Zostań HR Business Partnerem- zapraszamy na nowy kierunek studiów

BIZNESZostań najbardziej pożądanym specjalistą w biznesie! Studia podyplomowe HR Business Partner w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jak pozyskać talenty do własnej organizacji? Co zrobić, aby poprawić jakość pracy zespołowej oraz zwiększyć efektywność i motywację pracowników? Wreszcie jak za pomocą procesów zarządzania zasobami ludzkimi odnieść sukces w biznesie?Odpowiedź jest prosta – zainwestuj w wiedzę. Podejmij studia podyplomowe na kierunku HR Business Partner w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Sukces to ludzie

Nie od dziś wiadomo, że fundamentem firmy są ludzie. Zarządzanie zasobami ludzkimi jest zatem jednym z ważniejszych elementów organizacji przedsiębiorstwa. Sukces w biznesie ma ścisły związek z inwestycją w rozwój kompetencji kadry kierowniczej oraz wszystkich pracowników. Celem studiów podyplomowych na kierunku HR Business Partner w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest przekazanie kompleksowej i nowoczesnej wiedzy z zakresu zarządzania personelem oraz poznanie i wdrożenie praktycznych narzędzi, niezbędnych do optymalizacji procesów zarządzania zasobami ludzkimi w firmie.

„Profesjonalny HR Business Partner jest obecnie jednym z najbardziej poszukiwanych specjalistów na rynku. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie programów edukacyjnych, kształcących specjalistów w tym obszarze” – mówi Grzegorz Filipowicz, prezes Polskiego Stowarzyszenia HR Business Partner. „Osoba pełniąca tę funkcję nie jest jedynie specjalistą od ZZL, ale przede wszystkim jest pożądanym partnerem w biznesie. Wspiera działania menedżerów, kierowników i dyrektorów w procesach organizacyjnych. Może również sprawować bezpośrednią funkcję doradczą dla zarządów firm i instytucji. Rozumie procesy biznesowe, które zachodzą w organizacji oraz przygotowuje firmę lub poszczególne zespoły do zmian” – wyjaśnia ekspert.

Przyszłość zarządzania

Istotą funkcji HR Business Partnera jest połączenie procesów HRowych z realizacją celów i misji danej organizacji. Menedżer decyduje jakiego rodzaju wsparcia potrzebuje i wspólnie z HR Business Partnerem określa jego optymalną formę. Dzięki temu menedżerowie  koncentrują się w pełni na swoim obszarze działania (m.in.: organizacja pracy, przepływ informacji, rozliczanie budżetu itp.), a eksperci HR realizują procesy zmian w danej jednostce organizacyjnej firmy. W efekcie prowadzi to do optymalizacji procesu zarządzania zasobami ludzkimi oraz głównych procesów biznesowych. W takiej sytuacji wyzwania, jakie stawiane są nowoczesnym HR Business Partnerom to: zapewnienie organizacji możliwie najlepszych pracowników, wsparcie w osiągnięciu optymalnego poziomu efektywności pracowników, jak również zapewnienie sprawnego wprowadzania zmian organizacyjnych. „Specjaliści HR przekształcają się w HR Business Partnerów, którzy mają przede wszystkim wspierać procesy biznesowe realizowane w firmie. Profesjonalne wsparcie wymaga nie tylko znajomości rozwiązań HR, lecz także dobrej orientacji w tych procesach. Jeśli chcemy rzeczywiście być partnerem dla menedżerów, powinniśmy dobrze orientować się na specyfice poszczególnych działów i organizacji, które wspieramy. Jeśli współpracujemy np. z działem sprzedaży, to powinniśmy tę sprzedaż rozumieć, a najlepiej jeśli sami mamy doświadczenia z tego zakresu”– dodaje Grzegorz Filipowicz.

Prestiżowy partner

Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej od wielu lat specjalizuje się w praktycznym kształceniu ekspertów z branży HR, w oparciu o praktykę wiodących organizacji w regionie i w kraju. Program kształcenia został opracowany wspólne z Polskim Stowarzyszeniem HR Business Partner. Podczas studiów podyplomowych eksperci PSHRBP dzielą się ze słuchaczami swoim wieloletnim doświadczeniem z zakresu działalności doradczej i szkoleniowej, rozwijającej unikalne kwalifikacje specjalistów działów zasobów ludzkich. Warsztatowa forma zajęć pozwala uczestnikom na praktyczne przyswojenie kluczowych kompetencji niezbędnych w pracy. Absolwenci kierunku są przygotowani do samodzielnego sprawowania funkcji HR Business Partnera w organizacji, skutecznego w działaniu, skoncentrowanego na realizacji celów, poszukującego nowych rozwiązań. W trakcie studiów uczestnicy zapoznają się z szeregiem narzędzi i konkretnych rozwiązań związanych z pracą w roli HR Business Partnera. Będą mieli okazję budować profile kompetencyjne, pracować na najnowszych platformach HRMS, projektować  własne badania, oraz działania nastawione na optymalizację procesów organizacyjnych. Poznają także narzędzia i techniki zarządzania efektywnością oraz zasady budowania partnerstwa biznesowego. Ukończenie studiów umożliwi zdobycie certyfikatu Polskiego Stowarzyszenia HR Business Partner.

Szczegółowy opis studiów: http://rekrutacja.wsb.edu.pl/kierunki-studiow-podyplomowych/studia-z-zakresu-hr-i-kadr/hr-business-partner/dabrowa-gornicza

Drukuj artykuł
Patronem medialnym studiów jest portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.