Znamy laureatów konkursu "Kreator miejsc pracy 2015"

BIZNES

Znamy zwycięzców II edycji konkursu „Kreator miejsc pracy“. Podczas uroczystej gali minister pracy i polityki społecznej przyznał nagrody 19 firmom. 

Fot. Lidia SokalFot. Lidia Sokal

Zwycięzcami konkursu zostali:

W kategorii mikro i małe przedsiębiorstwa:

I miejsce Rawsko-Bialska Spółdzielnia Socjalna „Nadzieja i Praca”
Spółdzielnia zajmuje się m.in. pielęgnacją terenów zielonych, usługami ogólnobudowlanymi, konserwacją instalacji elektrycznych czy usługami hydraulicznymi. Zatrudnia 42 osoby na podstawie umowy o pracę, co stanowi 100% ogółu zatrudnionych. W ubiegłym roku utworzyła 37 nowych stanowisk pracy. W 2014 r. zatrudniła  13 osób niepełnosprawnych, 6 osób powyżej 50 roku życia, 19 osób poniżej 30. roku życia.

W kategorii średnie przedsiębiorstwa przemysłowo-produkcyjne:

I miejsce August Faller Sp. z o.o.
Firma jest dostawcą rozwiązań w zakresie produkcji farmaceutycznych kartoników jednostkowych. W 2014 r. w firmie było zatrudnionych 74 pracowników na podstawie umowy o pracę. W 2014 r. firma zatrudniła 22 osoby poniżej 30. roku życia i 7 osób powyżej 50. roku życia. W 2014 roku firma utworzyła zatrudniono 19 nowych stanowisk pracy.

W kategorii średnie przedsiębiorstwa handlowo-usługowe:

I miejsce Grupa HRC
Specjalizuje się w realizacji procesów rekrutacyjnych, ocenie kompetencji metodą Assessment/Development Centre oraz programów outplacementowych dla firm z różnych branż w Polsce i zagranicą. 97,8% pracowników zatrudnionych jest na podstawie umowy o pracę.  W 2014 roku utworzono 75 nowych stanowisk pracy. W ubiegłym roku firma zatrudniła 55 osób poniżej 30. roku życia.

Kategoria duże przedsiębiorstwa przemysłowo-produkcyjne:

I miejsce LACROIX ELECTRONICS Sp. z o.o.
Zajmuje się produkcją podzespołów elektronicznych dla branży motoryzacyjnej oraz przemysłowej. Została założona w 1971 roku we Francji. W Polsce Lacroix Electronics posiada zakład w Kwidzynie od 1999 roku. Zatrudnia 1526 osób, 99,9% osób na podstawie umowy o pracę. W 2014 roku utworzono 1044 nowych stanowiska pracy. W ubiegłym roku firma zatrudniła 704 osoby poniżej 30. roku życia. Średnia liczba godzin szkoleń na jednego pracownika to prawie 30 godzin.

Kategoria duże przedsiębiorstwa handlowo-usługowe:

I miejsce DHL EXEL SUPPLY CHAIN Sp. z o.o.
Jest liderem światowego rynku branży logistycznej, a także ekspertem w dziedzinie międzynarodowych przesyłek ekspresowych, frachtu lotniczego i morskiego, transportu drogowego i kolejowego, logistyki kontraktowej oraz międzynarodowych usług pocztowych.99,9% ogółu zatrudnionych jest na podstawie umowy o pracę. W 2014 roku utworzono 267 nowych stanowisk pracy. Firma zatrudniła w 2014 r. 172 osoby poniżej 30. roku życia i 12 osób niepełnosprawnych. Średnia liczba godzin szkoleń przypadająca na jednego pracownika w 2014 roku wyniosła 36 godzin.

Gratulujemy zwycięzcom!

Drukuj artykuł
Patronem medialnym wydarzenia był portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.