V Europejski Kongres Lean Manufacturing, 20-22 września, Katowice

Patronat medialny

20 – 22 września 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się  V edycja Europejskiego Kongresu Lean Manufacturing. Kongres Lean to miejsce, w którym spotykają się prezesi, dyrektorzy, managerowie oraz wszyscy pasjonaci lean zarówno z branży produkcyjnej, jak i usługowej, a także medycznej! Swoje wystąpienia wygłoszą eksperci, którzy z sukcesem wdrażają lean management w firmach w Polsce i za granicą! Będzie to również świetna okazja do nawiązania kontaktów biznesowych oraz do dyskusji z szerszym gronem praktyków.

 

Tegoroczna V edycja różni się od pozostałych – ponieważ będzie obowiązywała nowa formuła wydarzenia. W tym roku Kongres Lean to trzy inspirujące dni:

I dzień – czyli, część plenarna wydarzenia, podczas której m.in.: będzie można wysłuchać prelekcji doświadczonych praktyków. Po każdej przemowie uczestnicy będą mieli możliwość dopytać o nurtujące szczegóły naszych ekspertów. Co więcej celem kongresu jest także nawiązywanie relacji biznesowych, dlatego będzie udostępniona wszystkim uczestnikom przestrzeń, w której można poznawać nowe osoby, wymieniać się doświadczeniem i dobrymi praktykami...a może nawet nawiązywać nową współpracę?

Tematyka tegorocznych prelekcji:

  • Digitalizacja w optymalizacji procesów: Aplikacja do stworzenia zintegrowanego zrozumienia procesu - Sven Neppessen – Business Excellence & Transformation (ES.ER) Deutsche Bahn AG
  • Praktyczne zastosowania narzędzi LEAN w pracowni lekarza patomorfologa jako odpowiedź na bolączki nie-systemu nie-służby nie-zdrowia - Maciej Środa – Lekarz patomorfolog Prywatna Pracownia Patologii
  • Andrzej Tokarz – Manager Jednostki Produkcyjnej Spawalnia FCA Poland SA odpowie na pytanie: Jak to się dzieje, że niestandardowe auta powstają w standardowym procesie produkcyjnym?
  • Przedstawiciel SPONSORA GOLD - Jacek Paszek – CEO eDokumenty Sp. z o.o. – jak detektyw wyruszy w poszukiwaniu zaginionych minut w pracy – i opowie o case study wybranych procesów zoptymalizowanych z użyciem systemu Ready_™ Business Operating System

Gościem Specjalnym Kongresu będzie Krzysztof Wielicki – alpinista, himalaista, wspinacz światowego formatu, kierownik narodowej zimowej wyprawy na K2 2017/2018. Podczas swojego przemówienia opowie o budowaniu celów, motywowaniu członków zespołu, a także optymalizacjach, które członkowie wypraw stosują na ośmiotysięcznikach. Tego nie można przegapić!

II dzień -  to study visits. W tym roku będą to odwiedziny:
- lidera i niedościgniony wzór Lean Management - czyli fabrykę Toyoty w Wałbrzychu
- Fiat Chrysler Automobiles  w Tychach
- Lear Corporation w Tychach
- OZAS-ESAB w Opolu
Na miejscu uczestnicy będą mieli możliwość zajrzeć w każdy zakamarek fabryki i podejrzeć jak Lean stosuje się u najlepszych!

 

III dzień – to warsztaty z symulacją produkcyjną. Podczas nich uczestnicy poznają m.in.: zasady szczupłego zarządzania, narzędzia stosowane w Lean Manufacturing, a także mierniki efektywności procesów.


Więcej informacji  

 

Drukuj artykuł
Patronem medialnym wydarzenia jest portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.