Miary w HR– norma ISO 30414 Wytyczne dotyczące rewolucyjnej certyfikacji dla HR - webinarium

Patronat medialny

Miary w HR– norma ISO 30414 Wytyczne dotyczące rewolucyjnej certyfikacji dla HR - webinarium - 2 grudnia 2020r.  godz. 9-11

Reputacja organizacji tworzona przez zasoby HR, w równym stopniu jak postęp technologiczny czy zmieniające się środowisko konkurencyjne, napędzają dzisiejszą globalną gospodarkę. W związku z tym, stworzona została międzynarodowa norma ISO 30414, zgodnie z którą, firmy będą musiały zgłaszać szczegółowe, a co ważniejsze ustrukturyzowane informacje na temat zarządzania kapitałem ludzkim. Polska ma być jednym z pierwszych europejskich krajów, w którym będzie obowiązywać norma ISO 30414.

Nadrzędnym celem wdrożenia normy ISO 30414  jest uczynienie przejrzystym wkładu kapitału ludzkiego w organizację oraz pozyskanie twardych, mierzalnych danych dotyczących szeroko rozumianego zarządzania zasobami ludzkimi w danym środowisku firmowym. Co więcej, pozyskane dokładne, rzetelne oraz prawdziwe dane dotyczące kapitału ludzkiego w organizacji, dadzą ogromną przewagę w rozmowach z zarządem, a co za tym idzie - inwestorami, opinią publiczną oraz wszelkiego rodzaju organami regulacyjnymi.

Po raz pierwszy w Polsce, podczas 2-godzinnego webinarium, zagraniczni eksperci opowiedzą o wprowadzanej normie ISO 30414 oraz jej ogromnym wpływie na budowaniu strategicznej funkcji HR w organizacji.

Dlaczego udział w webinarium jest kluczowy dla każdego HRu:

 1. Od czasu wprowadzenia ISO 30414, HR jest umieszczane na tym samym poziomie, co finanse w zakresie sprawozdawczości publicznej.
 2. Obliczenia metryczne normy ISO 30414 zapewniają solidną strukturę raportowania oraz zestaw narzędzi do porównywania przedsiębiorstw.
 3. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission) nałożyła obowiązek ISO 30414 dla spółek giełdowych, z pewnością wiele innych krajów pójdzie w ich ślady.
 4. Norma ISO 30414 zapewnia dokładność, rzetelność oraz prawdziwość danych oraz informacji zawartych w raportach dla inwestorów, opinii publicznej oraz wszelkich organów regulacyjnych. Za niedokładne raportowanie mogą grozić kary regulacyjne, tak jak w przypadku wszelkich fałszywych interpretacji wyników finansowych.
 5. Język raportowanych wartości kapitału ludzkiego będzie wystandaryzowany i przez co zrozumiały dla wszystkich, tak jak język przypisany do zwrotów finansowych.
 6. Norma ISO 30414 przywiązuje dużą wagę do produktywności.
 7. Norma ISO 30414 ma zastosowanie do wszystkich organizacji, niezależnie od rodzaju, wielkości, charakteru lub złożoności działalności, czy to w sektorze publicznym, prywatnym, wolontariacie, czy też w organizacji non-profit.

Korzyści dla uczestników webinarium:

 • Gwarantujemy wiedzę na najwyższym poziomie
 • Program zawiera aktualne oraz rzetelne informacje dotyczące omawianej normy ISO 30414, już wkrótce wprowadzanej w Polsce.
 • Zajęcia prowadzone są w formule online - mogą Państwo odbyć szkolenie bez wychodzenia z domu, a dodatkowo gwarantujemy możliwość zadawania pytań!
 • Każdy z Państwa otrzyma materiał szkoleniowy w wersji elektronicznej, jak również dostęp do nagrania video z całego webinarium

Prelegenci:

John Fillingham

Otrzymał tytuł magistra w Strategic and International HRM, jest również Fellow CIPD i RSA. Inne kwalifikacje Johna obejmują; coaching biznesowy, testy psychometryczne, zarządzanie projektami i analityka ludzi. John specjalizuje się w przekształcaniu zdolności HR poprzez analitykę, umiejętności miękkie, przywództwo i poprawę wydajności pracowników, przy czym głównym celem jest produktywność. Pomagał wspierać specyfikacje techniczne wskaźników, które zostały napisane w związku z ISO 30414: 2018, pomaga również w zarządzaniu Komitetem Metryk ISO TC260 i zasiada w komitecie kierowniczym brytyjskiego ramienia ISO, British Standards Institute. Jako były dyrektor HR, starszy menedżer HR i regionalny kierownik ds. Szkoleń, John ma bogate doświadczenie we wspieraniu dyrektorów i starszych menedżerów w coachingu, konsultingu wewnętrznym i zewnętrznym, w różnych programach reorganizacji i dużych zmian.

Andrew Blatiak
Posiada licencjat z King’s College w Londynie i doktorat z Surrey University. Posiada również kwalifikacje Certified Management Consultant CMC w Chartered Institute of Management. Andrew przedstawił ACCA w Polsce i Europie Środkowej, pomógł Politechnice Warszawskiej w uruchomieniu programu MBA. Prowadził również zajęcia MBA na Uniwersytecie Warszawskim, Polskiej Akademii Nauk i SGGW. Inicjował i wykładał DBA w Polskiej Akademii Nauk. Stworzył "Investors in People" Poland to standard HR stosowany w ponad 40 000 organizacji na całym świecie. Wprowadził do Polski Society of HR Managers (SHRM). Był konsultantem Banku Światowego i EBOR, współpracował z ONZ-IDO w Wiedniu oraz ONZ-ILO w Genewie. Międzynarodowy akredytor AMBA. Dyrektor zarządzający firmy doradztwa personalnego w Warszawie. Wprowadził ISO 20700: 2017 w Managing Consulting w Polsce. Dyrektor Zarządzania Wiedzą, ICL / Fujitsu Polska, szkolący urzędników polskiego ministerstwa przed wejściem do UE. Jest także dyrektorem HR w międzynarodowej firmie z siedzibą w Houston.

Szczegóły organizacyjne

Webinarium odbędzie się 2 grudnia 2020 r. o godz. 9.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium jest przeznaczone do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie. Osoby, które zapiszą się na webinarium, dzień przed otrzymują w osobnym mailu link do webinarium. W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

Drukuj artykuł
Patronem medialnym wydarzenia jest portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.