Czytaj więcej

Systemy MES - dla kogo są dedykowane?

Systemy MES (Manufacturing Execution Systems) zyskują coraz większą popularność w dziedzinie zarządzania produkcją. Są to zaawansowane technologicznie narzędzia, które pomagają optymalizować procesy produkcyjne oraz automatyzować produkcję. Czy jednak są one odpowiednie dla każdego przedsiębiorstwa?

Czytaj więcej

To spotkanie mogło być mailem...Wyniki badania 2023

Prawie połowa Polaków podczas spotkań w pracy zajmuje się czymś innym, a 27% w ogóle nie widzi ich sensu. Nie znaczy to jednak, że wyjątkowo nie cierpią spotkań — 62% przyznaje, że je lubi. Z drugiej strony ⅓ sądzi, że są one stresujące (w tym ponad połowa najmłodszych badanych) i nudne, a 23%, że są przez nie mniej produktywni.

Czytaj więcej

Pracownicy w zadyszce. W ramach podwyżki oczekują dopłat i wsparcia zdrowotnego.

Stres i nadmiar zadań odbijają się na zdrowiu i nawykach żywieniowych pracowników. Praca zdalna czy hybrydowa nie zawsze ułatwia dbanie o regularne posiłki. Ci, którzy natrafiają na trudności, wskazują na niewyraźne granice między pracą a odpoczynkiem oraz brak czasu z powodu obowiązków domowych. Doskwiera też ograniczony kontakt ze współpracownikami. Aż 83% badanych uważa, że wspólne posiłki pomagają w integracji
i sprzyjają lepszej atmosferze, ale tylko 20% ma często ku temu okazję. Tak wynika
z najnowszego raportu Sodexo Benefits and Rewards Services Polska „Bez zadyszki. Jak zadbać o zdrowie pracowników i finanse w organizacji?”. Zdaniem pracowników regularne dofinansowanie posiłków pozwala zatroszczyć się o dietę (61%) i więcej zaoszczędzić (77%). Tymczasem ponad połowa (56%) badanych pracodawców wciąż nie wie, że taki benefit wiąże się z korzyściami podatkowymi dla firmy. 

Czytaj więcej

Czy warto pozycjonować stronę? Co można zyskać?

Pozycjonowanie strony jestem jednym z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych, które służy zwiększeniu popularności witryn w popularnej wyszukiwarce. Jest to proces długi, jednak w szerszej perspektywie czasu może dać spektakularne efekty. Co zatem można zyskać, decydując się na pozycjonowanie strony? Podpowiadamy.

Czytaj więcej

Samoobsługowy punkt kasowy dla Twojej firmy

Rozwiązania samoobsługowe w płatnościach bezgotówkowych to kolejny krok w rozwoju technologii. Brak kosztów obsługi kasowej, mniejsze kolejki i elastyczność - to tylko niektóre z zalet, jakie niesie ze sobą Opłatomat. Dowiedz się więcej na temat samoobsługowych punktów kasowych dla Twojej firmy.

Czytaj więcej

The Best of Wellbeing 2022 – nowy termin zgłoszeń do konkursu

Zespół Wellbeing Institute informuje, że przedłużył termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu
„The Best of Wellbeing 2022” do 9 stycznia 2023 r. Zmiana ta pomoże jeszcze większej liczbie firm wziąć udział w konkursie i podzielić się ze światem dobrymi praktykami z obszaru wellbeingu.

 

Czytaj więcej

Małe firmy szukają sposobów, by zmotywować pracowników

Aż 42% badanych pracowników małych firm (liczących do 100 osób) przyznaje, że rozgląda się za lepiej płatną pracą. 70% podkreśla, że musi szukać oszczędności w domowym budżecie, by starczyło pieniędzy na wszystkie opłaty i niezbędne potrzeby – tak wynika z badania Sodexo Benefits and Rewards Services Polska „Potrzeby pracowników 2022". Kryzys odciska piętno na firmach, które muszą liczyć się z rosnącymi kosztami prowadzenia działalności. W szczególnie trudnym położeniu znalazły się małe przedsiębiorstwa. Już teraz z jednej strony walczą o to, żeby utrzymać się na rynku,  z drugiej - muszą stawić czoło presji podwyżkowej, a w przyszłości zadbać o to, by specjaliści nie odeszli do większych firm, skuszeni wyższymi zarobkami i rozbudowanymi pakietami świadczeń pozapłacowych.

Czytaj więcej

7 na 10 firm uważa, że ich managerowie nie będą w stanie poprowadzić swoich organizacji ku przyszłości

Budowanie przywództwa jest bardzo istotnym wyzwaniem dla każdej firmy, niezależnie od jej wielkości, lokalizacji czy branży. W świecie dynamicznych zmian, liderzy pozostają pod nieustanną presją, zmieniły się także wymagania wobec ich umiejętności i zachowań. Jakich kompetencji organizacje oczekują od managerów? W jaki sposób liderzy powinni prowadzić swoje zespoły, by osiągnąć sukces? O tym w opracowaniu ManpowerGroup Talent Solutions „Leading with Impact. Znaczące Przywództwo”.

Czytaj więcej

Jak być dobrym pracodawcą dla osób z niepełnosprawnościami?

Coraz więcej słyszymy o szeroko pojętej dostępności, o rynku pracy bez barier. Firmy starają się w swojej kulturze organizacyjnej pamiętać o inkluzywności działań i tworzyć środowisko otwarte na różnorodność, przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami. Jak im się to udaje? Jak dostępność wygląda w praktyce?

Czytaj więcej

D&I CHANGEMAKERS czyli biznes w poszukiwaniu wartości

W ciągu kilku ostatnich lat podejście do zarządzania różnorodnością mocno ewoluowało, przechodząc długą i wyboistą drogę od niekiedy utopijnych założeń, do żmudnych wysiłków nad wypracowaniem systemowych rozwiązań. Dziś biznes ma już raczej za sobą etap przekonywania: dbajmy o różnorodność i włączenie, budujmy przynależność, bo wpływa na poczucie bezpieczeństwa, wzmacnia kreatywność, sprzyja innowacjom. Ta praca ciągle trwa, ale skala działań uświadamiających zrealizowanych w globalnych organizacjach - adaptujących swoje polityki na lokalny grunt i budujących otwarte miejsca pracy - jest nie do przecenienia. Także w kontekście społecznym, przenoszącym zachowania i postawy poza korporacje.

Czytaj więcej

Nie ma sensu budowanie innowacyjnej kultury organizacyjnej Zmieńmy „zwykłych” pracowników w innowatorów rozwiązujących codzienne problemy w firmie

„Innowacyjna kultura organizacyjna” brzmi dumnie, tylko czy spełnia swoje zadanie? Cel innowacji jest prosty – zwiększyć konkurencyjność oraz zyski firmy. To nie miły dodatek do firmy tylko konkretna wartość. Jak projektować takie innowacje? „Zamiast tworzyć szumnie brzmiące rozwiązania, skoncentrujmy się na naszych pracownikach. Nauczmy ich w nieszablonowy sposób rozwiązywać codzienne problemy” – podpowiada Zuzanna Mikołajczyk, strateg i trener innowacji.

Czytaj więcej

Eksperci alarmują: Trzeba zmienić definicję mobbingu, żeby ofiary w końcu zaczęły dochodzić swoich praw

Eksperci postulują, że należy zmienić przepisy i definicję mobbingu, bo trudno go udowodnić przed sądem. Z tego powodu ofiary rzadko decydują się na dochodzenie swoich praw. Ale obecnie w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej nie są prowadzone prace, które miałyby na celu zmianę kodeksowej definicji tego zjawiska. Tymczasem prawnicy zwracają uwagę na to, że wystarczyłoby nawet, aby w samej definicji zamiast przecinka został wstawiony wyraz „lub”. To już sporo by zmieniło. Eksperci dodają też, że dzisiaj zdecydowanie łatwiej jest dowieść fakt molestowania niż mobbingu. Ponadto z ich praktyki wynika, że pozwy przeważnie wytaczają firmom sami mobberzy, by odwrócić sytuację na swoją korzyść, co wydaje się dość dziwną, ale często skuteczną linią obrony.

Czytaj więcej

People Social Responsibility (PSR) – nowy wymiar społecznej odpowiedzialności

Autonomia i poczucie wpływu, a także możliwość realizowania swoich pomysłów – nie tylko związanych z pracą, ale również tych, które odpowiadają na konkretne problemy społeczne: tego coraz częściej szukają pracownicy u swoich obecnych oraz potencjalnych pracodawców. Wie o tym wrocławska firma IT Trans.eu, która działania CSR (Corporate Social Responsibility) opiera przede wszystkim na inicjatywach oddolnych PSR (People Social Responsibility). To autorskie podejście, w którym główną rolę odgrywa zaangażowanie pracowników.

Czytaj więcej

Jak platformy cyfrowe otwierają nas na różnorodność i budują wrażliwość biznesu

Platformy cyfrowe i portale społecznościowe zdominowały naszą komunikację indywidualną i organizacyjną. Wirtualne aktywności wrastają w funkcjonowanie biznesu, stają się filarem strategii brandingowych i ważną płaszczyzną porozumiewania się. Co więcej, są katalizatorem i aktywatorem istotnych zjawisk społecznych. Czy jako biznes zauważamy te procesy, potrafimy wykorzystać ich potencjał i unikać zagrożeń?

Czytaj więcej

W Polsce coraz więcej osób popełnia samobójstwa – czy firmy wiedzą, jak reagować?

Z doświadczenia i obserwacji wiemy, że nie wszyscy rozpoznają u siebie napięcie i stres, nie każdy rozpoznaje u siebie objawy zaburzeń depresyjnych. Często dopiero zmiany w zachowaniu – senność lub brak snu, sięganie częściej po cukry proste, irytacja i kłótliwość, informacje zwrotne o naszym zachowaniu od innych, są dla nas sygnałem, że coś się z nami dzieje. Zdarza się więc często, że nie tylko nie zauważamy u siebie sygnałów ciągłego pobudzenia czy lęku, bo jesteśmy w wirze zadań, ale też zaprzeczamy temu, co się z nami dzieje.

Czytaj więcej

Siła biznesu tkwi w różnorodności. Jak budować międzynarodowy team?

Diversity is the key. Dzisiaj polskie firmy nie zastanawiają się nad tym, czy warto postawić na różnorodność. Liczne badania i raporty oraz doświadczenia nie tylko tych największych korporacji nie pozostawiają wątpliwości. Marki, które z powodzeniem wdrożyły model tworzenia „idealnego” środowiska pracy oparty na inkluzywności, zyskały sposób na zwiększenie efektywności w biznesie, a także employer brandingowe narzędzie do dbania o zespół. Dlatego dzisiaj nie pytamy „czy warto”, ale przede wszystkim, jak to zrobić. W jaki sposób budować strukturę organizacyjną, złożoną ze zróżnicowanych kulturowo ludzi, których dzielą tysiące kilometrów? O wyzwaniach przy tworzeniu międzynarodowego teamu opowiadają praktycy, którzy na co dzień mierzą się z tym strategicznym zadaniem w swoich firmach.

Czytaj więcej

Jak usprawnić procesy związane z obsługą social mediów w firmie?

Ważnym elementem rozwoju i skalowanie biznesu jest usprawnianie procesów. Pozwala ono zaoszczędzić środki, skrócić czas realizacji i zoptymalizować sposób działania przedsiębiorstwa. Jednym z ważnych procesów jest też obsługa social mediów, jako ważnego kanału kontaktu z klientami i innymi partnerami. 

Czytaj więcej

Cyfrowe biuro

Termin „home office” może odnosić się do wielu rodzajów działalności, mimo że głównie kojarzy się z pracą biurową. Jednak obecnie nawet taksówkarze, kosmetolodzy czy stolarze korzystają z udogodnień oferowanych przez Internet – zamawiają towar i kontaktują się z klientami online. Cyfrowe biuro będzie w ich pracy przydatnym narzędziem.

Czytaj więcej

Różnice kulturowe a kultura korporacyjna

Współczesny świat jest wielką siecią współzależności, a największe firmy na całej jego powierzchni. Wielokulturowość zespołów może działać korzystnie, ale może być też źródłem problemów. Uświadomienie sobie różnić kulturowych jest pierwszym krokiem do budowy zdrowych i przyjaznych relacji. 

Czytaj więcej

Chinosy męskie – na jakie materiały stawiać latem?

Są takie części garderoby, które powinny być w szafie każdego mężczyzny. Jedną z nich są chinosy. To uniwersalne spodnie sprawdzające się zarówno do codziennych, jak i nieco bardziej odświętnych strojów. Spodnie typu chino szyje się z różnych materiałów, jakie będą najlepsze latem?

Czytaj więcej

Nie kontrola, a zaufanie

O wyzwaniach, z jakimi muszą mierzyć się menedżerowie zarządzający zespołami rozproszonymi oraz o sposobach radzenia sobie z kierowaniem personelem w nowej rzeczywistości opowiada Maciej Kabaciński, szef Pionu HR w firmie Quercus, specjalizującej się we wdrożeniach rozwiązań SAP w obszarze HR.

Czytaj więcej

Niepokój liderów. Co dzięki pandemii wiemy o dobrym i złym przywództwie?

Świadomość lęku pracowników, „obejmowanie” go, dzielenie się swoim niepokojem i zarządzanie nim, przekonanie, że w trudnej sytuacji jesteśmy razem, słuchanie i wyjaśnianie, świadomość posiadania niepełnej wiedzy na dany temat… lub wypieranie strachu, odcinanie się od zespołu i zamykanie się we własnym gabinecie – to dwa scenariusze i style zarządzania przywódców, dla których lockdown i pandemia COVID-19 stały się czasem weryfikacji ich menedżerskich umiejętności. Komentarz Jacka Santorskiego

Czytaj więcej

Zarządzanie poprzez otwartą organizację - Twoi pracownicy mają potencjał, o który nawet ich nie podejrzewasz

Świat się zmienił i nadal zmienia. Jesteśmy coraz bardziej cyfrowi, żyjemy w połączonym cyfrowo świecie. Liderzy biznesowi doskonale rozumieją już, że cyfrowa transformacja ma kluczowe znaczenie do tego, aby firmy się rozwijały i osiągały trwałe sukcesy.  Wiele jednak zależy od podejścia kadry zarządzającej, kultury współpracy i przejrzystych dla wszystkich członków organizacji procesów.

Czytaj więcej

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.