Praca w Balticon: jakie są opinie na temat pracodawcy?

HR, Employer branding

O firmie

Balticon oferuje obsługę ruchu kontenerowego na potrzeby armatorów morskich i spedytorów. Oddziały firmy znajdują się w całej Polsce oraz za granicą w Niemczech i Hiszpanii. Depoty kontenerowe są zaś usytuowane w Gdyni, Gdańsku i Szczecinie, gdzie znajdują się największe porty morskie w Polsce, a także w Warszawie, która jest istotną lokalizacją przeładunkową. Posiadają one dostęp do bocznic kolejowych, dzięki czemu pracownicy są w stanie szybko i sprawnie obsługiwać przeładunki kontenerów oraz zlecać transport intermodalny. Firma oferuje także usługi transportowe o zasięgu krajowym jak i zagranicznym, a także sprzedaje i wynajmuje kontenery na potrzeby wielu branż. W swojej ofercie sprzedaży posiada kontenery morskie, socjalne, magazynowe, a także nowoczesne kontenery chłodnicze, w których się specjalizuje .

Stanowiska pracy w Balticonie

Zespół Balticonu posiada w firmie 4 filary, które dzielą się na pracowników depotu, zespół transportowy, handlowy oraz pracowników biurowych. Na depocie pracują m.in dysponenci, którzy są odpowiedzialni za całościowy proces obsługi kontenera. Spotkać tam można także operatorów maszyn, serwisantów chłodni, ślusarzy – spawaczy, elektryków oraz administrację w tym kierowników depotu. Zespół transportowy tworzą m.in. planerzy, opiekunowie klienta czy managerowie, którzy ściśle współpracują z kierowcami. W dziale handlu pracują specjaliści od sprzedaży i wynajmu kontenerów oraz zakupowcy, którzy zapewniają dostępność kontenerów. Wśród pracowników biurowych można zaś spotkać m.in. specjalistę ds. HR, specjalistę ds. marketingu, programistę czy księgową. Dbają oni o pozostałe istotne aspekty funkcjonowania firmy.

Opinie pracowników

Wśród opinii pracowników Balticonu można wyróżnić pozytywny aspekt jakim są szkolenia. Wielu z nich docenia fakt, że ma możliwość uzyskać specjalistyczne przeszkolenie np. z obsługi maszyn i sprzętów. Firma dba także o przeprowadzanie szkoleń branżowych oraz szkoleń miękkich. Po odbyciu szkoleń pracownicy zyskują odpowiednie uprawnienia oraz umiejętności, które mają zastosowanie w codziennej pracy w Balticonie, a także wpływają na ich rozwój osobisty.

Przykładem zadowolonych przeszkolonych pracowników są chociażby pracownicy depotowi. Jednym z nich jest serwisant chłodni, który wspomina, że ukończył technikum elektryczne, a zawodu nauczył się podczas szkoleń w Balticonie. Po szkoleniach uzyskał certyfikaty wszystkich światowych producentów agregatów oraz nabył uprawnienia, które są rzadkością na rynku pracy, dzięki czemu jest obecnie poszukiwanym specjalistą.

Pracownik zatrudniony na stanowisku ślusarza odbywał praktyki w Balticonie, podczas których nauczył się budowy kontenerów i fachu remontowego. Po szkoleniu wewnętrznym, zdał egzamin i nabył uprawnienia spawalnicze. Teraz jest nieocenionym wsparciem dla firmy.

Pracownicy biurowi cenią sobie zaś atmosferę w pracy i możliwość rozwoju ścieżki kariery, do czego również przyczyniają się szkolenia branżowe jak i miękkie (np. z obsługi klienta). Samo biuro usytuowane jest też w centrum Gdyni, co sprawia, że mogą dojeżdżać do pracy także z pobliskich miast, np. koleją podmiejską. Ich zadowoleniem cieszą się także benefity pracownicze jak ubezpieczenia zdrowotne i życiowe, a także możliwość nauki języków obcych.

Podsumowanie

Zatrudniając ponad 280 pracowników należy pamiętać o jednostkach, dlatego w Balticonie wyjątkowo cenione są dobre relacje wewnątrz zespołowe oraz indywidualne podejście do każdego pracownika bez względu na zajmowane stanowisko. Wszelkie zdobyte szkolenia i umiejętności oraz dogodne warunki pracy mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa zatrudnienia i przekładają się na wyniki firmy. Praca w Balticonie to idealny kurs na rozwój.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.