HR Future Trends - konferencja hybrydowa

Patronat medialny

Miała być w marcu, ale covid uziemił nas wówczas na dobre. Jesienią wracamy w wersji hybrydowej - już 21 października br., w warszawskim centrum konferencyjnym Szawa oraz jednocześnie online, odbędzie się „HR Future Trends” - wydarzenie, organizowane przez lidera branży szkoleniowej Langas Group, skierowane jest do osób zawodowo związanych z HR oraz ekspertów HR-Tech. Przyszłość już nadeszła, spójrzmy w nią wspólnie!

To jest przełomowy rok dla HR - zarówno z powodu pandemii jak i zmian technologicznych, które trwale zmieniły model pracy w bardzo wielu branżach. Podczas konferencji hybrydowej porozmawiamy o tym w jaki sposób technologie wspierają zmiany, które pandemia nieco przyśpieszyła – home office, zespoły rozproszone, zmiana zestawu kompetencji na różnych stanowiskach, zmiana modelu pracy i związanych z tym kompetencji interpersonalnych….

Zmiana dzieje się już teraz: od koncepcji „najważniejszy jest klient” przechodzimy do „najważniejszy jest pracownik”, który następnie staje się „klientem”. Jednocześnie technologia pozwala już na odchudzenie procesów o coraz więcej elementów nadających się do automatyzacji, a więc uwalnia się wielki potencjał siły roboczej. Ta zmiana dokonuje się między innymi poprzez technologię i z jej powodu. W ciągu ostatnich 20 lat niemal 70% największych firm z listy Fortune 500 przeszło tę drogę. Reszta już nią podąża.

Podczas konferencji „HR Future Trends” uczestnicy poznają doświadczenia największych korporacji, takich jak Randstad, mBank czy T-Mobile i Wojas oraz współpracujących z nimi integratorów technologicznych we wdrażaniu innowacji w obszarze people operations.

– Na czym polega zmiana? Szukamy osób bardzo samodzielnych, umiejących korzystać z technologii w taki sposób aby ich praca nie zależała za bardzo od pracy innych, a jedynie od dostępu do informacji. Szukamy osób szybko adaptujących się do zmieniających się warunków. Co więcej, osób które potrafią kreować zmianę, są innowacyjne i szukają rozwiązań. Szukamy osób dociekliwych, które zbierają informacje samodzielnie i wyczerpująco, a w razie ich niedostatku potrafią funkcjonować i podejmować decyzje.

Kadra managerska przeszła weryfikację w covidzie tak od strony managerskiej jak „ludzkiej”. Okazuje się, że nie sprawdzają się managerowie z wysoką potrzebą kontrolowania pracowników, nie potrafiący zaufać czy zbudować „team spirit”. Kolejną kompetencją jest umiejętność współpracy i wsparcia innych. Pomaganie stało się konieczne. Sądzę, że w zarządzaniu nastąpiło pewne zmiękczenie sztywnych ram. Jesteśmy bardziej otwarci, pomocni i wyrozumiali. Łączy nas cel, przetrwanie, a różnice przestają mieć takie znaczenie jak miały.

Wszyscy też musieliśmy nauczyć się technologii. Jedni w mniejszym, inni w większym stopniu. To konieczne. Obsługa videospotkań jest już codziennością każdego. I to nie tylko w życiu zawodowym. Dodatkowo sądzę, że zaszła trwała zmiana w uczeniu się – elearning wypiera szkolenia. Czy to będą zmiany trwałe to ocenimy za jakiś czas. Ale tacy jak przed covidem nie będziemy 🙂 – mówi Łukasz Radzikowski, uczestnik konferencji, od 18 lat związany zawodowo z HR i rekrutacją, który na „HR Future Trends” będzie rozmawiał z Elwirą Pyk – Dyrektorem Studiów Podyplomowych Business Process Automation (RPA) na Akademii Leona Koźmińskiego, na temat wartości i technologie w (post)covidowym zarządzaniu.

Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń i czerpania wiedzy od tych ekspertów, którzy rewolucję technologiczną już przeszli, a obecnie mierzą się z wyzwaniami „nowej normalności” bogatsi o te doświadczenia.

„HR Future Trends” to jedyna konferencja w Polsce tak kompleksowo wyczerpująca zagadnienie rewolucji technologicznej, zmieniającej funkcjonowanie działów HR. Oprócz zarządzania w czasach „nowej normalności” podczas wydarzenia zostaną poruszone m.in. takie tematy jak planowane zmiany prawa pracy, boty w HR i procesach rekrutacji, czy świat HRu w chmurze – mówi Jarosław Petz, współorganizator konferencji z Langas Group.

Pełna agenda konferencji znajduje się pod linkiem https://langas.pl/szkolenie/forum-hr-future-trends/, tam też do 7 października można zapisać się w cenie early birds.

 

Drukuj artykuł
Patronem medialnym wydarzenia jest portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.