Badanie „Praca, Moc, Energia w polskich firmach"

Patronat medialny

Czy Polacy w 2018 będą pracować inaczej? Należymy do rekordzistów, jeśli chodzi o liczbę godzin spędzanych w pracy. Jak wynika z badania „Praca, Moc, Energia w polskich firmach”, ponad połowa ankietowanych pracuje więcej niż 8 godzin dziennie, a co trzeci zabiera pracę do domu. Czy możemy liczyć na to, że coś się zmieni? Pracujemy dużo, ale nie to jest problemem. Nieszczęściem jest brak adekwatnego odpoczynku. Np. 1/3 ankietowanych menedżerów śpi mniej niż 6 godzin, a więc za krótko, co niestety nie pozostaje bez wpływu na ich efektywność w pracy.

 

Celem zrealizowanego w ubiegłym roku przez firmę Human Power badania „Praca, Moc, Energia w polskich firmach” była analiza stylu pracy oraz rozwiązań organizacyjnych mających wpływ na efektywność oraz wydajność pracy. Wyniki okazały się wręcz alarmujące, zwłaszcza w grupie menedżerów.

W tym miesiącu rusza kolejna edycja badania. Podobnie jak w ubiegłym roku wezmą w nim udział pracownicy oraz kadra zarządzająca dużych i średnich przedsiębiorstw. – Będziemy badać sześć obszarów: sen i odpoczywanie, odżywianie, ruch, emocje, umysł, poczucie sensu – wyjaśnia Małgorzata Czernecka, szefowa Human Power i inicjatorka badania. – Każdy z tych obszarów wpływa na nasz poziom energii do działania i efektywność pracy.

Organizacje biorące udział w badaniu otrzymają audyt „poziomu energii” pracowników, czyli ich umiejętności efektywnego angażowania się w pracę. Dowiedzą się też, jak wprowadzać usprawnienia pomagające zwiększać efektywność pracy. Interesujące może okazać się porównanie wyników firm, które w zeszłym roku – zaalarmowane sytuacją – dokonały zmian w organizacji i stylu pracy.

- Zwykle wystarczą niskobudżetowe i łatwe do wdrożenia rozwiązania, jak choćby poranne 60 minut pracy w ciszy czy ustalenie godzin odświeżania poczty korporacyjnej mówi Małgorzata Czernecka.

Jak Polacy pracują w 2018 roku? Dowiemy się pod koniec maja, wówczas opracowany będzie raport z wynikami badania.

Tegoroczne badanie „Praca, Moc, Energia w polskich firmach” Human Power realizuje we współpracy z Aon Hewitt, Kinnarps Polska, Dailyfruits, Benefit Systems, Uniwersytetem Łódzkim oraz Akademią Leona Koźmińskiego.

Firmy zainteresowane udziałem w badaniu mogą przesłać swoje zgłoszenie przez stronę: www.humanpower.pl.  

Badanie „Praca, Moc, Energia w polskich firmach. Sześć obszarów, które wpływają na efektywność organizacji” zostało przeprowadzone w 2017 roku przez firmę Human Power techniką CAWI (Computer Assisted Web Interview). Ankieta była dystrybuowana wśród pracowników i kadry zarządzającej dużych przedsiębiorstw w Polsce. Na pytania odpowiedziało 1149 osób.

Human Power to multidyscyplinarny zespół ekspertów - lekarzy, neurobiologów, dietetyków, psychologów, nauczycieli yogi, mindfulness, rehabilitantów, trenerów personalnych - specjalizujących się w zarządzaniu energią człowieka. Organizacja prowadzi badania, jak skutecznie zwiększać efektywność działania ludzi, wykorzystując ich naturalny, biologiczny potencjał. Programy szkoleń oraz kampanie edukacyjne z zakresu podnoszenia efektywności dobowej oparte są o najnowsze, światowe wyniki badań z obszaru neurobiologii, psychologii behawioralnej, medycyny sportowej oraz dietetyki.

Więcej informacji 

Drukuj artykuł
Patronem medialnym badania jest portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.