Multizawodowi.pl – platforma rekrutacyjna, z wbudowanym systemem rekrutacyjnym (ATS) i elementami Employer Brandingu

HR, Rekrutacja i selekcja

Multizawodowi.pl to nowa, innowacyjna platforma rekrutacyjna dla firm, które poszukują pracowników. Jest to kompleksowe rozwiązanie dla rekruterów, które służy do pozyskania kandydatów, jak również promocji firmy. Intuicyjny, wbudowany interfejs pozwoli na sprawną publikację ogłoszenia, zaś utworzenie dedykowanego profilu będzie doskonałą okazją do zaprezentowania firmy (profil, benefity, potencjał, możliwości rozwoju, zaprezentowanie opinii ambasadorów marki, pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania w Google). Platforma multizawodowi.pl zapewnia kompleksowe wsparcie rekruterowi, od procesu publikacji ogłoszenia, po wyłonienie odpowiedniego kandydata do pracy.

Funkcjonalności i możliwości platformy multizawodowi.pl

Portal multizawodowi.pl jest platformą, na której można publikować ogłoszenia o prace stacjonarną, hybrydową i zdalną. Posiada wbudowany, intuicyjny system do tworzenia i zarządzania ofertami pracy. Treść ogłoszeń można dowolnie edytować, formatować, importować dowolne elementy graficzne ściśle związane z firmą. Wbudowany system do edycji tekstu posiada funkcje uproszczonej aplikacji Microsoft Word, dzięki czemu każda osoba publikująca ogłoszenie, z łatwością będzie mogła utworzyć ofertę pracy i dowolnie ją edytować.

W samym interfejsie znajdują się wszystkie niezbędne opcje, które są potrzebne, by pozyskać kandydatów m.in.: wymagania, oczekiwania wobec kandydata, rodzaj umowy, forma świadczenia pracy, benefity. W ogłoszeniach dotyczących pracy hybrydowej lub stacjonarnej utworzona została dodatkowa funkcja – lokalizacji. Podczas publikacji ogłoszenia rekruter może zaznaczyć pinezką na mapie lokalizację firmy lub miejsce wykonywania pracy. Ta funkcja pozwala na pozyskanie wartościowego leada, zmniejsza szanse na rezygnację kandydata z oferty,
w trakcie prowadzonej rekrutacji. Ta opcja jest szczególnie ważna, gdy dla kandydata lokalizacja odgrywa kluczowe znaczenie np. w przypadku bliskości przedszkola, żłobka, miejsca zamieszkania lub dogodny dojazd). Od momentu opublikowania oferty pracy, ogłoszenie jest widoczne na multizawodowi.pl i od tego momentu kandydat już może aplikować na preferowaną ofertę pracy. Może również ją zapisać, udostępnić, polecić wysyłając poprzez wybrany komunikator lub social media.

System ATS i przetwarzanie aplikacji

Applicant Tracking System (ATS) to dedykowany rekruterom program, który zapewnia sprawną, elektroniczną obsługę nadesłanych CV. To dzięki ATS wszystkie nadesłane kandydatury znajdują się w jednym miejscu. System ATS to przede wszystkim oszczędność czasu, usprawnienie procesu rekrutacyjnego. Pozwala on rekruterowi na szybszą analizę nadesłanej aplikacji, w tym znacznie sprawniejszą interakcję z kandydatem. ATS służy również do wymiany informacji pomiędzy menadżerem, który poszukuje odpowiedniej osoby do swojego zespołu. Jego głównym celem jest zmniejszenie ilości pracy administracyjnej i usprawnienie komunikacji pomiędzy pracownikami wewnątrz działów w firmie.

Platforma multizawodowi.pl posiada wbudowany, zintegrowany, bezpłatny system ATS, który pozwala na podgląd nadesłanych CV. To jednak nie wszystko, automatyczne powiadomienia pozwalają „od ręki” poinformować kandydata o odrzuceniu lub rozpatrywaniu kandydatury za pomocą jednego przycisku. Rekruterzy mogą bezpiecznie udostępnić wybranym menadżerom dostęp do CV kandydatów. Po dokonaniu selekcji i wyborze najlepszych kandydatów, bezpośrednio z systemu rekruter ma możliwość zaproponowania daty, godziny, miejsca spotkania. Jeśli firma korzysta już z zewnętrznego (własnego) systemu ATS portal multizawodowi.pl dopuszcza możliwość zintegrowania go z platformą. W takim wypadku kliknięcie „Aplikuj” przekierowuje kandydata do zewnętrznego systemu. 

Employer Branding w portalu multizawodowi.pl

Employer branding to zintegrowane działania na rzecz budowania pozytywnego wizerunku firmy, jako pracodawcy. Wizerunek marki, w tym employer branding, ma szczególne znaczenie, wówczas, gdy funkcjonuje tzw. „rynek pracownika”. Pozwala to firmie pozyskać wartościowych, utalentowanych kandydatów do pracy. W obecnych czasach, w których digitalizacja odgrywa kluczowe znaczenie, większość kandydatów, szczególnie młodych,
z pokolenia X oraz Z, zanim zdecyduje się złożyć swoją aplikację na daną ofertę pracy, wyszukuje w internecie opinii na temat firmy, posiłkując się przy tym kilkoma źródłami. Sytuacja ta dotyczy dużych, międzynarodowych korporacji, ale również małych średnich firm.

Kultura organizacyjna w firmie jest tak samo ważna jak wysokość wynagrodzenia, aż 80% 1  pracowników zadeklarowało, że ten aspekt był powodem ich odejścia z pracy. Zatem, tworzenie właściwej kultury organizacyjnej, dbanie o employer branding, jest sposobem na ograniczenia rotacji w firmie nawet o 30% 2, firma z negatywnym wizerunkiem jako pracodawcy, ponosi o 10% 3 większe koszty zatrudnienia. 

Zadowolenie z wykonywanej pracy przekłada się na większą motywację, efektywność, co ostatecznie ma pozytywny wpływ na zyski i korzyści biznesowe.

źródło: info.randstad.pl

Employer branding polega na budowaniu pozytywnego komunikatu przez firmę i ich pracowników, tzw. „ambasadorów marki”, którzy opisują warunki panujące w firmie, inicjatywy i korzyści wynikające z zatrudnienia. Dla firmy jedną z najskuteczniejszych form prowadzenia employer brandingu jest wyłonienie, w drodze konkursu ambasadorów marki. Są to pracownicy, którzy wyróżniają się np. szczególną wiedzą, sympatią wśród pracowników, klientów, są lojalnymi i wieloletnimi pracownikami. Prawdziwe twarze, które opowiedzą o firmie, kulturze organizacyjnej, korzyściach płynących z zatrudnienia.

Zanim jednak firma rozpocznie komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, wszelkie kluczowe informacje, z którymi wychodzi, powinna zweryfikować z pozostałymi członkami zespołów, np. poprzez ankietę (najlepiej anonimową), dzięki temu każda zaplanowana wypowiedź nie będzie miała podstaw do kwestionowania. Najlepiej sprawdzą się
w tej sytuacji informacje poparte wewnętrznymi badaniami. Odpowiednie traktowanie kandydatów, pracowników,
w tym osób, które decydują się na odejście z firmy ma duże znaczenie. Pracownik, który odchodzi z firmy jest doskonałym źródłem informacji dla działu HR do tego, aby poznać wszystkie uwagi, opinie, które mogą mieć istotny wpływ na dalsze funkcjonowanie i rozwój firmy, w tym potencjalne, przyszłe odejścia pracowników.

"Employer branding to złożona strategia, która pozwala firmie na rozwój, pozyskując najlepszych specjalistów
z branży, to komunikacja, która pozwala nadać firmie odpowiedni charakter, wyróżnić się, a jest to szczególnie ważne, w przypadku małych i średnich firm, które zazwyczaj mają mniejsze możliwości promocji, niż znane, międzynarodowe korporacje,
uważa Łukasz Poźniak, założyciel platformy multizawodowi.pl."

Portal multizawodowi.pl posiada funkcje, które mają kluczowy wpływ na wyniki rekrutacji w firmie. Każda zarejestrowana firma może bezpłatnie utworzyć profil swojej firmy, na której zamieszcza historię, swoje cele, wartości, oferowane benefity czy nagrody, które otrzymała, zwiększa również swoją widoczność w internecie. Poszukującym pracy pozwala w jednym miejscu odnaleźć wszystkie oferty pracy danej firmy. Na profilu może wyświetlić treści, rekomendacje, opinie obecnych i byłych pracowników. Widoczna jest również ocena firmy, w skali od 1 do 5, która ma na celu podpowiedzieć kandydatowi na temat warunków panujących w firmie. Ocenę może wystawić jedynie zalogowany, zweryfikowany użytkownik. Zabezpiecza to firmę przed nieuczciwymi praktykami, które mogłyby narażać ją na utratę wizerunku lub tworzeniem bezpodstawnych, nieprawdziwych treści.

Multizawodowi.pl to platforma dedykowana firmom i wszystkim osobom poszukującym pracy. To przestrzeń stworzona, by firmy mogły zyskiwać wartościowych, utalentowanych pracowników, a kandydaci mogli znaleźć zatrudnienie, które będzie ich satysfakcjonowało. Wiele funkcjonalności powstało po to, aby tak właśnie to funkcjonowało. W tym celu portal multizawodowi.pl, wykorzystuje elementy sztucznej inteligencji (AI), która pomaga  kandydatom odnaleźć najbardziej odpowiednie oferty pracy, biorąc pod uwagę lokalizację, rodzaj poszukiwanej pracy, formę zatrudnienia czy wysokość wynagrodzenia”, mówi Łukasz Poźniak, założyciel multizawodowi.pl."

 

Wsparcie dla firm

Multizawodowi.pl to zespół doświadczonych specjalistów ds. rynku pracy, marketingu, PR, informatyków czy programistów, którzy służą obsługą i swoim wsparciem dla każdej firmy, która utworzy profil. Portal powstał, aby zwiększyć dostępność do możliwości publikowania ofert pracy, w szczególności dla małych i średnich firm, ale również dla dużych korporacji poprzez atrakcyjną ofertę współpracy i dostęp do funkcjonalności systemu wspierającego rekrutację, ATS.

Multizawodowi.pl

ul. Kazimierza Deyny 2

05-850 Ołtarzew

biuro@multizawodowi.pl

tel: 501 600 734

 

1 Na podstawie badań Randstad, źródło: info.randstad.pl.

2 Stowarzyszenie Zarządzania Zasobami Ludzkimi (Society for Human Resource Management, SHRM)

3 Stowarzyszenie Zarządzania Zasobami Ludzkimi (Society for Human Resource Management, SHRM)

 

 

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.