Ludzie czy roboty?Zawody przyszłości, 23 kwietnia, Lublin

Patronat medialny

Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur – Państwowy Instytut Badawczy oraz Wydział Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie przy współpracy z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim 23 kwietnia 2018 zaprosił do udziału w konferencji „Ludzie czy roboty? Zawody przyszłości”.

 

 

 

Konferencja miała na celu przybliżenie kierunków rozwoju Przemysłu 4.0 oraz wszechstronnego wykorzystania robotów w życiu codziennym człowieka. Główne poruszane wątki to kształcenie przyszłych kadr w zrobotyzowanym środowisku, możliwości wykorzystania robotów jako opiekunów osób starszych w starzejącym się społeczeństwie oraz wpływ rynku robotów na rynek pracy z uwzględnieniem uwarunkowań demograficznych oraz wskaźników bezrobocia.

W ramach debaty World Cafe przy ośmiu stolikach odbyła się burza mózgów, która przybliżyła charakter zawodów przyszłości. Uczestnicy dowiedzieli się na czym będą polegały obowiązki tłumaczy zachowań SI, dyrektorów zdalnie zarządzanej fabryki czy nauczycieli relacji ludzie – roboty. Na miejscu mona było również drukować w 3D homoidalnego robota.

Udział w konferencji był bezpłatny

Więcej informacji

Drukuj artykuł
Patronem medialnym wydarzenia był portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.