Innowacyjny Team Building: E-sport w firmach

BIZNES

Coraz więcej firm szuka nowoczesnych rozwiązań, które dostarczą pracownikom niecodziennej rozrywki i pozwolą na wyjątkowy team building. Doskonale, gdy inicjatywie przyświeca dodatkowo charytatywny cel, realizujący działania CSR przedsiębiorstwa. Czy odpowiedzią na te potrzeby może okazać się świat e-sportu?

E-sport w firmach

Branża e-sportowa rozwija się w zaskakującym tempie. Zauważyć można w niej przestrzeń dla pracodawcy, który poprzez wejście w ten świat bez wątpienia wyróżnia się na rynku pracy. Czy gry mogą integrować? To pewne! Poprzez zaangażowanie pracowników, np. w ligę e-sportową dla firm, zespoły mogą uczyć się kooperacji, szczególnie w czasach, gdy biznes wymaga bardzo dobrej i szybkiej komunikacji. Co interesujące, trudność wejścia do świata gamingu jest niska,  z uwagi na samouczki przygotowywane przez twórców gier w zasadzie do każdego tytułu. Warto zwrócić uwagę na to, że blisko 30% pracowników w wieku 18-35 lat miało kontakt z e-sportem i jest odbiorcą tego rynku.

Korzyści

U pracodawców rodzi się obawa, że wspierają siedzenie przed komputerem. Prawda jest jednak taka, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że część pracowników i tak po powrocie do domu uruchomi swoją ulubioną grę. Zamiast spędzać ten czas w samotności, mogą doświadczyć współpracy z kolegami z firmowego zespołu. Przedsiębiorstwo ma szansę pokazać się jako rozumiejące i słuchające pracowników, akceptujące różne zainteresowania. Wchodząc w projekt e-sportowy, przeznaczony dla pracowników z całego kraju, pracodawca buduje sobie wizerunek odważnej firmy, która nie boi się iść za trendami. Można śmiało stwierdzić, że sama te trendy wyznacza. To także szansa wzięcia udziału w profesjonalnie zorganizowanym turnieju. Punktem wspólnym e-sportu i sportu tradycyjnego jest bez wątpienia rywalizacja. Każda z drużyn reprezentuje swoją firmę, z którą się utożsamia. Dochodzi do starcia, gdzie pojawia się współpraca, dążenie do zwycięstwa, stanowiące dla wielu cel główny.

E-sportowa Liga Firmowa

Przykładem opisanego wydarzenia jest np. E-sportowa Liga Firmowa. Charytatywna inicjatywa, przeznaczona dla pracowników z całego kraju, ruszyła z zapisami, które trwają do 15.10.2019r. To nie tylko turniej, ale również formy eventowe odbywające się 23.11.2019r., takie jak np. Festiwal Gamingu, warsztaty, szkolenia, spotkania z psychologiem, targi technologiczne i wiele więcej.

Więcej informacji tutaj.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.