Start up Crossover z USA szuka najlepszych specjalistów IT w Krakowie i oferuje 400 000 PLN rocznie!

BIZNES


Amerykański start up Crossover inwestuje w rynek pracy w Małopolsce i organizuje hackhaton polegający na jednodniowych testach rekrutacyjnych na wybrane, zdalne stanowiska pracy dla gigantów z USA. Tym samym chce łowić największe talenty branży w Polsce, oferuje ok. 400 000 PLN rocznie .


25 lutego w Browarze Lubicz, w Krakowie odbędzie się hackhaton dla specjalistów z branży IT. Crossover wybrał Kraków na pierwsze, polskie miasto strategiczne, które pełnić będzie funkcję co-workingu, do którego każdy, na co dzień pracujący zdalnie, będzie miał dostęp.

Podczas gdy standardowy proces rekrutacyjny dla programistów JAVA oraz Ruby on Rails trwa wiele dni, ten czas 25 lutego podczas hackatonu zostanie wyjątkowo skrócony do jednego dnia. Amerykański start up Crossover inwestuje w krakowski ośrodek i konsekwentnie rozwija pionierskie modele zdalnej pracy w Polsce dla sektora technologii informacyjnych.

"Grupa docelowa Crossover zależy również od gigantycznego rynku innowacyjnych firm technologicznych zlokalizowanego w USA. Profil kandydatów, których szukamy musi pokrywać się z wymaganiami start up’ów. Szukają one samowystarczalnych profesjonalistów, ekspertów z szerokim wachlarzem umiejętności, którzy są w stanie eksperymentować z technologami przyszłości. Tym bardziej, że polscy programiści cieszą się coraz większym uznaniem na arenie międzynarodowej i są doceniani podczas współpracy przy wielu międzynarodowych projektach" – podkreśla Markus Tornberg, Crossover Country General Manager.

"Dlatego w sieci Crossover większość pozycji oferowanych przez naszych klientów to stanowiska z dużym doświadczeniem. Specjaliści swoją pracę wykonują zdalnie i otrzymują za nią amerykańskie wynagrodzenie. Najwięcej klientów poszukuje specjalistów JAVA, zwłaszcza głównych architektów z wieloletnią praktyką i umiejętnością zarządzania całymi projektami"- dodaje.

W krakowskim hackhatonie, tego samego dnia i po zdanych testach, wybrani uczestnicy z całej Polski otrzymają ofertę pracy z wynagrodzeniem $100k/rocznie. Dodatkowo każdy ma szansę na zdobycie nagrody finansowej o łącznej puli $10,000. To wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie na zarówno na rynku lokalnym małopolski, jak i w skali ogólnopolskiej. Gościem specjalnym spotkania będzie Andy Tryba – CEO Crossover. 

Bezpłatna rejestracja dla uczestników: www.xokrakow.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.