HR Summit 2015 Warszawa

Patronat medialny

Firmy szaleńczo próbują sprostać dynamicznej rzeczywistości rynkowej. Niestety często pomijana jest przy tym elementarna wartość każdego przedsiębiorstwa - pracownik. A przecież w czasach nadmiaru, firmy nie konkurują już na produkty, przewaga zaś ulokowana jest w kapitale ludzkim. Rola HR  jest zatem ważna, jak nigdy dotąd. Zarządy zaczynają zdawać sobie z tego sprawę.

Dla HR-owca wiąże się to z szansą na rozwój własnego autorytetu oraz uzyskanie realnego wpływu na biznes, ale i z odpowiedzialnością za zasoby, od których zaczyna się sukces firmy.  Klucz do sukcesu to świadomy i zrównoważony rozwój, który jest procesem, bo tylko on rokuje trwałe zmiany. W pierwszym dniu konferencji uczestnicy zadali sobie pytania:

  • W jakim punkcie znajduje się mój HR?
  • Jaką rolę odgrywa w przedsiębiorstwie?
  • Jakim autorytetem cieszy się u zarządu a jakim u pracowników
  • Czy działa strategicznie?
  • Czy zmiany zachodzą w sposób bezpieczny dla pracowników?

Dzięki wartościowym benchmarkom z łatwością na nie odpowiedzieli.

W drugim dniu przyjrzeli się dwóm drogom rozwoju - przez optymalizację procesów oraz przez rozwijanie pracownika, których właściwy balans warunkuje progres firmy.

Nie zabrakło także tradycyjnych elementów:

  • intensywnych sesji eksperckich o dużych walorach poznawczych
  • sesji HR LEX, które uczuliły na aktualnie najbardziej newralgiczne obszary prawa pracy i zatrudnienia.

Dodatkowym tematem specjalnym w tym były świadczenia płacowe i pozapłacowe. W tym nurcie odbyła się prezentacja wyników badania, oraz dyskusja panelowa. W ramach kongresu organizatorzy proponowali możliwość indywidualnej konsultacji w kwestii finansowania rozwoju zasobów ludzkich – dyżur ekspercki - ''Fundusze Europejskie". Cykl zyskał uznanie ponieważ zamiast epatować spektakularnymi wdrożeniami, stawiał na refleksję nad istotą zachodzących procesów.

Bogaty program, eksperci wysokiej klasy, elastyczna formuła, komfortowe warunki i znakomita atmosfera, gwarantowały dużą satysfakcję.

29-30.09.2015, Warszawa, Airport Hotel Okęcie Kongres. Jaki przekrój ma Twój HR? Więcej informacji: konferencje.pb.pl

Drukuj artykuł
Patronem medialnym wydarzenia był portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.