Samoobsługowy punkt kasowy dla Twojej firmy

Zarządzanie, Trendy

Rozwiązania samoobsługowe w płatnościach bezgotówkowych to kolejny krok w rozwoju technologii. Brak kosztów obsługi kasowej, mniejsze kolejki i elastyczność - to tylko niektóre z zalet, jakie niesie ze sobą Opłatomat. Dowiedz się więcej na temat samoobsługowych punktów kasowych dla Twojej firmy.

Czym jest Opłatomat, czyli samoobsługowy punkt kasowy?

Chociaż nazwa Opłatomat, może być obca, w rzeczywistości z rozwiązaniami tego rodzaju mamy do czynienia częściej niż nam się wydaje. Znamy je np.: z biletomatów i parkometrów. Ich powszechność jest zaś coraz większa.

Samoobsługowy punkt kasowy pozwala na dokonanie płatności przez Klienta bez koniecznej obsługi kasowej. Jest on alternatywą tradycyjnych kas i terminali płatniczych. Do jego obsługi bowiem nie jest potrzebny personel. Cały proces zaś jest prosty i zautomatyzowany.

Dzięki Opłatomatowi Klient może opłacić podatki, zapłacić za usługi czy opłacić wnioski. Wystarczy, że wybierze odpowiednią kategorię i rodzaj płatności. Urządzenie drukuje potwierdzenie transakcji, a środki na rachunku beneficjenta pojawiają się w kolejnym dniu roboczym.

Opłatomat dla Twojej branży

Gdzie sprawdzi się tego rodzaju urządzenie? Opłatomaty to niewątpliwie przyszłość dla wielu branż. Korzystanie z nich przyspiesza obsługę Klienta, a do tego zmniejsza koszty związane z tradycyjną obsługą kasową.

Obecnie samoobsługowe punkty kasowe są wykorzystywane w branży motoryzacyjnych, bankach, a także w jednostkach sektora publicznego takich jak sądy czy urzędy. Opłatomaty od PeP oferują również możliwość integracji urządzenia z dedykowanymi systemami sprzedażowymi, a także współpracują z systemem e-płatności Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zalety samoobsługowych punktów kasowych

Czy towar i usługi mogą sprzedawać się same? Obecny rozwój technologii prowadzi nas w tym kierunku. Wystarczy zwrócić uwagę na coraz powszechniejsze samoobsługowe punkty kasowe. Co więcej, Opłatomaty wiążą się z licznymi zaletami, o jakich warto pamiętać. Należą do nich:

  • ograniczenie kolejek - niewątpliwie wprowadzenie Opłatomatów wiąże się z ograniczeniem ilości kolejek. Dzięki samoobsługowym punktom kasowym płatności w urzędzie czy banku przebiegają znacznie szybciej. Co więcej, do ich obsługi nie jest konieczna obecność personelu. Wszystko przebiega automatycznie.
  • mniejszy koszt obsługi kasowej - automatyzacja Opłatomatów sprawia, że koszt obsługi kasowej zmniejsza się. Samoobsługowe punkty kasowe działają bowiem bez pomocy personelu, co pozwala ograniczyć dodatkowe koszty i wyeliminować ryzyko pomyłek.
  • szybki przekaz pieniędzy - środki na rachunku beneficjenta pojawiają się już w kolejnym dniu roboczym po zarejestrowaniu wpłaty na urządzeniu.
  • umożliwienie kilku rodzaju płatności - w Opłatomatach Klienci mogą zapłacić nie tylko kartą, ale również telefonem czy gotówką. Zwiększa to dostępność urządzeń dla szerszego grona odbiorców.
  • elastyczność - samoobsługowy punkt kasowy może działać przez całą dobę, również poza godzinami otwarcia placówki. Co więcej, istnieje możliwość dostosowania go do umieszczenia na zewnątrz, a także do obsługi osób niepełnosprawnych.
  • kompleksowa obsługa - decydując się na ofertę PeP, możesz liczyć na kompleksowe wdrożenie urządzenie dostawę, montaż, a także na profesjonalne szkolenie. Co więcej, zapewniamy takie wsparcie jak obsługa gotówki i jej konwojowanie.
  • bezpieczeństwo - ograniczenie płatności gotówką wiąże się ze zwiększeniem bezpieczeństwa. Opłatomaty eliminują ryzyko posiłek kasjerskich, a do tego ograniczają ryzyko kradzieży.

Podsumowanie

Samoobsługowe punkty kasowe, do jakich należy Opłatomat, to niewątpliwie kierunek rozwoju dla niejednej branży. Możliwość płatności bez konieczności obsługi ze strony personelu nie tylko zmniejsza dodatkowe koszty, ale również zwiększa elastyczność i zapewnia bezpieczeństwo. Z tego powodu tego rodzaju rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością wśród wielu przedsiębiorców. Warto zapoznać się z nimi, zanim to zrobi konkurencja.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.