Pracownicy z Azji - Dlaczego warto zatrudnić

Azja to kontynent, który słynie z różnorodności kulturowej, dynamicznego wzrostu gospodarczego i innowacyjności. Wielu pracodawców na całym świecie rozważa zatrudnienie pracowników z tego regionu. Dlaczego warto to zrobić?

Czytaj więcej

Praca od hakera? Uwaga na fałszywe oferty

Pierwsze miesiące nowego roku to dla wielu osób doskonały moment na decyzje zawodowe i poszukiwanie nowej pracy. Warto jednak zachować czujność i uważnie selekcjonować oferty m.in. na grupach w mediach społecznościowych czy w serwisie LinkedIn, aby nie stać się celem cyberprzestępców. Nowe możliwości dają niestety hakerom także rekrutacje zdalne. Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa przestrzegają przed zabiegami wymierzonymi w osoby poszukujące pracy.

Czytaj więcej

E-commerce: wyścig z czasem

Mało jest branż rozwijających się równie dynamicznie co e-commerce. Pojawiające się niemal codziennie kolejne aplikacje i platformy zakupowe, coraz bardziej zaawansowane techniki sprzedaży i dotarcia do klientów wymagają ogromnej liczby doświadczonych pracowników. Bez kompetentnego e-commerce managera firma, która sprzedaje cokolwiek przez internet, codziennie traci pieniądze. Kandydaci mogą dziś przebierać w ofertach, dlatego jeśli klient znajdzie odpowiednią osobę dla swojej organizacji, doradzamy, by zbytnio nie zwlekać z domknięciem procesu rekrutacji. Konkurencja nie śpi, każdy dzień ma tu znaczenie, bo czas w internecie płynie szybciej.

Czytaj więcej

10 sposobów na pozyskiwanie pracowników lokalnych. Sprawdź, czy wiedziałeś o nich wszystkich.

Jak podaje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, stopa bezrobocia rejestrowanego w ubiegłym miesiącu wyniosła 4,9%. To o 0,2 punktu procentowego mniej niż w maju. I jak każda informacja, ta również ma dwie strony medalu. Znalezienie pracowników staje się bowiem większym wyzwaniem, zwłaszcza dla firm lokalnych, rekrutujących wśród miejscowych społeczności. W jaki sposób można mu podołać? Odpowiadamy.

 

Czytaj więcej

Przepisy nieoczywiste: zatrudnienie migrantów z Azji

Potencjał pracowników z Azji nie wymaga reklamy. Jednak sprawne zatrudnienie, wdrożenie takiego pracownika jest przesłanką do efektywnej pracy w polskiej firmie.  Wiedzą biznesową na zlecenie Fundacji Ukraina podzielił się konsultant międzykulturowy, współautor poradnika biznesowego “Wschodnie DNA w zachodnim biznesie” Zbyszek Pawlak.

Czytaj więcej

Jak rekrutować w kryzysie?

Na rynku pojawiła się większa liczba kandydatów do pracy, co paradoksalnie spowodowało, że wybór najlepszego z nich stał się dla pracodawców jeszcze trudniejszym wyzwaniem niż wcześniej. Co się zmieniło?

Czytaj więcej

Nowy profil użytkowników LinkedIn

W ostatnim tygodniu na polskim LinkedIn przybyło ok. 7500 nowych użytkowników. To miejsce już nie tylko dla pracowników sprzedaży, marketingu – obecnie spotkać tu można spawaczy, krawcowe oraz fizjoterapeutów. Jak pandemia wpłynęła na zachowania użytkowników?

Czytaj więcej

Rekrutacja na nowych zasadach

Wprowadzanie pracy zdalnej czy odwoływanie spotkań bezpośrednich z klientami to nie wszystko, co zmieniło się na przestrzeni ostatnich dni. Przedsiębiorstwa wprowadzają również nowe zasady rekrutacji.

 

Czytaj więcej

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.