Konferencja "HR w POLSCE"

Patronat medialny

9 października odbyła się konferencja inaugurująca portal branżowy HR Polska, pierwsze wydarzenie z serii cyklicznych spotkań, jakie chcemy organizować dla praktyków HR. To był dla nas długo oczekiwany, wyjątkowy dzień. Z wielką dumą i radością możemy dziś oznajmić, że przedsięwzięcie udało się, a opinie zaproszonych gości utwierdziły nas w przekonaniu, że istnieje ogromna potrzeba wymiany doświadczeń w środowisku branżowym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie, a naszym partnerom, patronom i sponsorom za uświetnienie swoją obecnością konferencji „HR w Polsce”.

hrpolskaKonferencję zainaugurował film promocyjny wykonany przez aktorów - amatorów zespołu HR Polska. Kto jeszcze nie widział, niech zobaczy w akcji "prawdziwych" trenerów, coachów i doradców na planie filmowym (link dostępny na Facebooku). Mieliśmy niesamowitą frajdę przy kręceniu filmu, najlepsze kadry i teksty z filmu zachowaliśmy w archiwum naszej firmy.
W tym miejscu chcielibyśmy szczególnie podziękować ekipie filmowej Filminati oraz wszystkim występującym, w szczególności „aktorom pierwszoplanowym” – trenerom: Irenie z Inspiro, Brunowi z Silleo oraz Romkowi z Integrale.

Po tym jak oznajmiliśmy światu, że jesteśmy, nastąpiła pierwsza część konferencji – wystąpienia prelegentów reprezentujących pięć sekcji tematycznych portalu HR Polska. 

hrpolskaDr Agnieszka Wiśniak i Marcin Fijoł, Gamelearning.pl w wystąpieniu pt. „Grywalizacja po polsku” przedstawili w jaki sposób innowacyjnie zarządzać zasobami ludzkimi wykorzystując mechanizmy znane z gier do rekrutacji i adaptacji pracowników. Andrzej Szastok, Prezes Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu opowiedział „Co łączy cukrzycę z polskimi szkoleniami”, przedstawiając wyniki badań efektywności szkoleń komercyjnych i unijnych w Polsce. Wspomniał również o tzw. RURze, czyli systemie PARPu, który będzie stał na straży jakości usług rozwojowych na rynku szkoleniowym.
Gdy na scenę wkroczyła Kamila Pępiak-Kowalska, certyfikowany coach PCC ICF ProfiCoaching.pl, wszyscy od razu wiedzieli, że coach nie może mieć nic wspólnego z hochsztaplerem, doradcą czy terapeutą. Agnieszka Aleksowicz, Etisoft rozważała archetyp polskiej kadrowej w metamorfozie HR Biznes Partnera. Z kolei Katarzyna Musialska, opowiedziała o niezwykle oryginalnych praktykach employer branding, jakie stosuje firma JCommerce. Dodatkowo wystąpił Wojciech Gawlik, przedstawiając innowacyjne narzędzie Hitdea do pracy w zespołach. Część wykładową zamknęła Monika Ziaja z Polskiego Stowarzyszenia Szkoleń i Doradztwa przedstawiając wyniki Badania Benchmarków Efektywności Polityki Szkoleniowej.

W przerwach konferencji, z filiżanką dobrej kawy uczestnicy mogli poczuć klimat targów branżowych.

hr polska

Dla naszych miłych gości swoją ofertę prezentowali: Kolom autoryzowany partner Enova, Grupa doradcza Otawa Group, Szkoła Mentoringu, Sodexo Quality of Life Services, HRlink.pl, Archidea.pl, OPUS, Great Interactive, Szkoła AC/DC, Gamelearning.pl, Mitra, Szkoła Rekruterów, Szkoła Trenerów, Stowarzyszenie Polish Society and Training Development oraz Szkoła HR Bussines Partners.

Druga część konferencji - warsztaty - cieszyły się nie mniejszym powodzeniem. Uczestnicy mieli duży dylemat, jakie warsztaty wybrać. Trenerzy prowadzący przygotowali 5 spotkań tematycznych.
W sekcji HR - Anna Helmich-Zgoda i Czarek Radomski ze Szkoły AC/DC – zakładali pułapki na Assessment/Development Center, czyli opowiadali o małych błędach, które powodują duże konsekwencje.
W sekcji Szkolenia - Beata Adamczyk-Nowak z HR Masters opowiadała o realnych możliwościach szkoleń i o tym, jak nie zmarnować umiejętności, które z nich wynosimy.
W sekcji Coaching - dr Sławomir Jarmuż z Moderatora przedstawił racjonalny coaching bez ideologii.
W sekcji Kadry i płace - Sędzia Sądu Okręgowego, Marek Sidełko interpertował bynajmniej
nie - kontrowersyjnie przepisy prawa pracy.
W sekcji Praca - Grzegorz Skiera i Dagmara Szkudlarek-Nowatkowska z firmy Silence budowali wraz z uczestnikami markę w social media. 

Konferencję zakończyliśmy oficjalnymi podziękowaniami i rozdaniem nagród.

hr polska

To był bardzo długi dzień, mamy nadzieję, że pozyskane kontakty otworzą nowe możliwości, a nowe doświadczenia zainspirują Was w codziennej pracy.

Do zobaczenia 21 maja 2015.

Agnieszka Bednarska
Redaktor Naczelna hrpolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.