Konferencja „Muliculturalism in the workplace” już za nami.

Prawo pracy, Czytelnia

17 grudnia był krakowskim świętem wielokulturowości w biznesie. Właśnie wtedy w muzeum Galicja odbyła się międzynarodowa konferencja „Multiculturalism in the worplace”.

W wydarzeniu organizowanym przez think tank Diveristy Hub w partnerstwie z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie, udział wzięło ponad 60 osób z całej Europy, jak również z Indii i USA. Uczestnicy mogli dowiedzieć się o dobrych praktykach z zakresu zarządzania wielokulturowością skutecznie zaimplementowanych w biznesie oraz wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów.

Kluczowym punktem wydarzenia była debata „Different perspectives, common goal. How to manage cultural diversty?” w której udział wzięli m.in. Andrew Caruso - Konsul Amerykański ds. polityczno–ekonomicznych, prof. Piotr Kłodkowski – rektor krakowskiej Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Tischnera czy Jarosław Szczepankiewicz – ekspert Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
- Wielokulturowość to hasło z którym spotykamy się coraz częściej, również w biznesie – mówi Tomasz Dąbrowski, jeden z organizatorów wydarzenia – dlatego też działania wspierające przełamywanie barier oraz dzielenie się widzą w tym zakresie jest kluczowe.
Uczestnicy mogli więc zapoznać się z dobrymi praktykami preznetowanymi przez przedstawicieli biznesu (Motorola Solutions, Luxoft, Infosys) oraz wziąć udział w czterech warsztatach prowadzonych przez ekspertów Diversity Hub.
- Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem oraz bardzo pozytywnym odbiorem uczestników, ponieważ dostarczała dużo rozwiązań praktycznych, które każdy, w pewnym zakresie, może z sukcesem wprowadzić we własnej firmie – dodaje dr Anna Zaroda-Dąbrowska z Diversity Hub.

...

Było to trzecie z tematycznych spotkań organizowanych przez Diversity Hub – think tank łączący środowisko akademickie oraz biznesu wokół tematyki zarządzania różnorodnością. Kolejne spotkania zapowiadane są na początek 2016 roku. Wydarzenie objęte było patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Drukuj artykuł
Patronem medialnym wydarzenia był portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.