Kongres Edukacji Pozaformalnej, 15-16 lutego , Łódź

Patronat medialny

W dniach 15-16 lutego 2018 r. na Wydziale Filologii Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się  prestiżowe spotkanie branży szkoleniowej, adresowane do przedstawicieli tego sektora, do osób chcących kształcić się przez całe życie, a także do przedsiębiorców wprowadzających w swoich firmach dobre praktyki rozwoju kwalifikacji pracowników.

 

 

 

Kongres Edukacji Pozaformalnej będzie w tym roku gościł specjalistów, którzy wspólnie z uczestnikami dokonają analizy tego, co już wydarzyło się w ramach działalności sektora, co dzieje się aktualnie oraz jakie są przewidywane perspektywy rozwoju.

Pierwszego dnia, czyli 15 lutego, odbędzie się szereg zajęć o charakterze warsztatowym. Nie zabraknie zajęć analizujących konkretne sytuacje edukacyjne – case studies, prezentacje i możliwości wymiany doświadczeń. 

Dzień drugi Kongresu dedykowany jest przedsiębiorcom, których oczekiwania zostaną skonfrontowane z przedstawicielami firm szkoleniowych i doradczych. Organizatorom Kongresu przede wszystkim zależy na ułatwieniu porozumienia przedsiębiorcom z dostawcami usług edukacyjnych.  Zadaniem Kongresu jest uświadomienie tego tym wszystkim, którzy nie do końca zdają sobie z tego sprawę i wsparcie dla tych, którzy mają pełną świadomość wagi tego aspektu w funkcjonowaniu firmy.

Podczas Kongresu  zostanie zainaugurowany projekt „Przepis na rozwój”,
w ramach którego rozpocznie działanie nowy łódzki operator bonów na usługi rozwojowe w województwie łódzkim, przybliży zasady dystrybucji, a także zaprosi firmy z branży do współpracy. Projekt ma na celu wsparcie finansowe procesu podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników, jak również, zgodnie z potrzebami - całkowitą zmianę kwalifikacji. Szczególny nacisk położono na zdobywanie nowych umiejętności, zwłaszcza językowych i komputerowych, które coraz bardziej liczą się na współczesnym rynku pracy

Warto dodać, że do udziału w Kongresie przyjął zaproszenie redaktor Jacek Żakowski, który będzie pełnił  rolę  moderatora debat i rozmów panelowych.

Zobacz szczegóły 

Drukuj artykuł
Patronem medialnym wydarzenia jest portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.