Konferencja Pracownicy 65 plus, 26 lutego, Warszawa

Patronat medialny

Akademia Finansów i Biznesu Vistula zaprasza do udziału w konferencji „Kapitał intelektualny pracowników wiedzy 65 plus i możliwości jego wykorzystania. Dobre praktyki w obszarze zatrudniania”. Wydarzenie poświęcone seniorom na rynku pracy odbędzie się 26 lutego 2016 r. w siedzibie Uczelni, przy ulicy Stokłosy 3 w Warszawie.

Na skutek zmian demograficznych liczba osób w wieku emerytalnym (65+) rośnie. W ciągu najbliższych lat coraz większą część stanowić będą dobrze wykształceni, sprawni fizycznie jak i intelektualnie potencjalni pracownicy. Będą to eksperci z ogromnym doświadczeniem, które może być wykorzystane z korzyścią zarówno dla nich samych, jak i dla pracodawców. Kwestia szans jakie niesie za sobą to nieuniknione zjawisko zostanie omówiona podczas konferencji.
Wydarzenie adresowane jest do ekspertów rynku pracy, doradców zawodowych, przedstawicieli firm rekrutacyjnych, pracowników działów HR oraz wszystkich osób zainteresowanych poruszaną tematyką. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. jak wykorzystać i rozwijać potencjał pracowników w wieku 65+, jak radzą sobie oni w świecie nowych technologii, a także poznać innowacyjne strategie dla gospodarki senioralnej. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali wybitni specjaliści zarówno z Polski jak i z zagranicy, a wśród nich: prof. Philip Garner (School of Education, University of Northampton), Hank Kune (Educore), prof. dr hab. Irena Hajduk (Szkoła Główna Handlowa) oraz Marzena Rudnicka (Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej).
Aby uczestnicy mogli uzyskać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, poza prelekcjami w programie przewidziano również czas na pytania do ekspertów. Ponadto planowane jest wydanie pokonferencyjnej monografii naukowej, a każdy kto zdecyduje się udział w konferencji może zgłosić do niej swój referat, a także zaprezentować go podczas specjalnej sesji.
Sam udział w wydarzeniu jest bezpłatny, każdy kto chciałby pojawić się na konferencji musi jednak wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.65plus.vistula.edu.pl. Rejestracja uczestników trwa do 25 stycznia 2016 r.

Drukuj artykuł
Patronem medialnym wydarzenia jest portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.