International Coach Federation (ICF) Polska organizuje Międzynarodową Konferencję i Targi Coachingu. Wśród gości specjalnych światowej klasy eksperci z pogranicza psychologii, biznesu oraz coachingu z USA, Kanady, Indii i Polski. Konferencja została przygotowana z myślą o menedżerach i specjalistach HR, osobach, którym zależy na rozwoju osobistym oraz samych coachach. W zależności od zainteresowań, każdy uczestnik może wybrać odpowiednią ścieżkę.
Coaching – jeszcze niedawno fanaberia i moda – dziś niekwestionowana metoda rozwoju w obszarze zawodowym i osobistym. Według badań PricewaterhouseCoopers wykonanych na zlecenie ICF zatytułowanych Global Coaching Client Study, 96% klientów wskazało, że ze względu na wysoką skuteczność skorzystaliby z coachingu ponownie. 86% firm, które dokonały analizy wyników, deklaruje zwrot z inwestycji. Prawie co piąta firma osiągnęła 50-krotny, a średnio firmy odnotowały 7-krotny zwrot z inwestycji. Klienci coachingu wskazali poprawę w następujących. obszarach: kompetencje komunikacyjne (72%), kompetencje interpersonalne (71%), wydajność w pracy (70%), rozwój życia zawodowego, nowe możliwości zawodowe (62%), zarządzanie firmą (61%), zarządzanie czasem (57%), efektywność zespołów (51%). Podobne korzyści z coachingu wskazuje badanie przeprowadzone wśród firm z Fortune 500 przez Metrix Global LLC. Tu klienci deklarują zwrot z inwestycji na poziomie 529%.
Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm sięga po narzędzie rozwoju, które wspierając realizację celów biznesowych, przekłada się bezpośrednio na zysk firmy. Warunek jest jeden. Coaching musi spełniać określone standardy. Zapewniają je organizacje i szkoły standaryzujące pracę coachów. Od 12 lat potrzeby naszego rynku wspiera ICF Polska, oddział największej ogólnoświatowej organizacji coachingowej zrzeszającej profesjonalnych coachów i jedynej akredytującej coachów według tych samych kryteriów na całym świecie. Konsekwentna praca polskiego oddziału nad propagowaniem idei coachingu i zawodowych standardów została doceniona przez ICF Global.
Dzięki wsparciu ICF Global, w tym roku po raz pierwszy w historii Polska będzie gospodarzem Międzynarodowej Konferencji i Targów Coachingu. Wydarzenie odbywa się 21-22 marca w PKiN w Warszawie pod hasłem „Rozwijaj biznes i życie z coachingiem”. Jest niepowtarzalną okazją do spotkania z profesjonalnym coachingiem najwyższej klasy. W wydarzeniu weźmie udział 10 uznanych prelegentów z całego świata (m.in. z USA, Kanady, Holandii, czy Indii) i 30 coachów-ekspertów z Polski specjalizujących się w różnorodnej tematyce. W zależności od zainteresowań, każdy uczestnik może wybrać prelekcje i warsztaty z jednej z trzech ścieżek: rozwój coacha, biznesu i osobisty.
Równolegle odbywają się targi. Zaprezentują się szkoły coachingowe, wydawnictwa i firmy działające w obszarze coachingu – w sumie ponad 30 wystawców. W jednym miejscu zobaczyć będzie można przekrój tego, co oferuje polski rynek coachingowy. Wstęp na Targi jest bezpłatny.
Międzynarodowa Konferencja i Targi Coachingu z pewnością pozwolą pogłębić wiedzę na temat coachingu, budowania coachingowej kultury organizacyjnej i najbardziej efektywnych metod rozwojowych. Będą okazją do poznania nowych ludzi i nawiązania wartościowych relacji.
Warsztaty z pewnością pokażą różnorodne metody i podejścia do zagadnień biznesowych. Uczestnicy będą mogli bliżej przyjrzeć się narzędziom niezbędnym dla osób odpowiedzialnych za wdrażanie procesów coachingowych w organizacjach. Dowiedzą się, jak podnosić świadomość zespołów, przeprowadzić modelowy proces coachingu zespołowego, czy wspierać rozwój pracowników w oparciu o ich styl myślenia. Będzie także okazja do zgłębienia leadership coachingu jako jednego z kierunków strategicznych wsparcia i metod aktywujących zmiany w komunikacji liderów. W obszarze rozwoju coacha pojawią się tematy związane z przywództwem osobistym, coachingiem prowokatywnym, wykorzystaniem fototerapii w coachingu, etyką, superwizją, a także psychologią pozytywną. Trzeci obszar – rozwój osobisty – obejmie takie tematy jak turkusowe podejście do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, matryce do pracy z klientem w coachingu związków, skuteczność w sięganiu po marzenia, myślenie krytyczne, czy sukces wyrastający z porażki. Dla tych, którzy chcą wkroczyć na drogę zawodową profesjonalnego coacha – warsztat o czterech sposobach na rozwój.
Na zakończenie konferencji zaplanowano dyskusję o przyszłości coachingu. W panelu dyskusyjnym weźmie udział m.in. Hilary Oliver (Wielka Brytania), Leda Turai-Petrauskiene (Litwa) i Magda Mook (USA). Coachowie, którzy chcą podnieść swoje kompetencje będą mogli uzyskać w sumie 8 punktów CCE, potrzebnych do akredytacji ICF.
Więcej informacji o konferencji: icf.org.pl