Diversity Hub "Zrozumieć i przełamać lęk. Niepełnosprawność w miejscu pracy", 1 czerwca, Kraków

Patronat medialny


W ostatnim czasie obserwujemy wzmożone wysiłki biznesu ukierunkowane na zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Potrzebujemy ich jak nigdy wcześniej, z wielu powodów. Dlatego już po raz siódmy organizowana jest konferencja Diversity Hub "Zrozumieć i przełamać lęk. Niepełnosprawność w miejscu pracy".Konferencja odbyła się 1 czerwca w godzinach 11.00 – 15.30 w krakowskim klubie Forty Kleparz. Gościem specjalnym był David Capozzi - dyrektor amerykańskiej agencji rządowej U.S. Access Board.Prowadzi ona badania, określa wytyczne i standardy oraz wyznacza kierunki dla ustawodawstwa w obszarze niepełnosprawności i dostępności dla osób niepełnosprawnych. Capozzi jest uznanym działaczem i ambasadorem osób z niepełnosprawnościami.

Zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami potrzebujemy, ponieważ pozyskujemy zmotywowanych i wyjątkowo lojalnych pracowników, docierając do tej grupy. Zwiększamy możliwości poszukiwania talentów, ale także sprawiamy, że nasz biznes staje się lepszy. Wciąż jednak zatrudnienie niepełnosprawnych jest na bardzo niskim poziomie. Dlaczego jest to takie trudne?

Podczas konferencji spojrzeliśmy na ten temat pod innym kątem. Przyjrzeliśmy się zjawisku lęku, który towarzyszy wszystkim stronom w sytuacji zatrudnienia osoby z niepełnosprawnością. Skupiliśmy się na różnych jego obliczach.

Więcej informacji: http://diversityhub.pl/lek/

Partnerami konferencji byli Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie oraz firma Pratt&Whitney Rzeszów. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego – Jacka Krupy oraz  Prezydenta Miasta Krakowa – Jacka Majchrowskiego.

Drukuj artykuł
Patronem medialnym wydarzenia był portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.