Assessment Center w rekrutacji

Do weryfikacji kompetencji lub oceny potencjału kandydatów w procesach rekrutacji i selekcji wykorzystujemy często dwie metody: wywiad kompetencyjny oraz Assessment Center (AC – ośrodek oceny). 

Czytaj więcej

Jak zatrudniać w pandemii?

Trend optymalizacyjny widoczny był już od dłuższego czasu. Ale dopiero pandemia pokazała i uświadomiła zarządzającym, że faktycznie nie potrzebują rozbudownych zespołów. A zatrudnienie on demand okazuje się być dobrym remedium. Wywiad z Krzysztofem Trębskim, wiceprezesem Tikrow

Czytaj więcej

Zwinna rekrutacja sposobem na znalezienie pracownika w niepewnych czasach

Kiedy pandemia radykalnie zmienia rynek pracy, kluczem do udanego działania jest zdolność do przystosowania się. Agile to zbiór metod, które pozwalają na szybszą i wydajniejszą pracę oraz dynamiczne dostosowywanie się do zmieniających się warunków rynkowych. Zwinną metodologię możemy z powodzeniem zastosować w działaniach rekrutacyjnych.

Czytaj więcej

Studenci i eksperci – ból głowy rekruterów. Jak do nich docierać i budzić zainteresowanie ofertą pracodawcy?

W realiach dynamicznego rynku pracy – rynku pracownika, szczególnego znaczenia nabierają sposoby dotarcia do pasywnych kandydatów, a więc tych, którzy są zadowoleni z zatrudnienia u aktualnego pracodawcy i nie planują zmiany pracy. Młodzi ludzie – studenci kierunków technicznych, nie walczą już o możliwości odbycia praktyk a oferty przychodzą do nich same…i to po kilka w jednym sezonie. Koszmar rekrutera ? Nie, rzeczywistość działów HR, wymuszająca poszukiwanie nowych metod przyciągania uwagi i zachęcania kandydatów do podjęcia praktyk oraz pracy.

Czytaj więcej

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.