Ile dobrego w 2017 roku?- zanotuj wolne dni, planuj urlop

BIZNES


Kiedy najlepiej zaplanować długi weekend w nadchodzącym roku 2017? Podpowiadamy ile wolnego przyniesie nam Nowy Rok.

W przyszłym roku będziemy musieli przepracować 250 dni. Osoba pracująca na etat będzie miała w sumie 115 dni wolnych - o jeden dzień więcej niż w 2016. Przyszły rok to także sześć długich weekendów.
Kalendarz dni wolnych od pracy w 2017 roku przedstawia się następująco.

Styczeń

Nowy Rok wypada w niedzielę, ale już święto Trzech Króli w piątek, co daje nam pierwszy wolny długi weekend.

Kwiecień- Maj

I tu możemy liczyć na kolejny długi weekend. Poniedziałek Wielkanocny wypada 17 kwietnia. Pod koniec miesiąca rozpoczyna sie już weekend majowy. Święto Pracy 1 maja wypada w poniedziałek, a w środę Święto Konstytucji 3 Maja. Jeden dzień urlopu zapewni nam w sumie pięć dni wolnego (29 kwietnia- 3 maja).

Czerwiec

Boże Ciało przypada na 15 czerwca. Biorąc 1 dzień urlopu możemy znowu liczyć na 4 dni wolnego (15-18 czerwca). To już trzeci wolny długi weekend.

Sierpień

I kolejna szansa na dłuższy wypoczynek. Dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada na 15 sierpnia (wtorek). Poniedziałkowy urlop zapewni nam cztery dni wolnego.

Listopad

Następne święto Wszystkich Świętych (1 listopada) wypada w środę. Tu już musimy wziąć co najmniej 2 dni urlopu.

Święto Niepodległości (11 listopada) wypada w sobotę. Warto pamiętać, że pracodawca będzie zobowiązany oddać nam dzień wolny w innym terminie.

Grudzień

Koniec roku przyniesie nam miłą niespodziankę. Boże Narodzenie 25 grudnia wypada w poniedziałek, drugi dzień Świąt przypada na wtorek. Zapewnia nam to cztery dni wypoczynku bez konieczności brania urlopu. Jeśli chcemy przedłużyć sielankę do 10 dni musimy zdecydować się na trzy dni urlopu, będziemy wtedy wypoczywać aż do wtorku 2 stycznia.

...

Rok 2017 przywitamy z optymizmem. 13 dni wolnych od pracy nie będzie z pewnością pechową liczbą. 6 weekendów, w sumie 115 dni wolnych od pracy, a koniec roku przyniesie nam aż 10 dni wypoczynku. Warto zerknąć do swojego kalendarza i zaplanować wolny czas dla siebie.
Wszyscy wiemy, że bez dobrego odpoczynku nie ma efektywnej pracy.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.