Miary w HR– norma ISO 30414 Wytyczne dotyczące rewolucyjnej certyfikacji dla HR - webinarium - 2 grudnia 2020r. godz. 9-11
Reputacja organizacji tworzona przez zasoby HR, w równym stopniu jak postęp technologiczny czy zmieniające się środowisko konkurencyjne, napędzają dzisiejszą globalną gospodarkę. W związku z tym, stworzona została międzynarodowa norma ISO 30414, zgodnie z którą, firmy będą musiały zgłaszać szczegółowe, a co ważniejsze ustrukturyzowane informacje na temat zarządzania kapitałem ludzkim. Polska ma być jednym z pierwszych europejskich krajów, w którym będzie obowiązywać norma ISO 30414.
Nadrzędnym celem wdrożenia normy ISO 30414 jest uczynienie przejrzystym wkładu kapitału ludzkiego w organizację oraz pozyskanie twardych, mierzalnych danych dotyczących szeroko rozumianego zarządzania zasobami ludzkimi w danym środowisku firmowym. Co więcej, pozyskane dokładne, rzetelne oraz prawdziwe dane dotyczące kapitału ludzkiego w organizacji, dadzą ogromną przewagę w rozmowach z zarządem, a co za tym idzie - inwestorami, opinią publiczną oraz wszelkiego rodzaju organami regulacyjnymi.
Po raz pierwszy w Polsce, podczas 2-godzinnego webinarium, zagraniczni eksperci opowiedzą o wprowadzanej normie ISO 30414 oraz jej ogromnym wpływie na budowaniu strategicznej funkcji HR w organizacji.
Dlaczego udział w webinarium jest kluczowy dla każdego HRu:
- Od czasu wprowadzenia ISO 30414, HR jest umieszczane na tym samym poziomie, co finanse w zakresie sprawozdawczości publicznej.
- Obliczenia metryczne normy ISO 30414 zapewniają solidną strukturę raportowania oraz zestaw narzędzi do porównywania przedsiębiorstw.
- Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission) nałożyła obowiązek ISO 30414 dla spółek giełdowych, z pewnością wiele innych krajów pójdzie w ich ślady.
- Norma ISO 30414 zapewnia dokładność, rzetelność oraz prawdziwość danych oraz informacji zawartych w raportach dla inwestorów, opinii publicznej oraz wszelkich organów regulacyjnych. Za niedokładne raportowanie mogą grozić kary regulacyjne, tak jak w przypadku wszelkich fałszywych interpretacji wyników finansowych.
- Język raportowanych wartości kapitału ludzkiego będzie wystandaryzowany i przez co zrozumiały dla wszystkich, tak jak język przypisany do zwrotów finansowych.
- Norma ISO 30414 przywiązuje dużą wagę do produktywności.
- Norma ISO 30414 ma zastosowanie do wszystkich organizacji, niezależnie od rodzaju, wielkości, charakteru lub złożoności działalności, czy to w sektorze publicznym, prywatnym, wolontariacie, czy też w organizacji non-profit.
Korzyści dla uczestników webinarium:
- Gwarantujemy wiedzę na najwyższym poziomie
- Program zawiera aktualne oraz rzetelne informacje dotyczące omawianej normy ISO 30414, już wkrótce wprowadzanej w Polsce.
- Zajęcia prowadzone są w formule online - mogą Państwo odbyć szkolenie bez wychodzenia z domu, a dodatkowo gwarantujemy możliwość zadawania pytań!
- Każdy z Państwa otrzyma materiał szkoleniowy w wersji elektronicznej, jak również dostęp do nagrania video z całego webinarium
Prelegenci:
John Fillingham
Otrzymał tytuł magistra w Strategic and International HRM, jest również Fellow CIPD i RSA. Inne kwalifikacje Johna obejmują; coaching biznesowy, testy psychometryczne, zarządzanie projektami i analityka ludzi. John specjalizuje się w przekształcaniu zdolności HR poprzez analitykę, umiejętności miękkie, przywództwo i poprawę wydajności pracowników, przy czym głównym celem jest produktywność. Pomagał wspierać specyfikacje techniczne wskaźników, które zostały napisane w związku z ISO 30414: 2018, pomaga również w zarządzaniu Komitetem Metryk ISO TC260 i zasiada w komitecie kierowniczym brytyjskiego ramienia ISO, British Standards Institute. Jako były dyrektor HR, starszy menedżer HR i regionalny kierownik ds. Szkoleń, John ma bogate doświadczenie we wspieraniu dyrektorów i starszych menedżerów w coachingu, konsultingu wewnętrznym i zewnętrznym, w różnych programach reorganizacji i dużych zmian.
Andrew Blatiak
Posiada licencjat z King’s College w Londynie i doktorat z Surrey University. Posiada również kwalifikacje Certified Management Consultant CMC w Chartered Institute of Management. Andrew przedstawił ACCA w Polsce i Europie Środkowej, pomógł Politechnice Warszawskiej w uruchomieniu programu MBA. Prowadził również zajęcia MBA na Uniwersytecie Warszawskim, Polskiej Akademii Nauk i SGGW. Inicjował i wykładał DBA w Polskiej Akademii Nauk. Stworzył "Investors in People" Poland to standard HR stosowany w ponad 40 000 organizacji na całym świecie. Wprowadził do Polski Society of HR Managers (SHRM). Był konsultantem Banku Światowego i EBOR, współpracował z ONZ-IDO w Wiedniu oraz ONZ-ILO w Genewie. Międzynarodowy akredytor AMBA. Dyrektor zarządzający firmy doradztwa personalnego w Warszawie. Wprowadził ISO 20700: 2017 w Managing Consulting w Polsce. Dyrektor Zarządzania Wiedzą, ICL / Fujitsu Polska, szkolący urzędników polskiego ministerstwa przed wejściem do UE. Jest także dyrektorem HR w międzynarodowej firmie z siedzibą w Houston.
Szczegóły organizacyjne
Webinarium odbędzie się 2 grudnia 2020 r. o godz. 9.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium jest przeznaczone do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie. Osoby, które zapiszą się na webinarium, dzień przed otrzymują w osobnym mailu link do webinarium. W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.