Cyfrowe biuro

Termin „home office” może odnosić się do wielu rodzajów działalności, mimo że głównie kojarzy się z pracą biurową. Jednak obecnie nawet taksówkarze, kosmetolodzy czy stolarze korzystają z udogodnień oferowanych przez Internet – zamawiają towar i kontaktują się z klientami online. Cyfrowe biuro będzie w ich pracy przydatnym narzędziem.

Czytaj więcej

Różnice kulturowe a kultura korporacyjna

Współczesny świat jest wielką siecią współzależności, a największe firmy na całej jego powierzchni. Wielokulturowość zespołów może działać korzystnie, ale może być też źródłem problemów. Uświadomienie sobie różnić kulturowych jest pierwszym krokiem do budowy zdrowych i przyjaznych relacji. 

Czytaj więcej

Chinosy męskie – na jakie materiały stawiać latem?

Są takie części garderoby, które powinny być w szafie każdego mężczyzny. Jedną z nich są chinosy. To uniwersalne spodnie sprawdzające się zarówno do codziennych, jak i nieco bardziej odświętnych strojów. Spodnie typu chino szyje się z różnych materiałów, jakie będą najlepsze latem?

Czytaj więcej

Nie kontrola, a zaufanie

O wyzwaniach, z jakimi muszą mierzyć się menedżerowie zarządzający zespołami rozproszonymi oraz o sposobach radzenia sobie z kierowaniem personelem w nowej rzeczywistości opowiada Maciej Kabaciński, szef Pionu HR w firmie Quercus, specjalizującej się we wdrożeniach rozwiązań SAP w obszarze HR.

Czytaj więcej

Niepokój liderów. Co dzięki pandemii wiemy o dobrym i złym przywództwie?

Świadomość lęku pracowników, „obejmowanie” go, dzielenie się swoim niepokojem i zarządzanie nim, przekonanie, że w trudnej sytuacji jesteśmy razem, słuchanie i wyjaśnianie, świadomość posiadania niepełnej wiedzy na dany temat… lub wypieranie strachu, odcinanie się od zespołu i zamykanie się we własnym gabinecie – to dwa scenariusze i style zarządzania przywódców, dla których lockdown i pandemia COVID-19 stały się czasem weryfikacji ich menedżerskich umiejętności. Komentarz Jacka Santorskiego

Czytaj więcej

Zarządzanie poprzez otwartą organizację - Twoi pracownicy mają potencjał, o który nawet ich nie podejrzewasz

Świat się zmienił i nadal zmienia. Jesteśmy coraz bardziej cyfrowi, żyjemy w połączonym cyfrowo świecie. Liderzy biznesowi doskonale rozumieją już, że cyfrowa transformacja ma kluczowe znaczenie do tego, aby firmy się rozwijały i osiągały trwałe sukcesy.  Wiele jednak zależy od podejścia kadry zarządzającej, kultury współpracy i przejrzystych dla wszystkich członków organizacji procesów.

Czytaj więcej

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.