Bądź obecny na europejskim rynku pracy – korzystaj z sieci EURES

HR, Czytelnia

Sieć europejskich służb zatrudnienia EURES wspiera przepływ pracowników między krajami Europy. Dzięki niej pracodawcy mogą rekrutować wykwalifikowaną kadrę z zagranicy, zamieszczać oferty pracy na międzynarodowym portalu, a także mają dostęp do informacji oraz wydarzeń dotyczących zatrudnienia w Europie. Usługi sieci EURES są bezpłatne oraz powszechnie dostępne na terenie Pomorza oraz całego kraju, można z nich korzystać online. Dowiedz się, jak to zrobić.

Sieć europejskich służb zatrudnienia EURES została powołana przez Komisję Europejską w 1993 r. i działa na terenie państw Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Liechtensteinu oraz Szwajcarii. Jej celem jest wspieranie mobilności kadrowej na europejskim rynku pracy.

Szukaj z nami pracowników z całej Europy!

Polscy pracodawcy coraz częściej poszukują kadry za granicą, gdyż daje to możliwość znalezienia specjalistów, którzy są szczególnie cenieni w firmach. Pracownicy zagraniczni zazwyczaj są w stanie podjąć zatrudnienie w bardzo krótkim czasie i łatwo adaptują się do nowych warunków pracy. Często posiadają duże doświadczenie zawodowe, a także solidne wykształcenie, przez co wzmacniają konkurencyjność firm oraz wspierają ich rozwój. Dodatkowo mogą także wspomóc nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych w kraju, z którego pochodzą.

Europejski Portal Mobilności Zawodowej, który dostępny jest pod adresem eures.europa.eu, zawiera ogólnoeuropejską bazę CV dostępną w Twoim języku ojczystym. Znajdziesz tam kandydatów do pracy z 31 państw Europy. Możesz przeglądać ich profile, zapisywać je i organizować, wysyłać do nich zapytania, otrzymywać CV odpowiadające Twoim wymaganiom bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mailową.

Aby dołączyć do rynku pracy EURES wystarczy, że założysz bezpłatne konto (rejestracja dostępna tutaj)

Rekrutuj razem z EURES

Poprzez Europejski Portal Mobilności Zawodowej masz możliwość zamieszczania oferty pracy. Aby to zrobić potrzebne jest konto na portalu praca.gov.pl, przez które samodzielnie dodasz ofertę do najbliższego powiatowego urzędu pracy. Możesz także skontaktować się z pracownikiem realizującym zadania EURES, którego znajdziesz w każdym PUP na terenie województwa pomorskiego lub w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP. W kolejnych krokach będzie ci towarzyszył doradca EURES z WUP w Gdańsku, który pomoże w procesie rekrutacji oraz udzieli niezbędnych informacji. 

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Usługi sieci EURES, świadczone przez Publiczne Służby Zatrudnienia, czyli wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy oraz Centra Edukacji i Pracy Młodzieży OHP są powszechnie dostępne i bezpłatne na terenie Pomorza oraz całego kraju – lista doradców EURES w Twoim regionie dostępna jest tutaj . Pracodawcy otrzymują wsparcie kadry EURES zarówno przed rekrutacją, w trakcie, jak i po niej.

Jeżeli jesteś zainteresowany zatrudnieniem pracowników z kraju Unii Europejskiej lub Islandii, Norwegii, Liechtensteinu oraz Szwajcarii doradca EURES przetłumaczy Twoją ofertę pracy i przekaże ją doradcy EURES we wskazanym kraju. Może on także - na prośbę pracodawcy - przeprowadzić wstępny proces selekcji oraz pomóc w przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych.

Warto również pamiętać, że oferty pracodawców zamieszczone na Europejskim Portalu Mobilności Zawodowej są dostępne dla wszystkich, którzy zainteresowani są podjęciem pracy za granicą. To doskonałe narzędzie promocji firmy, które pomaga docierać do potencjalnych pracowników.

Bierz udział w wydarzeniach i bądź na bieżąco!

Za pośrednictwem Europejskiego Portalu Mobilności Zawodowej możesz brać udział w wydarzeniach organizowanych przez EURES, m.in. w Europejskich Dniach Pracy online. W ramach tej inicjatywy masz bezpośredni dostęp do kandydatów oraz możliwość przeprowadzenia wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej.  

Skontaktuj się z doradcami EURES z WUP w Gdańsku

Doradcy EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku udzielają informacji od pon. do pt. w godzinach pracy Urzędu (od 7.30 do 15.30). Można się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty e-mail oraz telefonicznie.

 

Gdańsk:

tel.: 58 32 64 867, kom.: 506 060 435, 506 060 483

e-mail: wup@wup.gdansk.pl (w temacie wiadomości proszę wpisać: EURES)

Słupsk:

tel.: 59 84 68 300, kom.: 609 694 191

email: wup.slupsk@wup.gdansk.pl (w temacie wiadomości proszę wpisać: EURES)

 

Zachęcamy również do korzystania z informacji zawartych na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku: wupgdansk.praca.gov.pl/eures oraz na krajowej stronie EURES eures.praca.gov.pl oraz na międzynarodowej stronie EURES eures.europa.eu.

 

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.