Targi Praca, Kariera, Rozwój Kielce

Patronat medialny

Postaw na Pracę, Karierę, Rozwój. Targi Praca, Kariera, Rozwój, które odbyły się 1 kwietnia 2015 r. w Targach Kielce. Było to największe przedsięwzięcie na świętokrzyskim rynku. Wydarzenie jako jedno z nielicznych dało szansę na znalezienie satysfakcjonującej pracy młodym i ambitnym ludziom.

IX edycja Targów Praca, Kariera, Rozwój adresowana była do studentów i absolwentów Szkół Wyższych wszystkich profili i specjalności. Celem targów było zbliżenie środowisk studenckich i firm oraz zaprezentowanie aktywnym i przedsiębiorczym osobom szans, jakie daje przyszła praca. To także doskonała forma przybliżenia środowiska akademickiego i biznesowego, która uświadamia młodym ludziom konieczność zadbania o własny rozwój zawodowy także poprzez ciekawe zawodowe praktyki i szkolenia. Wśród uczestniczących w wydarzeniu pracodawców można było znaleźć  takie firmy jak UCMS Group czy Transition Technologies oferujących wiele różnorodnych i interesujących stanowisk pracy. Dla wystawców była to natomiast niepowtarzalna okazja zbadania rynku, konkurencyjności ofert, a także wyłonienia tych najzdolniejszych potencjalnych pracowników.

Podczas tegorocznej wystawy odbyło się IV Forum Biznes Edukacja Rozwój. Do udziału w spotkaniu i dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Gospodarki, władz regionu oraz pracodawców. Celem towarzyszącej Forum debaty „Jak skutecznie studiować, by znaleźć dobrą pracę” była próba uświadomienia młodym ludziom, że przygotowanie do wejścia na rynek pracy należy rozpocząć już w trakcie studiów, korzystając z różnych możliwości i form wsparcia.

Wydarzeniu towarzyszył również ciekawy program warsztatowo – szkoleniowy. Zainteresowani mogli dowiedzieć się między innymi jak z sukcesem przejść rozmowę kwalifikacyjną lub jak stawiać pierwsze kroki zawodowe zagranicą. W programie szkoleń znajdowała się również symulacyjna gra ekonomiczna – Szkoła Biznesu.
Organizatorami IX edycji Targów Praca, Kariera, Rozwój byli: Komitet Lokalny AIESEC Kielce, Targi Kielce, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach oraz Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego.

 

Drukuj artykuł
Patronem medialnym wydarzenia był portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.