Platforma ebookpoint BIBLIO jako nowoczesny benefit pracowniczy

HR, Employer branding

Sytuacja na rynku pracy zmienia się dynamicznie. Zaledwie w kilka tygodni stary porządek świata zatrząsł się w posadach. Epidemia wirusa pokazała niedoskonałości obecnych systemów motywacyjnych oraz szkoleniowych dla pracowników. Dotychczasowe benefity (np. karty MultiSport) nie przeszły próby w zderzeniu z długotrwałym ograniczeniem kontaktów międzyludzkich. Tradycyjne szkolenia również zostały zablokowane z uwagi na ryzyko zarażenia i brak możliwości zbierania się ludzi w większych skupiskach. Nowa rzeczywistość wymaga innowacyjnego podejścia zarówno do pozapłacowych benefitów, jak i dbałości o doskonalenie kompetencji pracowników. To duże wyzwanie dla działów HR, ale też szansa na nowe rozdanie w świecie, który zastaniemy w przyszłości.

Rzeczywistość po ustąpieniu ograniczeń spowodowanych epidemią wymusi na wszystkich zupełnie nowe spojrzenie na działanie każdej organizacji. Oszczędności będą na porządku dziennym, a decyzje o rezygnacji z wielu dotychczasowych benefitów i systemów dokształcania będą podejmowane w pierwszej kolejności.

Nowy porządek to jednak czas, w którym świadoma organizacja nie może bezrefleksyjnie oszczędzać. Należy przewartościować dotychczasowe systemy motywacyjno-szkoleniowe i postawić na rozwiązania pozwalające na oszczędności, ale równocześnie zapewniające bezpieczny, nowoczesny i łatwy dostęp do wiedzy, która jest niezbędnym motorem napędowym każdej firmy, oraz zwiększającym motywację, bez której trudno o dobrych pracowników.

System ebookpoint BIBLIO to rozwiązanie, które oferuje globalny i niczym nieograniczony dostęp do literatury fachowej, jak i tej lżejszego kalibru. Możliwość wyboru spośród trzech formatów plików, niezależność od lokalizacji pracownika (praca zdalna) oraz brak ograniczeń sprzętowych (komputer, smartfon, tablet) powodują, że internetowa biblioteka doskonale sprawdza się w roli narzędzia, które umożliwia bezpieczny i szybki dostęp do bardzo szerokiego zakresu wiedzy podanej w przystępnej i nowoczesnej formie (ebooki, audiobooki oraz kursy video).

Platforma ebookpoint BIBLIO oferuje możliwość korzystania ze specjalistycznej literatury, która bardzo często nie jest dostępna w konkurencyjnych usługach. Wybrane gałęzie wiedzy dostępne są w BIBLIO na wyłączność (np. informatyka). Bogata oferta polskojęzyczna uzupełniona jest o specjalistyczne tytuły obcojęzyczne (np. anglojęzyczne), pochodzącej od takich potentatów jak Oxford, O’Reilly czy Packt.

Internetowa biblioteka to nie tylko benefity, które pozwalają na bezpieczne i wygodne szkolenie pracowników. Oferta ebookpoint BIBLIO to również kryminały, romanse, publicystyka, reportaże, thrillery oraz duży wybór beletrystyki. Oznacza to, BIBLIO może posłużyć jako narzędzie do dodatkowego nagradzania pracowników oraz ich rodzin za ich wkład w rozwój firmy. Stanowi to wartościowy i bezpieczny benefit pozapłacowy.

Kryzys, z którym przyszło nam się zmierzyć, to idealny moment na podjęcie odważnych decyzji i wykorzystanie szans, jakie nam daje. Nie bójmy się podążać w stronę nowoczesności i dbajmy o bezpieczeństwo swoich pracowników, nie zarzucając jednocześnie ich rozwoju osobistego.

https://biblio.ebookpoint.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.