Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy 2017, 23 - 24 marca, Bydgoszcz

Patronat medialny

Rok 2017 to kolejny rok zmian w prawie pracy. 23 i 24 marca w Bydgoszczy odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy "Prawo pracy 2017 – kluczowe zmiany 2016 oraz nowelizacje przepisów w 2017, który będzie idealną okazją do podsumowania kluczowych zmian w prawie pracy wprowadzonych w 2016 roku oraz omówienia najnowszych i planowanych nowelizacji w 2017. Kongres skierowany  był do specjalistów działów HR, pracowników działów kadr i płac, księgowości oraz członków zarządów firm.


Pierwszego dnia Kongresu odbyła się konferencja, podczas której poruszane były zagadnienia takie jak:

  • Zmiany w pracy tymczasowej od 1 czerwca 2017 r.
  • Delegowanie pracowników do pracy zagranicę oraz zatrudnianie cudzoziemców w Polsce po zmianach 2016/2017
  • Umowy terminowe po roku od zmiany przepisów – praktyczne wskazówki dla pracodawców
  • Minimalne stawki godzinowe w umowach cywilnoprawnych 2017 (zasady naliczania wynagrodzenia, konstruowanie bezpiecznych zapisów umownych, prawidłowe ewidencjonowanie godzin pracy)
  • Nowe zasady składania oświadczeń woli i dokumentów oraz nowe zasady prowadzenia i przechowywania akt osobowych pracowników i dokumentacji pracowniczej od 1 czerwca 2017

Były one omawiane w kontekście funkcjonowania polskich firm, w oparciu o przykłady z codziennej praktyki. Po każdej prelekcji przewidziany był blok „PYTANIE DO EKSPERTA”, podczas którego każdy z uczestników będzie mógł zadać pytanie prowadzącemu i wyjaśnić nurtujące go kwestie.

Na konferencji zabrali głos zaproszeni eksperci-praktycy, m.in. Monika Frączek były pracownik Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Piotr Ciborski, wieloletni inspektor pracy (1992 – 1999) i zastępca okręgowego inspektora pracy w Gdańsku (1999 – 2007) oraz członek Komisji Prawnej Głównego Inspektora Pracy (2000 – 2007).

Drugiego dnia odbył się warsztat poświęcony tematyce zatrudniania i zwalniania pracowników z uwzględnieniem najnowszych i planowanych zmian w 2017r. W trakcie szkolenia słuchacze  mieli możliwość praktycznej analizy licznych przykładów problematycznych sytuacji związanych z procesem zatrudnienia i zwolnienia pracownika. Spotkanie poprowadziła Monika Frączek.


Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: v\:* {behavior:url(#default#VML);} o\:* {behavior:url(#default#VML);} w\:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);}

http://kongresprawapracy.pl/

Drukuj artykuł
Patronem medialnym wydarzenia był portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.