Polski Ład 2.0 – ciąg dalszy zmian w podatkach

Wprowadzony wraz z początkiem 2022 roku Polski Ład, czyli pakiet zmian w przepisach nie tylko podatkowych mających pomóc w odbudowie gospodarki po pandemii Covid-19 został niedawno mocno zmodyfikowany. Zobacz, jak będzie wyglądał Polski Ład wer. 2.0.

Czytaj więcej

Dlaczego warto znać kodeks pracy?

Dlaczego warto znać kodeks pracy? Do kogo zwrócić się w sytuacji, gdy Twoje prawa pracownicze są łamane? Jeśli potrzebujesz pomocy związanej z prawem pracy, zapraszamy do lektury. Dziś przedstawiamy możliwości, jakie ma każdy pracownik w takiej sytuacji

Czytaj więcej

Praca zdalna – czy nowelizacja Kodeksu Pracy ureguluje najistotniejsze dla pracodawców kwestie?

Jak zapowiedziała wiceminister rozwoju Iwona Michałek – przepisy regulujące pracę zdalną mają zacząć obowiązywać jeszcze w pierwszym kwartale 2021 r. I chociaż szczegółowe rozwiązania dopasowane do potrzeb i specyfiki danej branży mają być uzgadniane pomiędzy pracodawcami i pracownikami, to kluczowa pozostaje kwestia uregulowania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz kosztów wykonywania pracy zdalnej.

Czytaj więcej

E-sprawozdania: problemy i trudności jak je rozwiązać?

Reforma wprowadzająca nową formę sprawozdawczości finansowej, spowodowała wiele wątpliwości po stronie podatników. Pojawiły się błędy i zdarzały się problemy. Z czym najczęściej nie radzą sobie podatnicy i jak można rozwiązać te trudności z e-sprawozdaniami?

Czytaj więcej

Jakie działania może podjąć pracodawca w związku z zapobieganiem zarażeniu koronawirusem?

2 marca 2020 r. Sejm uchwalił ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (koronawirusa), innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Ustawa została przekazana do Senatu. Po jej uchwaleniu przez parlament i podpisaniu przez prezydenta ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Czytaj więcej

PPK - odpowiedzi na 13 najważniejszych pytań

Faktyczny udział w programie zależy tylko i wyłącznie od decyzji pracowników, dlatego warto zdawać sobie sprawę ze wszystkich korzyści, jakie w przypadku pracownika wiążą się z uczestnictwem w PPK. Eksperci Esaliens TFI wyodrębnili najważniejsze z nich.

Czytaj więcej

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.