Jak wykorzystać aplikację mobilną w rekrutacji?

HR, Narzędzia

Pokolenie Y. Spore wyzwanie dla pracodawców oraz działów rekrutacji. Sprawnie unika tradycyjnych procesów rekrutacyjnych, nie czyta ofert, które nie spełniają oczekiwań. Powoli najliczniejsza grupa na rynku pracy. Do roku 2025 pokolenie Y będzie stanowić 75 procent ogółu pracowników na całym świecie (Raport Deloitte „Trendy HR 2014. Jak przyciągnąć i utrzymać pracowników w XXI wieku”).

Nowinki technologiczne, opanowane do perfekcji media społecznościowe, średnio 27 używanych aplikacji dziennie i modne smartfony. To jest świat pokolenia Y. Bardzo dobra znajomość języków obcych, szybka adaptacja do zmian, otwartość i kreatywność, umiejętność pracy w środowiskach międzynarodowych. Wysokie kompetencje, których zazdroszczą im starsi koledzy, czynią ich bardziej pożądanymi pracownikami od innych.

Jak nowe technologie zmieniają kandydatów i pracę rekrutera

Nowoczesne technologie sprawiły, że na rynku pracy pojawił się nowy profil kandydata – kandydat mobilny. To nowe wyzwanie dla procesów rekrutacyjnych nastawionych na szybkie zatrudnienie pracownika o określonych kompetencjach. Wielopokoleniowość rynku sprawia, że podczas rekrutacji powinny być wykorzystywane różne kanały komunikacji z potencjalnymi kandydatami oraz oczywiście różne narzędzia. Adaptacja do pojawiających się zmian jest dużo łatwiejsza, jeśli w pracy rekrutera wykorzystywane są narzędzia oszczędzające czas oraz zwiększające skuteczność działań. Rozbudowane systemy ATS, rosnąca liczba urządzeń mobilnych i rozwiązań działających w chmurze, to idealne wsparcie jakie otrzymują działy HR. Jak efektywnie z tego skorzystać?

Podejmij nowe wyzwania. Rekrutuj mobilnie!

Jak rekrutować niezależnych, świadomych i równocześnie wykwalifikowanych pracowników? Jak zachęcić do procesów rekrutacyjnych pokolenie cierpiące na przeładowanie informacyjne i korzystające z najnowszych technologii? To wyzwanie, któremu muszą stawić czoła rekruterzy. To wyzwanie, które już niedługo będzie koniecznością.

Przede wszystkim zmiana podejścia oraz wykorzystanie nowych narzędzi i kanałów komunikacyjnych. Nastawienie na dialog zrozumiały dla danej grupy odbiorców i przyciągający potencjalnych kandydatów. Bardzo dobrym sposobem jest wykorzystanie dedykowanych aplikacji mobilnych, które pokażą pracodawcę jako nowoczesnego i otwartego na innowacyjne rozwiązania. Takim pracodawcą na pewno zainteresuje się mobilny kandydat.

Co zmieni aplikacja mobilna w Twoich procesach rekrutacyjnych?  

Mobilne aplikowanie dla mobilnego kandydata.

To najważniejsza funkcjonalność. Kandydat, który będzie miał zainstalowaną mobilną aplikację będzie mógł przeglądać i wyszukiwać oferty pracy, a jeśli któraś z nich go zainteresuje będzie mógł zaaplikować bezpośrednio z aplikacji. Ogłoszenia będą uporządkowane chronologicznie, a kandydat będzie mógł je filtrować po kategoriach. Ta funkcjonalność zdecydowanie przyspieszy procesy rekrutacyjne.

Nowy kanał komunikacyjny. Połącz się z mobilnymi kandydatami!

Jest to bardzo duża grupa potencjalnych kandydatów, warto więc zainwestować w nowy kanał komunikacji z nimi. Urządzenia mobilne to przyszłość, dlatego każda firma powinna rozważyć posiadanie aplikacji mobilnej. Bardzo ważne jest to, że nowoczesne rozwiązania będą odróżniać cię od konkurencji. Zyskasz w oczach kandydatów, zainteresujesz ich nowoczesnym podejściem oraz uzupełnisz rekrutację o nowy kanał komunikacyjny.

Po pierwsze: oszczędność czasu. Po drugie: oszczędność pieniędzy.

EmploySystem przygotuje dla Twojej firmy dedykowaną aplikację mobilną. Nie będziesz musiał szukać wykonawców, zastanawiać się nad funkcjonalnościami aplikacji, przeglądać oferty i porównywać kalkulacje. Aplikacja mobilna EmploySystem jest duża tańsza niż inne dostępne na rynku. Co najważniejsze jest zainspirowana wieloletnim doświadczeniem w HR, stworzona dla działów HR i dopasowana do potrzeb rekruterów.

Zadbaj o mobilny wizerunek.

Dedykowana aplikacja zostanie przygotowana zgodnie z wytycznymi, identyfikacją wizualną Twojej firmy. Kandydaci, którzy będą przeglądali oferty pracy będą wizualnie utożsamiać się z Twoją firmą. Aplikacja będzie również przekierowywała na responsywną stronę www. A jeśli kandydat będzie chciał dowiedzieć się czegoś więcej o ofercie, będzie mógł zadzwonić wprost z aplikacji.

Nowoczesne technologie – nie stój w miejscu. Korzystaj!

Nieustany rozwój, dostęp do nowych technologii, innowacyjne rozwiązania. Otwartość i odpowiednie decyzje. Jakie rozwiązanie wdrożyć? Jak usprawnić pracę HR? Jak znaleźć najlepszych kandydatów? Warto korzystać z najnowszych rozwiązań, dostosowywać się do trendów. Aplikacja mobilna to jednak nie tylko trend. To nowy sposób komunikacji z potencjalnymi kandydatami, który na pewno zaprocentuje, nie tylko większą liczbą aplikacji. Pokażesz się jako nowoczesny i atrakcyjny pracodawca, który idzie z duchem czasu. Kandydaci to docenią! Dodatkowo Twoja aplikacja będzie dostępna w sklepach Google Play oraz App Store.

Drukuj artykuł
Ewa Krawczyk

EmploySystem Sp. z o.o., Opole

PR & Marketing Manager.
Realizuje strategię marketingową i komunikacyjną dla produktów wspierających branżę HR oraz podnoszących efektywność procesów rekrutacyjnych. Specjalizuje się w marketingu internetowym.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.