Międzynarodowy Tydzień Facylitacji, 17-23 października, Kraków, Poznań

Patronat medialny

Promuje współpracę, otwartość, szacunek, empatię i różnorodność. Pomaga efektywnie pracować z grupą bez uciekania się do manipulacji lub z góry narzucanych rozwiązań. Jest kluczem do efektywnych spotkań w firmach. To także sztuka tworzenia warunków do efektywnego angażowania grup i zespołów, które mają podjąć decyzję, rozwiązać problem, wypracować kreatywne albo innowacyjne rozwiązania. To facylitacja. Od poniedziałku 17 października do niedzieli, 23 października facylitatorzy na całym świecie organizują po raz kolejny już International Facilitation Week. W Polsce odbędzie się jego druga edycja – tym razem w Krakowie i Poznaniu.

Wydarzenie jest okazją do zapoznania się ze specyfiką pracy grupowej, obserwacji zastosowań facylitacji w praktyce w różnych dziedzinach oraz pokazania umiejętności samych facylitatorów. Tegoroczny program został przygotowany z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych tym tematem. Prezentowane będą m.in. case studies z użycia facylitacji w procesach biznesowych i społecznych, warsztaty z wykorzystaniem różnych narzędzi, których w swojej pracy używa facylitator oraz dyskusje i webinaria. Wydarzenia w ramach Międzynarodowego Tygodnia Facylitacji odbędą się w Krakowie (17-18 października, Szkoła Facylitacji Pathways) oraz w Poznaniu (20-21 października, CK Zamek).

Pierwsza edycja International Facilitation Week odbyła się w październiku w 2013 roku. Jego inicjatorem jest IAF – Międzynarodowe Stowarzyszenie Facylitatorów z siedzibą w Kanadzie. W zeszłym roku pod patronatem The International Association of Facilitators przeprowadzono spotkania, warsztaty i wykłady na 5 kontynentach w 37 oddziałach stowarzyszenia. Rok temu po raz pierwszy Międzynarodowy Tydzień Facylitacji odbył się w Polsce – w Krakowie i Warszawie. Towarzyszyły mu wykłady, warsztaty i spotkania zarówno facylitatorów jak i osób, które chciały bliżej poznać to niecodzienne podejście do pracy zespołowej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Międzynarodowego Tygodnia Facylitacji jest bezpłatny ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapisów można dokonywać w następujący sposób:

  • Kraków, poniedziałek 17 października i wtorek 18 października >>>
  • Poznań, czwartek, 20 października >>>, i piątek, 21 października >>>
  • Webinar, środa 19 października >>> 

Szczegóły wszystkich wydarzeń można znaleźć na stronie wydarzenia: tutaj
Organizatorem polskiej edycji Międzynarodowego Tygodnia Facylitacji jest Szkoła Facylitacji Pathways z Krakowa.

 

Drukuj artykuł
Patronem medialnym wydarzenia był portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.