Darmowy portal z ofertami pracy pomaga w czasach koronawirusa

Rynek pracy, Rekrutacja i selekcja

GoodJobs.pl to nowy portal z ofertami pracy dla osób i firm poszkodowanych przez pandemię COVID-19. Głównym celem portalu jest stworzenie miejsca, w którym osoba szukająca pracy znajdzie ogłoszenia wszystkich firm, które zatrudniają mimo kryzysu. Portal jest całkowicie darmowy. Każda firma może bezpłatnie umieścić ogłoszenie. Warunek jest jeden, musi być to aktualna oferta pracy.

“Pomysł na stworzenie takiej platformy wpadł mi do głowy, gdyż sam straciłem pracę przez koronawirusa. Frustracja narastała, a jakiekolwiek próby szukania pracy kończyły się otrzymywaniem wiadomości zwrotnych informujących o wstrzymaniu procesów rekrutacyjnych”, mówi Kamil Jankowski – założyciel GoodJobs.pl. “Misją portalu jest rzetelne przekazywanie informacji oraz agregowanie aktualnych ofert pracy, które są teraz najpotrzebniejsze w związku z panującą pandemią i kryzysem na rynku pracy”, dodaje.

GoodJobs.pl posiada dwie główne funkcje. Pierwszą z nich jest moduł wyszukiwania ofert pracy. Użytkownik może łatwo znaleźć aktualne oferty poprzez wyszukiwarkę na stronie głównej, mapę z aktualnymi ogłoszeniami lub szukać według branży. Drugą funkcjonalnością jest panel pracodawcy, umożliwiający w intuicyjny sposób dodanie ofert bezpłatnie.

“Portal cieszy się już dużą popularnością. W zaledwie w kilka dni od startu GoodJobs odwiedziło 3000 osób poszukujących pracy, a pracodawcy dodali 43 aktualne oferty. Portal jest obywatelską inicjatywą, a główne działania promocyjne opierają się o udostępnianie informacji przez znajomych w mediach społecznościowych”, mówi Kamil Jankowski.

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że szacowana liczba bezrobotnych pod koniec kwietnia wyniosła 964,8 tys. osób i w porównaniu do poprzedniego miesiąca wzrosła o 55,4 tys. osób.

 

Jeśli straciłeś pracę przez koronawirusa, znajdziesz tutaj aktualne oferty pracy. Jeśli jesteś pracodawcą, który wciąż zatrudnia, możesz dodać ogłoszenie za darmo na www.goodjobs.pl.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.