IV Ogólnopolski Kongres HR, 16-17 czerwca, Warszawa

Patronat medialny


We współczesnych organizacjach spotyka się wielu menedżerów. Ale czy każdy menedżer to prawdziwy lider? Definicja lidera i menedżera już od dłuższego czasu jest obiektem zainteresowania wielu psychologów i trenerów biznesu. Czy menedżer zespołu, który "dowozi" wynik jest również dobrym liderem? Wydawałoby się, że tak - w rzeczywistości biznesowej nie jest to jednak regułą.
Idealnie byłoby, gdyby wszyscy menedżerowie w naszej organizacji byli jednocześnie dobrymi liderami - potrafili wyzwolić w swoich zespołach poczucie jedności, mówić ale i słuchać zespołu, wspólnie z zespołem realizować cele, a nie tylko oddelegowywać zadania zbliżające do realizacji celu. Prawdziwy lider wyzwala w członkach zespołu zaangażowanie, pomysłowość i chęć realizacji zadań na coraz wyższym poziomie. Uczy umiejętności rozwiązywania napotkanych trudności i brania odpowiedzialności za powierzone zadanie, daje członkom zespołu poczucie jasności oraz pokazuje jak realizowane przez nich zadanie wpływa na cały zespół, organizację, biznes. To wciąż są trudne wyzwania stawiane przed biznesem, liderami i przede wszystkim przed działami HR, które powinny stawiać sobie pracę z menedżerami za jedno z pierwszych zadań do wykonania - być realnym wsparciem w kształtowaniu umiejętności i postaw liderskich wśród menedżerów, a przy tym samemu rozwijać swoje umiejętności w poszukiwaniu liderów w organizacji, tak by nie kierować się tylko wynikami i osiągnięciami ale patrzeć również na cechy szczególnie istotne u lidera.

Tworząc tegoroczny program Kongresu HR - Ludzie i Strategia – organizatorzy zadali sobie kilka istotnych pytań:

  • Jak wśród bardzo dobrych pracowników rozpoznać tych, którzy szczególnie nadają się na rolę lidera?
  • Jak rozwijać przyszłych liderów w organizacji?
  • Jak wspierać menedżerów w kształtowaniu postaw i zachowań godnych miana lidera?
  • Jak wspierać menedżerów i liderów w pracy z zespołem, pomagać wspólnie budować silny i zaangażowany zespół?
  • Jak zadbać o uważność biznesową liderów w pracy pod presją czas, natłokiem obowiązków czy w środowisku częstych zmian?
  • Zaproszeni Eksperci udzielą na nie odpowiedzi i poddadzą pod dyskusję już 16-17 czerwca w Warszawie podczas IV edycji.

Dodatkowo organizatorzy spotkania przygotowali dla Państwa:

  • Strefę Ekspercką - z możliwością zadania indywidualnego pytania i rozwiązania problemu wraz z ekspertami w danej dziedzinie
  • Sesje Networkinkowe - dzięki którym lepiej się poznamy, wymienimy doświadczeniami
  • Konkursy - z możliwością wygrania ciekawych nagród

Szczegółowy program oraz lista prelegentów na www.dlaHR.pl 

Drukuj artykuł
Patronem medialnym wydarzenia był portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.